Alle på topp: VM Grov   2020 Klasse: A B C oppdatert 28.november 2020
krav 570 540 505 Trykk Ctrl-F for tekstsøk
Res. skutt siste 21 dager uthevet Norsk bestenotering: 596 Pål Hembre 130 skyttere ( -168 )
2019 pl Navn, Klubb klasse Sum 2019 Dato type Sted Arr.
+6 1 Lasse Hovd, Bærum PK 579 +11 30.aug Brevik Porsgrunn PK
-1 2 Pål Hembre, Bærum PK V55 578 -2 15.aug Løvenskiold Bærum PK
+16 3 Eirik Sjemmedal Ekeberg, Aron SK Drammen 572 +8 30.aug Brevik Porsgrunn PK
+9 4 Marius Westgård, Hafrsfjord PK 569 +4 23.sep Bjergsted Pistolbane Hafrsfjord PK
+121 5 Eskild Ivan Skaar, Grimstad SS 563 +42 16.aug Birkenes Birkenes & Lillesand SSL
+33 6 Sjur I Børve, Odda PK V55 560 +5 11.feb ODDA Odda PK
+15 7 Asmund Sigvald Broks, Farris SS - Larvik V73 556 -7 18.okt Brevik Porsgrunn PK
+51 7 Henrik Holen, Vigra og Valderøy PK 556 +9 11.jan Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
+1 9 Jan Arild Myrhaug, Trondhjems PK 555 -11 26.mai Jonsvatnet Trondhjems PK
+21 10 Åge Lier, Stjørdal PK V65 553 -5 27.jun STJØRDAL Stjørdal PK
+68 10 Espen Sivertsen, Greipstad PK 553 +15 16.aug Birkenes Birkenes & Lillesand SSL
ny 10 Mariell Olsen Vestnes, Finnsnes PK Kv 553 ny 8.aug Bodø Bodø SSK
+22 13 Reidun Ann Støle, Haugesund PK Kv 552 -4 26.jan Kuleisen Haugesund PK
+54 13 Eirik Andreassen, Oslo Vestre SS 552 +9 26.okt Ekeberg OKTS
+13 13 Bjørn Berven-Hanssen, Sola PK V55 552 -10 25.jan Kopervik Kopervik PK
+3 16 Peder Sperstad, Bærum PK V55 550 -14 25.jul Løvenskiold Bærum PK
ny 17 Per Arve Iversen, Farris SS - Larvik 549 ny 15.aug Løvenskiold Bærum PK
ny 17 Tore Vrålstad, Bjelland og Audnedal PK 549 ny 16.aug Birkenes Birkenes & Lillesand SSL
+90 17 Arne Vemund Bækken, Hamar SSK V55 549 +19 1.mar Brumunddal Brumunddal PK
+18 17 Bjørn Anton Jakobsen, Trondhjems PK V73 549 -7 27.jun STJØRDAL Stjørdal PK
+41 17 Lars Ragnar Knarud, Lunner SL V55 549 +2 20.jan Ekeberg OKTS
ny 22 Jo Sole Runningen, Odda PK 547 ny 26.jan Kuleisen Haugesund PK
+3 23 Jakob Kråkevik, Odda PK V65 546 -16 11.feb ODDA Odda PK
-10 23 Rune Walsøe Kanstad, Lyngsalpene PK V55 546 -19 8.aug Bodø Bodø SSK
+10 25 Rune Hammer, Aron SK Drammen V65 544 -12 18.okt Brevik Porsgrunn PK
+17 26 Holger Hanssen Vilter, Bodø SSK V65 542 -12 5.okt Bodø Bodø SSK
ny 27 Tore Stensby, Løiten SS V55 541 ny 1.mar Brumunddal Brumunddal PK
+53 27 Eirik Djønne, Odda PK 541 +4 17.okt Kopervik Kopervik PK
+23 29 Erik Sveum, Aron SK Drammen V55 540 -10 11.okt Aronsløkka Aron SK Drammen
+78 29 Bjørn Johannes Øyestaul, Aron SK Drammen V55 540 +10 11.okt Aronsløkka Aron SK Drammen
+46 31 Roar Skeisvoll, Kopervik PK V55 539   - 25.jan Kopervik Kopervik PK
+21 31 John Lothe, Haugesund PK 539 -11 28.jan Prestegardsskogen Stord PK
+11 33 Terje Storholt, Oslo PK V65 538 -15 15.aug Løvenskiold Bærum PK
ny 34 Jan Olav Furuborg, Greipstad PK 537 ny 16.aug Birkenes Birkenes & Lillesand SSL
+182 35 Åge Ånensen, Stord PK 535 +68 4.okt prestagardsskogen Stord PK
+11 36 Ingunn Marie Edvardsen, Greipstad PK Kv 534 -18 16.aug Birkenes Birkenes & Lillesand SSL
+110 36 Kjetil Hansen, Hafrsfjord PK 534 +24 23.sep Bjergsted Pistolbane Hafrsfjord PK
+118 38 Svein Erik Dalland, Tysnes SSK V55 533 +26 4.okt prestagardsskogen Stord PK
ny 38 Mona Gjelstad, Farris SS - Larvik Kv 533 ny 29.aug Åres Farris SS - Larvik
+18 38 Arnt Inge Sandvik, Tromsø PK 533 -15 8.aug Bodø Bodø SSK
+39 41 Roy Mørenskog-Baumann, Kr.sand Garnison PK V55 532 -5 16.aug Birkenes Birkenes & Lillesand SSL
+29 42 Oddvin Blindheim, Vigra og Valderøy PK V55 531 -11 19.jan Vestneshallen Vestnes PK
ny 42 Janik Kim Mikkelsen, Kirkenes PK 531 ny 23.mai Kvenvikmoen Alta SSK
+29 44 Rune Finstad, OKTS V55 530 -11 20.jan Ekeberg OKTS
+33 45 Kjell Ove Torsvik, Farris SS - Larvik V65 529 -9 29.aug Åres Farris SS - Larvik
+123 46 Tormod Strand, Farris SS - Larvik V55 528 +28 18.okt Brevik Porsgrunn PK
+152 47 Arvid Lande, Stord PK V73 526 +41 4.okt prestagardsskogen Stord PK
ny 48 Bernardus van Rijn, Kristiansand PK 525 ny 24.aug Kristiansand Pistolbane, Farvannet Kr.sand Garnison PK
-18 49 Bjørn Hugo Kristian Iversen, Tromsø PK 524 -34 23.mai Kvenvikmoen Alta SSK
+8 50 Kristian Roger Johansen, Kopervik PK 523 -24 17.okt Kopervik Kopervik PK
+129 50 Kenneth Eliussen Kristoffersen, Kopervik PK 523 +27 17.okt Kopervik Kopervik PK
+149 52 Vegard Øksendal Haaland, Greipstad PK 522 +39 4.feb Nodelanshallen Greipstad PK
+47 52 Rune Kristian Hansen, Ørland PK V55 522 -10 7.nov Brekstad Ørland PK
+21 52 Tom Lauritzen, Bodø SSK V65 522 -19 8.aug Bodø Bodø SSK
+36 55 Petter Berg, Aron SK Drammen 521 -13 11.okt Aronsløkka Aron SK Drammen
-   56 Stig Arne Haugen, Trondheim SS 520 -28 26.okt Selbuhallen Selbu PK
+99 57 Kjetil Skogshagen, Farris SS - Larvik V55 516 +9 29.aug Åres Farris SS - Larvik
+7 57 Roger Hugo Solvang, Mosjøen PK V55 516 -29 8.aug Bodø Bodø SSK
ny 59 Geir Sverre Gjendem, Stjørdal PK 515 ny 27.jun STJØRDAL Stjørdal PK
+86 60 Øystein Nirisen, Porsgrunn PK V65 513 +3 9.feb Brevik Porsgrunn PK
+34 61 Raymond Thorjussen, Porsgrunn PK 512 -21 18.okt Brevik Porsgrunn PK
+103 62 Erik Eknes, Kongsberg PK Menn Jr 511 +7 16.aug Øvre Årdal Årdal SSL
+127 62 Tore Jonny Kjeldsberg, Alta SSK V55 511 +19 23.mai Kvenvikmoen Alta SSK
ny 64 Amanda Kristine Hansen, Fredrikstad SS Kv 510 ny 29.aug Åres Farris SS - Larvik
ny 65 Arne Jordal, Odda PK V65 508 ny 11.feb ODDA Odda PK
+58 66 Robert Mettälä-Larsson, Stord PK 507 -15 4.okt prestagardsskogen Stord PK
+100 67 Audun Kvandal, Odda PK 506 +4 11.feb ODDA Odda PK
-2 67 Sture Schølin, Bodø SSK V65 506 -38 8.aug Bodø Bodø SSK
ny 69 Ole Rindal, Grenland PK V55 505 ny 26.jan Skien Grenland PK
+65 70 Gunnar Orthe, Haugesund PK V55 504 -11 26.jan Kuleisen Haugesund PK
+96 70 Jon Helland Bogstrand, Bodø SSK 504 +1 5.okt Bodø Bodø SSK
+120 72 Lars Kristian Sundtoft, Birkenes & Lillesand SSL 502 +12 16.aug Birkenes Birkenes & Lillesand SSL
+1 72 Espen Christoffer Haaland, Birkenes & Lillesand SSL 502 -39 16.aug Birkenes Birkenes & Lillesand SSL
ny 74 Jan Erik Lunde, Sola PK V55 501 ny 23.sep Bjergsted Pistolbane Hafrsfjord PK
ny 75 Per Ivar Bruvik, Vaksdal SSK V55 498 ny 5.aug Ardalen Vaksdal SSK
+70 76 Livar Gudmestad, Sandnes PK 497 -13 12.jan Kvinesdal Kvinesdal PK
+145 76 Svein Arne Hagen, Årdal SSL 497 +31 16.aug Øvre Årdal Årdal SSL
+75 78 Jan Olav Nordhagen, Hamar SSK 496 -12 1.mar Brumunddal Brumunddal PK
ny 79 Roy Wollvik, Stavanger PK 495 ny 24.okt Skytesenteret Stavanger PK
ny 80 Stig Gøran Olsen, Åsane PK 492 ny 5.aug Ardalen Vaksdal SSK
ny 80 Thor Inge Jacobsen, Stavanger PK V65 492 ny 24.okt Skytesenteret Stavanger PK
+97 82 Stian Solstad, Lyngsalpene PK 491 -5 8.aug Bodø Bodø SSK
+116 83 Bård Terje Løklingholm, Stord PK 489 +4 28.jan Prestegardsskogen Stord PK
+139 84 Morten Kaarby, Alta SSK 488 +26 23.mai Kvenvikmoen Alta SSK
+84 85 Ole Georg Christensen, Birkenes & Lillesand SSL V55 486 -14 16.aug Birkenes Birkenes & Lillesand SSL
ny 86 Tor Ole Arnesen, Alta SSK 485 ny 23.mai Kvenvikmoen Alta SSK
+65 87 Jan Ivar Ingebrethsen, Greipstad PK V55 482 -27 4.feb Nodelanshallen Greipstad PK
+91 88 Marius Helstad, Trondhjems PK 480 -16 26.mai Jonsvatnet Trondhjems PK
+10 89 Erik Stai, Levanger SSL V73 477 -55 27.jun STJØRDAL Stjørdal PK
ny 90 Atle Audun Turøy, Stord PK V65 475 ny 16.jun stord pistolklubb Stord PK
+55 91 Odd Johannessen, Trondhjems PK V55 472 -38 26.mai Jonsvatnet Trondhjems PK
+62 91 Magnar Anton Støyva, Sandane PK 472 -36 16.aug Øvre Årdal Årdal SSL
+180 91 Leif Roger Nylund, Nordkapp PK 472 +135 23.mai Kvenvikmoen Alta SSK
ny 94 Hartti Ruuben Kristola, Hafrsfjord PK V65 469 ny 23.sep Bjergsted Pistolbane Hafrsfjord PK
+97 95 Are Andreas Berg, Ørsta/Volda PK 467 -23 11.jan Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 95 Egil Vetvik, Eide og Fræna PK V55 467 ny 19.jan Vestneshallen Vestnes PK
+98 97 Geir Kåre Flo, Ringerike PK V55 466 -22 20.jan Ekeberg OKTS
ny 98 Andre Lægreid, Årdal SSL 464 ny 16.aug Øvre Årdal Årdal SSL
+107 99 Øistein Holm Haagensen, Oslo Vestre SS V55 462 -18 20.jan Ekeberg OKTS
-5 100 Jon Arne Brekken, Sunndal PK V65 455 -78 19.jan Vestneshallen Vestnes PK
ny 101 Daniel Hagenes, Åsane PK 445 ny 5.aug Ardalen Vaksdal SSK
+31 102 Svein Olav Haarberg, Bodø SSK V65 443 -73 5.okt Bodø Bodø SSK
+163 103 Dagfinn Hauge, Birkenes & Lillesand SSL 442 +77 16.aug Birkenes Birkenes & Lillesand SSL
+139 104 Svein Arne Karlsen, Stord PK V65 435 +7 4.okt prestagardsskogen Stord PK
ny 105 Tore Engvig, Oslo Vestre SS 433 ny 20.jan Ekeberg OKTS
ny 106 Ingunn Green, Farris SS - Larvik Kv 419 ny 29.aug Åres Farris SS - Larvik
ny 107 Chris André Østrem, Kvinesdal PK 417 ny 1.mar Brumunddal Brumunddal PK
ny 108 Morten Aronsen, Svelvik SS 384 ny 11.okt Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 109 Kjetil Bruvik, Vaksdal SSK V55 371 ny 5.aug Ardalen Vaksdal SSK
+183 110 Ingve Fosse, Stord PK 367 +240 28.jan Prestegardsskogen Stord PK
ny 111 Kai Lasse Falla, Greipstad PK 350 ny 4.feb Nodelanshallen Greipstad PK
ny 112 Peter Bergheim, Sandane PK V55 339 ny 16.aug Øvre Årdal Årdal SSL
ny 113 Bjørn Solheim, OKTS V55 335 ny 20.jan Ekeberg OKTS
ny 114 Jan-Wolfgang Krüger, Farris SS - Larvik 323 ny 7.mar Bommestadhallen Farris SS - Larvik
ny 115 Hans Ingvald Børli, Lismarken PK 306 ny 1.mar Brumunddal Brumunddal PK
ny 116 Morten Halvorsen, Oslo Vestre SS V65 299 ny 20.jan Ekeberg OKTS
ny 117 Jostein Sandvik, Birkenes & Lillesand SSL 282 ny 16.aug Birkenes Birkenes & Lillesand SSL
ny 118 Olav Ødegaard Ånensen, Stord PK SH 1 277 ny 4.okt prestagardsskogen Stord PK
+173 119 Jon Breder Kvam, Lora SS V55 275 +131 11.jan Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
+119 120 Joakim Paatur Hauge, Birkenes & Lillesand SSL 258 -176 16.aug Birkenes Birkenes & Lillesand SSL
ny 121 Steinar Djønne, Odda PK V65 244 ny 11.feb ODDA Odda PK
+161 122 Jan Arve Wiik, Vigra og Valderøy PK 240 -43 11.jan Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 123 Odd-Arne Nilsen, Alta SSK 238 ny 23.mai Kvenvikmoen Alta SSK
ny 124 Jens Bjørner Owren Ugland, Lismarken PK 217 ny 1.mar Brumunddal Brumunddal PK
ny 124 Reidar Tveranger, Stord PK 217 ny 4.okt prestagardsskogen Stord PK
ny 126 Bjørn Olav Gilje, Stjørdal PK 183 ny 27.jun STJØRDAL Stjørdal PK
ny 127 Bjørn Teigseth, Trondhjems PK V55 143 ny 26.mai Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 128 Johnny Frivold, Kr.sand Garnison PK 103 ny 24.aug Kristiansand Pistolbane, Farvannet Kr.sand Garnison PK
ny 129 Tomaz Karolczak, Kristiansand PK 84 ny 24.aug Kristiansand Pistolbane, Farvannet Kr.sand Garnison PK
+102 130 Arnim Roger Frank Svaleng, Alta SSK V65 77 -372 23.mai Kvenvikmoen Alta SSK