Alle på topp: VM Grov   2018 Klasse: A B C oppdatert 12.november 2018
krav 570 540 505 Trykk Ctrl-F for tekstsøk
Res. skutt siste 21 dager uthevet Norsk bestenotering: 596 Pål Hembre 277 skyttere ( -40 )
2017 pl Navn, Klubb klasse Sum 2017 Dato type Sted Arr.
+1 1 Pål Hembre, Bærum PK V50 584   - 29.jun Løvenskiold Bærum PK
ny 2 Lasse Hovd, Bærum PK 577 ny 26.mai Myhrespiten Hokksund PK
+9 3 Jan Arild Myrhaug, Trondhjems PK 575 +4 19.aug Jonsvatnet Trondhjems PK
-1 4 Morgan Bunes, Bærum PK 574 -9 9.apr Ekeberg OKTS
+2 4 Eirik Sjemmedal Ekeberg, Grimstad SS 574 -2 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
+9 6 Ingar Woll, Bærum PK 573 +5 8.jun Ekeberg OKTS
+1 7 Gunrid Kjellmark, Trondhjems PK Kv 571 -3 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
+11 7 Bjørn Martin Bruun, Trondhjems PK V50 571 +6 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
-3 7 Ole Henning Fjeld, Namnå PK V50 571 -9 4.nov Bangshallen Brumunddal PK
+3 7 Runar Magnussen, Sola PK 571 -1 26.jun MNM Säkylä CISM Finland
-4 11 Britt Elena Wollan, Støren SSK Kv 570 -5 3.aug Sitter Grendehus Sitter IL PK
+23 11 Roar Haugan, Støren SSK 570 +13 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
-3 13 Rune Walsøe Kanstad, Lyngsalpene PK V50 569 -3 4.aug Bestemorenga Bodø SSK
ny 13 Gunn Heidi Sønsterud Haugen, Numedal SSK Kv 569 ny 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
+7 15 Arild inge Wollan, Støren SSK V50 568 +6 3.jun Dalaråa Sunndal PK
+20 15 Håvard Hoff, Ørland PK 568 +12 17.jun Skytesenteret Selbu PK
+13 17 Marius Westgård, Hafrsfjord PK 567 +8 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
-10 18 Roar Hembre, Trondhjems PK V50 566 -8 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
-1 18 Stian Aleksander Andersen, Trondhjems PK 566   - 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
ny 20 Tor Jonassen, Sandnes PK V50 565 ny 23.sep Blikshavn Kopervik PK
-16 21 Aina Sandstøl, Sandnes PK Kv V50 563 -14 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
-   22 Lars Ragnar Knarud, Lunner SL V60 561 -1 23.apr Ekeberg OKTS
+17 23 Bjørn Anton Jakobsen, Trondhjems PK V70 558 +3 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
-22 23 Frank Lien, Ringerike PK V50 558 -27 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
-10 23 Petter Kleiven, Lillestrøm OP V50 558 -11 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
+7 23 Jon Ørsund, Sunndal PK 558 -1 17.jun Dalaråa Sunndal PK
-1 23 Tord Esten Murbreck, Hamar SSK 558 -4 12.feb Ankerskogen, Hamar Hamar SSK
+64 23 John Olav Sundal, Tysnes SSK V60 558 +22 4.mar Prestegardsskogen Stord PK
+5 23 Ole-Harald Aas, Bærum PK 558 -2 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
-15 30 Bjørn Berven-Hanssen, Sola PK V50 557 -11 23.sep Blikshavn Kopervik PK
+11 31 Are Wivestad, Sandnes PK V50 556 +2 23.sep Blikshavn Kopervik PK
-18 31 Espen Magnussen, Sola PK 556 -13 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
ny 31 Ludvik Hembre, Bærum PK Menn Jr 556 ny 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
ny 34 Peter Ekblom, Sandnes PK 555 ny 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
+17 34 Sjur I Børve, Odda PK V50 555 +6 4.mar Prestegardsskogen Stord PK
+9 34 Ingunn Marie Edvardsen, Greipstad PK Kv V50 555 +2 22.mar Nodelandshallen Greipstad PK
ny 34 Bjørn Tore Espevik, Tysnes SSK 555 ny 4.sep Vevatne Tysnes SSK
-11 38 Roar Skeisvoll, Kopervik PK V50 554 -7 20.okt Kopervik Kopervik PK
ny 39 Stian Solstad, Lyngsalpene PK 553 ny 16.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
ny 40 Mattis Czternasty Hembre, Bærum PK Menn Jr 552 ny 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
-22 40 Jakob Kråkevik, Odda PK V60 552 -13 4.mar Prestegardsskogen Stord PK
-   40 Einar Morten Landsem, Støren SSK 552 -3 7.jul Jonsvatnet Trondhjems PK
+82 40 Olaf Åvitsland, Evje PK V50 552 +25 11.jan Evje Evje PK
+40 44 Oddmund Fjerdingen, Rømskog PK V60 551 +14 5.mai Fredrikstad Fredrikstad SS
+14 44 Reidun Ann Støle, Haugesund PK Kv V50 551 +4 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
+28 44 Nils Håvard Dahl, Verdal SSL V60 551 +10 23.jun Skatval Stjørdal PK
ny 47 Yuri Tsaplin, Hafrsfjord PK 550 ny 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
+70 47 Stig Arne Haugen, Trondhjems PK 550 +22 7.jul Jonsvatnet Trondhjems PK
+38 49 Erik Andre Ellingsen, NOP/Vatne 549 +13 7.okt Svartemyr NOP/Vatne
ny 49 Harald Andre Knoop, Sola PK V60 549 ny 23.sep Blikshavn Kopervik PK
+44 49 John Lothe, Haugesund PK 549 +14 20.jan Kopervik Kopervik PK
+9 49 Raymond Thorjussen, Porsgrunn PK 549 +2 21.okt Brevik Porsgrunn PK
-19 49 Bjørn Harald Vik, Ørland PK V50 549 -10 29.apr Sankthansholet Ørland PK
ny 54 Åge Lier, Stjørdal PK V60 548 ny 7.jul Jonsvatnet Trondhjems PK
-5 54 Lillian Larsen, Lyngsalpene PK Kv 548 -2 16.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
+25 54 Jostein Johan Nygård Sunde, Sandnes PK 548 +10 23.sep Blikshavn Kopervik PK
-36 54 Asmund Sigvald Broks, Farris SS - Larvik V70 548 -17 4.feb Brevik Porsgrunn PK
ny 58 Stian Mc Kean Langebeck, Fredrikstad PK 546 ny 5.mai Fredrikstad Fredrikstad SS
+70 58 Jan Olav Furuborg, Greipstad PK 546 +20 14.okt Kvinesdal Kvinesdal PK
+64 58 Anders Røine, OKTS 546 +19 30.apr Ekeberg OKTS
-3 61 Oddvin Blindheim, Vigra og Valderøy PK V60 544 -3 28.apr Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
+43 61 Bjørn Johannes Øyestaul, Aron SK Drammen V50 544 +11 21.jan Geiteryggen Grenland PK
+30 63 Pål Martin Kvalsvik, Vigra og Valderøy PK 543 +8 14.jan Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
-14 63 Kjell Eivind Lund, Kvinesdal PK 543 -7 14.okt Kvinesdal Kvinesdal PK
+100 63 Terje Fallmyr, Rissa PK V50 543 +27 9.sep Sankthansholet Ørland PK
+16 63 Rune Finstad, OKTS V60 543 +5 8.jun Ekeberg OKTS
ny 67 Magnus Idar Strømdal, Trondhjems PK V50 542 ny 19.aug Jonsvatnet Trondhjems PK
+48 67 Eskild Ivan Skaar, Grimstad SS V50 542 +12 12.aug Flakke Loner Birkenes & Lillesand SSL
+81 67 Tom Lauritzen, Bodø SSK V60 542 +21 4.aug Bestemorenga Bodø SSK
+71 70 Hege Johnsen, Narvik PK Kv 541 +18 4.aug Bestemorenga Bodø SSK
+71 70 Henrik Holen, Vigra og Valderøy PK 541 +18 26.mai Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 70 Harald Strømmegjerde, Sunndal PK 541 ny 14.jan Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
+37 70 Stein Vidar Amundsen, Hamar SSK SH 1 541 +9 12.feb Ankerskogen, Hamar Hamar SSK
-20 74 Terje Standal, Bremnes PK 540 -8 4.mar Prestegardsskogen Stord PK
ny 74 Geir Yngvar Haugsnes, Haugesund PK 540 ny 23.sep Blikshavn Kopervik PK
+37 74 Helge Kristiansen, Sunndal PK 540 +9 17.jun Dalaråa Sunndal PK
+86 77 Jan Helge Tofte, Stord PK V50 539 +23 30.jan Prestegardsskogen Stord PK
-31 78 Bjørn Hugo Kristian Iversen, Tromsø PK V50 538 -13 4.aug Bestemorenga Bodø SSK
+9 78 Erik Sveum, Aron SK Drammen V50 538 +2 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
-43 78 Arnt Inge Sandvik, Tromsø PK V50 538 -18 4.aug Bestemorenga Bodø SSK
-38 81 Helge Olden, Ørland PK V60 537 -16 3.aug Sitter Grendehus Sitter IL PK
+126 82 Per Martin Marum, Trondhjems PK V70 536 +44 12.jun Jonsvatnet Trondhjems PK
+69 82 Per Terje Lænn, Steinkjer PK V60 536 +16 2.jun Lerkehaug Steinkjer PK
+192 84 Svein Erik Dalland, Tysnes SSK V50 535 +145 30.jan Prestegardsskogen Stord PK
-38 84 Jon Arne Brekken, Sunndal PK V60 535 -17 3.jun Dalaråa Sunndal PK
-16 84 Hans Johansen, Trondhjems PK V70 535 -8 7.jul Jonsvatnet Trondhjems PK
-7 84 Eivind Minge, Moss PK 535 -4 5.mai Fredrikstad Fredrikstad SS
-22 88 Per Størker Haugnes, Kristiansund PK V50 534 -10 28.jan Bjørnehaugen Kristiansund PK
+45 88 Kenneth Pedersen Hopstad, Støren SSK 534 +10 12.jun Jonsvatnet Trondhjems PK
-1 88 Roger Hugo Solvang, Mosjøen PK V50 534 -2 4.aug Bestemorenga Bodø SSK
-23 91 Rune Hammer, Aron SK Drammen V60 533 -10 21.jul V-nord Aarhus Aarhus SKF
+31 91 Dagfinn Brøto, Nesbyen PK V50 533 +6 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
ny 91 Marius Haugerud, Bodung PK 533 ny 16.apr Ekeberg OKTS
+39 94 Kjell Ove Torsvik, Farris SS - Larvik V60 531 +7 1.sep Åres Farris SS - Larvik
ny 94 Arild Hårklau, Sartor SSL V60 531 ny 28.apr Jonahola Åsane PK
-1 94 Øyvind Aurstad, Steinkjer PK V50 531 -4 16.jun Lerkehaug Steinkjer PK
ny 97 Torbjørn Sæbø, Bremnes PK 530 ny 4.mar Prestegardsskogen Stord PK
ny 97 Roy Baumann, Birkenes & Lillesand SSL V50 530 ny 12.aug Flakke Loner Birkenes & Lillesand SSL
ny 97 Bjørge Jansen, Sarpsborg PK V60 530 ny 5.mai Fredrikstad Fredrikstad SS
-65 100 Kenneth Johnsen, Narvik PK 529 -27 4.aug Bestemorenga Bodø SSK
ny 101 Espen Mostad, Fredrikstad SS 528 ny 5.mai Fredrikstad Fredrikstad SS
+92 101 Ivar Andre Ødegård, Stjørdal PK 528 +24 23.jun Skatval Stjørdal PK
-8 101 Målfrid Pernille Vannebo, Numedal SSK Kv V50 528 -7 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
-57 104 Morten Antonsen, Ørland PK 527 -24 1.feb Brekstad Ørland PK
+18 104 Oddvar Skirbekk, Hamar SSK V70 527   - 17.jun Smidholen Namnå PK
+24 104 Erik Stai, Levanger SSL V70 527 +1 19.aug Jonsvatnet Trondhjems PK
+48 107 Håkon Petter Nilsen Omma, Tromsø PK V50 526 +8 16.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
ny 107 Bjørn Aage Matheson Orø, Bodø SSK V60 526 ny 4.aug Bestemorenga Bodø SSK
-47 109 Mikkel Bast, Aron SK Drammen 525 -21 26.mai Myhrespiten Hokksund PK
ny 109 Kenneth Eliussen Kristoffersen, Kopervik PK 525 ny 20.jan Kopervik Kopervik PK
-51 109 Hugo Kjetså, Evje PK 525 -22 11.jan Evje Evje PK
+103 109 Frank Roy Haugland, Oppegård SL V60 525 +37 23.apr Ekeberg OKTS
-10 109 Kristian Roger Johansen, Kopervik PK 525 -9 20.jan Kopervik Kopervik PK
ny 114 Jarl-Edvind Edvardsen, Greipstad PK 524 ny 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
-64 115 Terje Storholt, Oslo PK V60 523 -26 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
+44 115 Gunnar Teigland, Tysnes SSK V60 523 +6 4.sep Vevatne Tysnes SSK
+2 115 Rune Kimo, Rissa PK 523 -5 15.mai Sankthansholet Ørland PK
ny 118 Bjørn Johan Mariboe, Ringerike PK 522 ny 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
ny 118 Ole Haldor Pedersen, Arendal PK V60 522 ny 5.mar Stueneshallen Arendal PK
-19 118 Roger Vik, Ørland PK V50 522 -12 1.feb Brekstad Ørland PK
+132 121 Rolf Helge Kristensen Pedersen, Tromsø PK 521 +63 16.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
-10 121 Gunnar Terje Olaussen, Melhus PK V60 521 -10 17.jun Skytesenteret Selbu PK
ny 121 Sten Haga, Kirkenes PK V60 521 ny 5.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
-70 124 Frode Mølland, Greipstad PK 520 -28 20.mar Nodelandshallen Greipstad PK
ny 124 Alf Sundal, Tysnes SSK 520 ny 4.mar Prestegardsskogen Stord PK
ny 124 Roar Jacob Lislevand, Evje PK 520 ny 11.jan Evje Evje PK
ny 124 Morten Krabbesund Krystad, Arendal PK V50 520 ny 15.okt Stueneshallen Arendal PK
ny 124 Kristian Lund, Hafrsfjord PK 520 ny 6.mai Bjergsted Hafrsfjord PK
+30 129 Petter Berg, Aron SK Drammen 519 +2 26.mai Myhrespiten Hokksund PK
-13 129 Åge Ånensen, Stord PK 519 -10 4.mar Prestegardsskogen Stord PK
ny 129 Jan Olav Nordhagen, Hamar SSK 519 ny 17.jun Smidholen Namnå PK
-50 129 Holger Hanssen Vilter, Bodø SSK V60 519 -19 4.aug Bestemorenga Bodø SSK
+78 129 Jan-Erik Langebeck, Fredrikstad PK V50 519 +23 5.mai Fredrikstad Fredrikstad SS
ny 134 Anders Egil Lund, Sarpsborg PK V60 518 ny 5.mai Fredrikstad Fredrikstad SS
ny 134 Tomas Dahl, Ørland PK 518 ny 1.feb Brekstad Ørland PK
-1 134 Svein Olav Hagbø, NOP/Vatne V50 518 -6 7.okt Svartemyr NOP/Vatne
+126 137 Harald Ræge, NOP/Vatne V70 517 +85 7.okt Svartemyr NOP/Vatne
ny 137 Odd Bjorheim, Hå PK V60 517 ny 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
ny 137 Roy Strøm, Sitter IL PK 517 ny 29.apr Sankthansholet Ørland PK
-23 140 Øystein Nirisen, Porsgrunn PK V60 516 -12 4.feb Brevik Porsgrunn PK
ny 141 Bjørg Wright Kristiansen, Sarpsborg PK Kv V50 515 ny 5.mai Fredrikstad Fredrikstad SS
+99 141 Gunnar Langø, Tromsø PK V70 515 +48 4.aug Bestemorenga Bodø SSK
+45 143 Svein Olav Haarberg, Bodø SSK V60 514 +9 4.aug Bestemorenga Bodø SSK
ny 143 Ida Charlotte Ringstad, Finnsnes PK Kv 514 ny 1.jun MVM Thun CISM Suisse
ny 143 Martin Meltzer, Arendal PK 514 ny 5.mar Stueneshallen Arendal PK
+10 143 Arvid Lande, Stord PK V70 514 -5 4.mar Prestegardsskogen Stord PK
ny 147 Arne Johnny Gill, Greipstad PK V70 513 ny 22.mar Nodelandshallen Greipstad PK
+1 147 Jon Arvid Kleppe, Tysnes SSK V50 513 -8 4.mar Prestegardsskogen Stord PK
+10 149 Ole-Martin Berge Haga, Sandnes PK 510 -7 27.jun Bjergsted Hafrsfjord PK
+36 150 Asbjørn Solheim, Bremnes PK V60 509 +3 4.mar Prestegardsskogen Stord PK
ny 151 Ingo Gerhard, Stord PK V50 507 ny 4.mar Prestegardsskogen Stord PK
-40 151 Kjetil Andre Hviding, Lyngsalpene PK 507 -24 16.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
-20 151 Svein Ole Nesje, Oslo PK V50 507 -18 6.mar Ekeberg Oslo PK
-52 151 Odd Erik Lauritzen, Tromsø PK 507 -27 4.aug Bestemorenga Bodø SSK
-14 155 Thor Inge Jacobsen, Stavanger PK V60 506 -17 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
-63 156 Per Rune Magnussen, Sola PK V50 505 -30 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
+44 156 Trond Tanke, Tromsø PK V50 505 +4 16.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
-23 156 Kjell Åke Lappen Andresen, Verdal SSL V70 505 -19 23.jun Skatval Stjørdal PK
-52 156 Livar Gudmestad, Sandnes PK V50 505 -28 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
+20 160 Tore Jonny Kjeldsberg, Alta SSK V50 504 -5 26.mai Kvenvikmoen pistolbane Alta SSK
+69 160 Are Andreas Berg, Ørsta/Volda PK V50 504 +31 26.mai Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
-9 160 Hans Torbjørn Hellås, Kvinesdal PK 504 -16 14.okt Kvinesdal Kvinesdal PK
ny 160 Terje Kristiansen, Porsgrunn PK 504 ny 4.feb Brevik Porsgrunn PK
ny 164 Odin-Omar Sakarias Roald, Steinkjer PK 503 ny 16.jun Lerkehaug Steinkjer PK
ny 164 Ole Georg Christensen, Birkenes & Lillesand SSL V50 503 ny 12.aug Flakke Loner Birkenes & Lillesand SSL
+22 166 Runar Ingebretsen, OKTS V50 501 -4 30.apr Ekeberg OKTS
-22 166 Wenche Solbakken, Aron SK Drammen Kv V60 501 -21 18.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
-96 166 Bjørn Gjerstad, Hokksund PK V50 501 -41 26.mai Myhrespiten Hokksund PK
ny 169 Kenneth Kristoffersen, Kopervik PK 500 ny 7.mar Karmøyhallen Skudenes PK
+59 169 Thomas Vikan Strøm, Viking PK og RK V50 500 +26 17.jun Skytesenteret Selbu PK
ny 171 Robert Mettälä-Larsson, Stord PK 499 ny 30.jan Prestegardsskogen Stord PK
+37 172 Thor-Johnny Finsrud, Grenland PK 497 +6 21.jan Geiteryggen Grenland PK
+22 173 Ole-Morten Ringmo, Tromsø PK V50 496 -7 16.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
+38 174 Eirik Andreassen, Oslo Vestre SS 495 +7 8.jun Ekeberg OKTS
-109 175 Terje Manfred Teigen Arnesen, Aron SK Drammen V50 494 -50 26.mai Myhrespiten Hokksund PK
-122 176 Alf Jostein Dale, Kopervik PK 492 -56 23.sep Blikshavn Kopervik PK
-4 177 Kristian Kristiansen, Tromsø PK 491 -22 16.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
ny 177 Bård Terje Løklingholm, Stord PK 491 ny 30.jan Prestegardsskogen Stord PK
+7 179 Erling Andre Sønderby, Dokka PK 489 -17 5.mar Ekeberg OKTS
+41 179 Geir Jonatan Sharabi, Akademisk SL 489 +9 6.mar Ekeberg Oslo PK
ny 181 Terje Vedaa, Vaksdal SSK 488 ny 8.aug Ardalen Vaksdal SSK
+14 181 Jon Helland Bogstrand, Bodø SSK V50 488 -15 4.aug Bestemorenga Bodø SSK
+67 181 Stian Fossan, Steinkjer PK 488 +26 2.apr Lerkehaug Steinkjer PK
ny 184 Ole Jørgen Hegdal Lie, Akademisk SL 487 ny 7.okt Ekeberg Akademisk SL
-9 185 Morten Eriksen, Hokksund PK V50 485 -27 26.mai Myhrespiten Hokksund PK
-6 185 Magnar Anton Støyva, Sandane PK 485 -26 12.aug Mjøen Årdal SSL
+62 187 Jon Dag Repstad, Kristiansand PK V60 484 +24 30.apr Kristiansand Kr.sand Garnison PK
+51 187 Gjermund Jansen, Sarpsborg PK V60 484 +16 5.mai Fredrikstad Fredrikstad SS
ny 187 Kjetil Hansen, Hafrsfjord PK 484 ny 6.mai Bjergsted Hafrsfjord PK
ny 190 Henning Harry Thorsen, Hafrsfjord PK V50 483 ny 6.mai Bjergsted Hafrsfjord PK
ny 190 Håkon Tøråsen, Namnå PK V50 483 ny 17.jun Smidholen Namnå PK
ny 192 Einar Darre Kaarbø, Vigra og Valderøy PK V50 482 ny 14.jan Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 192 Bjørn Håkon Bolkan, Verdal SSL 482 ny 23.jun Skatval Stjørdal PK
ny 192 Jan Petter Dørmænen, Kirkenes PK V60 482 ny 5.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 195 Trygve Haldorsen, Bremnes PK V60 481 ny 14.jan Bømlohallen Bremnes PK
-32 195 Hans Jørgen Aslaksen, Andebu PL V50 481 -35 21.okt Brevik Porsgrunn PK
ny 197 Egil Rød, Sunndal PK V50 480 ny 17.jun Dalaråa Sunndal PK
+93 197 Espen Christoffer Haaland, Birkenes & Lillesand SSL 480 +121 12.aug Flakke Loner Birkenes & Lillesand SSL
ny 199 Jan Erik Hagen, OKTS V50 478 ny 30.apr Ekeberg OKTS
ny 200 Ingar Fossum, Sarpsborg PK V60 477 ny 5.mai Fredrikstad Fredrikstad SS
+39 201 Vegard Øksendal Haaland, Greipstad PK 473 +6 20.mar Nodelandshallen Greipstad PK
ny 202 Daniel Berge, Jørpeland PK 470 ny 6.mai Bjergsted Hafrsfjord PK
ny 203 Karl Einar Ellingsen, Skudenes PK 468 ny 7.mar Karmøyhallen Skudenes PK
ny 204 Bjørn Engebakken, Haslemoen PK V60 466 ny 17.jun Smidholen Namnå PK
ny 205 Børge Jørgensen-Dahl, Trondhjems PK V70 465 ny 7.jul Jonsvatnet Trondhjems PK
+9 206 Kåre Mosgren, Birkenes & Lillesand SSL V50 464 -22 12.aug Flakke Loner Birkenes & Lillesand SSL
+46 207 Paul Ingulv Kviteberg, Lyngsalpene PK V70 463 +5 16.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
ny 208 Göran Anders Martin, OKTS V50 462 ny 7.okt Ekeberg Akademisk SL
ny 208 Kai Roger Jørgensen, Fredrikstad SS V50 462 ny 5.mai Fredrikstad Fredrikstad SS
ny 210 Egil Roland, Porsgrunn PK V50 461 ny 21.okt Brevik Porsgrunn PK
ny 211 Sæbjørn Langhelle, Vaksdal SSK V60 458 ny 8.aug Ardalen Vaksdal SSK
ny 211 Morten Ludvigsen, Sarpsborg PK V50 458 ny 5.mai Fredrikstad Fredrikstad SS
ny 213 Frode Andre Krøvel, Ørsta/Volda PK V50 457 ny 26.mai Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 214 Kevin Haukelid Slåtten, Jørpeland PK 454 ny 6.mai Bjergsted Hafrsfjord PK
ny 215 Bahige Tabbara, Ålesund PK V60 453 ny 21.jan Vestneshallen Vestnes PK
ny 215 Camilla Heggelund Hovd, Bærum PK Kv 453 ny 17.jun Smidholen Namnå PK
+33 217 Tor Andre Opås, Evje PK V50 452 -7 11.jan Evje Evje PK
+27 217 Endre Ferkingstad, Skudenes PK 452 -12 7.mar Karmøyhallen Skudenes PK
ny 219 Rune Jobsen, Arendal PK 450 ny 5.mar Stueneshallen Arendal PK
ny 219 Per Ivar Bruvik, Vaksdal SSK V60 450 ny 8.aug Ardalen Vaksdal SSK
ny 219 Yngve Storbrua, Arendal PK 450 ny 15.okt Stueneshallen Arendal PK
ny 222 Jarle Markhus, Tysnes SSK V60 447 ny 4.sep Vevatne Tysnes SSK
ny 223 Zoran Vojnovic, Arendal PK 445 ny 5.mar Stueneshallen Arendal PK
ny 224 Erlend Kvalø, Sitter IL PK 439 ny 3.aug Sitter Grendehus Sitter IL PK
ny 225 Øystein Homdrom, Arendal PK 436 ny 15.okt Stueneshallen Arendal PK
ny 226 Børge Kjartan Lindøe, Akademisk SL 430 ny 7.okt Ekeberg Akademisk SL
ny 227 Knut Inge Hildonen, Tana-Nesseby PK V50 428 ny 5.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 227 Roger Marius Myhre, Stord PK 428 ny 4.mar Prestegardsskogen Stord PK
-4 229 Kurt Osvaldsen, Lyngsalpene PK V50 425 -51 16.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
+13 229 Arnim Roger Frank Svaleng, Alta SSK V70 425 -41 26.mai Kvenvikmoen pistolbane Alta SSK
+46 231 Karl Gustav Roland, Porsgrunn PK V70 423 +41 21.okt Brevik Porsgrunn PK
ny 231 Lars Kristian Sundtoft, Birkenes & Lillesand SSL 423 ny 12.aug Flakke Loner Birkenes & Lillesand SSL
+50 233 Jan Arve Wiik, Vigra og Valderøy PK 422 +46 28.apr Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 233 Gunnar Nyhus, Årdal SSL V50 422 ny 12.aug Mjøen Årdal SSL
ny 235 Karl-Johan Remvik Karlsen, Ålesund PK 420 ny 14.jan Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 236 Leif Steinar Jensen, Bremnes PK 415 ny 4.mar Prestegardsskogen Stord PK
+31 237 Geir Kåre Flo, Ringerike PK V50 413 -6 3.mai Buttentjern Bane 5 Ringerike PK
ny 238 Andre Lægreid, Årdal SSL 411 ny 12.aug Mjøen Årdal SSL
-51 239 Håvard Todal, OKTS 398 -107 22.jan Ekeberg OKTS
ny 239 Kjetil Bruvik, Vaksdal SSK V60 398 ny 8.aug Ardalen Vaksdal SSK
ny 239 Morten Melvær-Nielsen, Arendal PK V50 398 ny 5.mar Stueneshallen Arendal PK
+22 242 Torstein Liene, Greipstad PK V60 391 -40 22.mar Nodelandshallen Greipstad PK
+26 243 Paul Kristian Kristensen, Alta SSK 389 -19 26.mai Kvenvikmoen pistolbane Alta SSK
+43 244 Trond Eriksen, NOP/Vatne 386 +24 8.mai Svartemyr NOP/Vatne
ny 245 Roald Fuglestad, Hå PK 381 ny 6.mai Bjergsted Hafrsfjord PK
ny 246 Bjørn Kåre Kaldestad, Birkenes & Lillesand SSL V60 374 ny 12.aug Flakke Loner Birkenes & Lillesand SSL
ny 247 Vegard Wittington Tengelsen, Ogndal IL V50 371 ny 16.jun Lerkehaug Steinkjer PK
ny 247 Magnus Amdahl, Ogndal IL 371 ny 16.jun Lerkehaug Steinkjer PK
ny 249 Leeroy Nedregaard, Vigra og Valderøy PK V60 370 ny 14.jan Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 250 Roger Servold Gåserud, Leikanger SSL 367 ny 12.aug Mjøen Årdal SSL
ny 251 Alf Ståle Torstensen, Bodø SSK V50 364 ny 4.aug Bestemorenga Bodø SSK
+62 252 Thore Andre Bjerke, OKTS 360 +220 5.mar Ekeberg OKTS
ny 253 Nina Hagberg, Vaksdal SSK Kv 356 ny 8.aug Ardalen Vaksdal SSK
ny 254 Dag Lergrovik, Ålesund PK V50 346 ny 14.jan Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 254 Kim Vater, Haugesund PK V60 346 ny 23.sep Blikshavn Kopervik PK
ny 256 Bertel Johannes Kroken, Alta SSK V70 342 ny 26.mai Kvenvikmoen pistolbane Alta SSK
ny 257 Leif Røkke, Steinkjer PK V70 341 ny 16.jun Lerkehaug Steinkjer PK
ny 258 Thomas Sokalski, Evje PK 338 ny 11.jan Evje Evje PK
ny 259 Bjørnar Amundsen, Greipstad PK 333 ny 22.mar Nodelandshallen Greipstad PK
ny 260 Morten Anders Gohn, Bærum PK 332 ny 10.sep Ekeberg OKTS
ny 261 Per Erik Wiggen, Steinkjer PK V60 329 ny 2.jun Lerkehaug Steinkjer PK
+27 262 Peter Bergheim, Sandane PK V50 327 -33 12.aug Mjøen Årdal SSL
ny 263 Arve Yttri, Leikanger SSL 315 ny 12.aug Mjøen Årdal SSL
ny 264 Morten F. G. Hoem, Greipstad PK V50 308 ny 20.mar Nodelandshallen Greipstad PK
ny 265 Morten Wirkola, Alta SSK 307 ny 26.mai Kvenvikmoen pistolbane Alta SSK
ny 266 Andreas Eikaas, Arendal PK 304 ny 5.mar Stueneshallen Arendal PK
+10 267 Ragna Kyrkjebø, Oslo PK Kv V50 302 -80 6.mar Ekeberg Oslo PK
ny 268 Christoforos Schuff, Greipstad PK 296 ny 22.mar Nodelandshallen Greipstad PK
ny 269 Anders Hofseth Eidskrem, Oslo PK 293 ny 30.apr Ekeberg OKTS
ny 270 Jan-ole Reksnes, Leikanger SSL 291 ny 12.aug Mjøen Årdal SSL
ny 271 Anders Martin, OKTS V50 290 ny 23.apr Ekeberg OKTS
ny 272 Gaute Lote, Oslo Vestre SS 277 ny 22.jan Ekeberg OKTS
ny 273 Torbjørn Ånensen, Skudenes PK 275 ny 7.mar Karmøyhallen Skudenes PK
ny 274 Alexander Angelus Austvik, Ogndal IL 272 ny 16.jun Lerkehaug Steinkjer PK
-   275 Birger Berg, Trondhjems PK V70 265 -128 19.aug Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 276 Richard Berge, Kirkenes PK 231 ny 5.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 277 Kjell Ove Rotmo, Steinkjer PK 219 ny 2.apr Lerkehaug Steinkjer PK