Alle på topp: Luft 40   2018 Klasse: Menn Kv Menn Jr Kv Jr oppdatert 15.juli 2018
vurd.krav: - - - - Trykk Ctrl-F for tekstsøk
Res. skutt siste 21 dager uthevet Norsk bestenotering: 386 Ann Kristin Tegle 164 skyttere ( -129 )
2017 pl Navn, Klubb klasse Sum 2017 Dato type Sted Arr.
+1 1 Aina Sandstøl, Sandnes PK Kv V50 381 -1 4.jan int Sävsjö Svenska SSF
+3 2 Anne Mette Sæteren, Bærum PK Kv 380 +3 6.jan int Sävsjö Svenska SSF
ny 3 Peder Sperstad, Bærum PK V50 374 ny 18.mar NM Sotra Sartor SSL
-2 4 Ingeborg Gran, Steinkjer PK Kv V50 372 -10 6.jan int Sävsjö Svenska SSF
+54 5 Tor Inge Brokjøb, Stavanger PK V70 371 +14 3.mar Blåsenborg Stavanger PK
+2 6 Ann Helen Aune, Mysen PL Kv Jr 370 -4 6.jan int Sävsjö Svenska SSF
+23 7 Ole Morten Valø, Askim PK V50 368 +2 26.feb Fredrikstad Fredrikstad SS
+7 8 Asmund Broks, Farris SS - Larvik V70 367 -4 22.apr Brevik Porsgrunn PK
ny 8 Eirik Lygre, Bergen PK V50 367 ny 18.mar NM Sotra Sartor SSL
+20 10 Ove Eugen Horgen, Bærum PK V60 366   - 18.apr Kolsås Bærum PK
+9 10 Rune Hammer, Aron SK Drammen V60 366 -4 20.jan Bommestadhallen Farris SS - Larvik
+57 12 Kjetil Skogshagen, Farris SS - Larvik V50 365 +10 20.jan Bommestadhallen Farris SS - Larvik
+18 12 Lars Rune Korneliussen, Bærum PK V50 365 -1 18.mar NM Sotra Sartor SSL
+16 12 Arnt Olav Flønes, Stavanger PK V60 365 -2 3.mar Blåsenborg Stavanger PK
+10 12 Per Arve Iversen, Farris SS - Larvik V50 365 -3 11.mar Geiteryggen Grenland PK
+65 12 Vilde Erga Sunde, Sandnes PK Kv U16 365 +12 6.apr Blåsenborg Stavanger PK
+13 17 Edvin Martin Heggland, Haugesund PK V60 364 -2 7.feb Stavangergt. 5 Haugesund PK
+27 18 Terje Storholt, Oslo PK V60 363 +1 4.mar Brevik Porsgrunn PK
+12 18 Jonny Skevik, Nedre Eiker PK V50 363 -3 9.apr Drammen Aron SK Drammen
+32 18 Frank Roy Haugland, Oppegård SL V60 363 +3 26.jan Skytterhuset Krapfoss Ull SS
+34 18 Espen Alexander Halvorsen, Farris SS - Larvik V50 363 +4 17.mar Bommestadhallen Farris SS - Larvik
+1 18 Elisabeth Lotsberg, Lillestrøm OP Kv 363 -7 4.jan int Sävsjö Svenska SSF
-15 23 Bjørn Berven-Hanssen, Sola PK V50 362 -12 3.mar Blåsenborg Stavanger PK
+53 24 Jostein Utstrand, Ørland PK V50 361 +8 11.feb Brekstad Ørland PK
-23 24 Geir Ove Næss, Aron SK Drammen V50 361 -22 9.apr Drammen Aron SK Drammen
ny 26 Harald Andreas Sæle, Porsgrunn PK V50 360 ny 9.apr Drammen Aron SK Drammen
+31 26 Tommy Schüller, Porsgrunn PK Menn U16 360 +2 9.apr Drammen Aron SK Drammen
+2 26 Lillian Larsen, Lyngsalpene PK Kv 360 -7 27.jan Polleidet Lyngsalpene PK
-23 29 Elin Veronika Aune, Mysen PL Kv 359 -17 6.jan int Sävsjö Svenska SSF
+9 29 Ann Kristin Tegle, Stavanger PK Kv V50 359 -6 5.jan Blåsenborg Stavanger PK
+23 29 Tom Lauritzen, Bodø SSK V60 359   - 28.feb Bodø Bodø SSK
+48 29 Gjermund Jansen, Sarpsborg PK V60 359 +6 25.feb Kulås Sarpsborg PK
+1 29 Helge Olden, Ørland PK V60 359 -7 10.feb Brekstad Ørland PK
-7 29 Bjørn Harald Vik, Ørland PK V50 359 -9 21.jan Brekstad Ørland PK
ny 29 Egil Roland, Porsgrunn PK V50 359 ny 14.jan Brevik Porsgrunn PK
ny 36 John Olav Sundal, Tysnes SSK V60 358 ny 26.jan Prestegardsskogen Stord PK
-6 36 Erik Sveum, Aron SK Drammen V50 358 -8 8.jan Drammen Aron SK Drammen
+35 38 Luca Abele Piciaccia, Bærum PK V50 357 +3 10.feb Kolsås Bærum PK
+66 38 Arild Inge Wollan, Støren SSK V50 357 +10 29.jan Støren Skytesenter Støren SSK
+5 40 Johnny Roger Nilsen, Fredrikstad SS V60 356 -6 26.feb Fredrikstad Fredrikstad SS
-27 41 Anders Egil Lund, Sarpsborg PK V60 354 -18 25.feb Kulås Sarpsborg PK
+45 41 Bjørn Anton Jakobsen, Trondhjems PK V70 354 +3 14.mar Kolstad Trondhjems PK
+22 41 Holger Hanssen Vilter, Bodø SSK V60 354 -2 28.feb Bodø Bodø SSK
+29 44 Odd Willy Aas, Fredrikstad SS V60 353 -1 4.mar Skytterhuset Krapfoss Ull SS
ny 44 Geir Lunde, Klepp MSL V50 353 ny 18.mar NM Sotra Sartor SSL
ny 46 Jarle Folkestad, Bergen PK V50 352 ny 18.mar NM Sotra Sartor SSL
+36 46 Jan Helge Tofte, Stord PK V50 352   - 23.mar Prestegardsskogen Stord PK
+51 46 Henrik Lindeman, Bærum PK V50 352 +3 18.apr Kolsås Bærum PK
+51 49 Gunnar Terje Olaussen, Melhus PK V60 351 +3 3.feb Støren Skytesenter Støren SSK
+9 50 Oddmund Fjerdingen, Rømskog PK V60 350 -7 4.mar Skytterhuset Krapfoss Ull SS
+101 50 Jakob Kråkevik, Odda PK V60 350 +16 18.mar NM Sotra Sartor SSL
-5 50 Geir Udnæs, Sarpsborg PK V50 350 -12 4.mar Skytterhuset Krapfoss Ull SS
+47 53 Nils Håvard Dahl, Verdal SSL V60 349 +1 16.feb Levangerhallen Levanger SSL
-31 53 Hans Olav Bjelvin, Mo PK V60 349 -19 10.feb Bodø Bodø SSK
ny 53 Petter Aas, Porsgrunn PK V60 349 ny 18.mar NM Sotra Sartor SSL
+7 56 Mona Gjelstad, Farris SS - Larvik Kv 348 -8 17.mar Bommestadhallen Farris SS - Larvik
+16 57 Per Størker Haugnes, Kristiansund PK V50 347 -7 4.mar Vestneshallen Vestnes PK
ny 57 Geir Pisani, Bergen PK V50 347 ny 18.mar NM Sotra Sartor SSL
ny 59 Hans Carsten Bøe, Trondhjems PK V50 346 ny 14.mar Kolstad Trondhjems PK
+34 59 Åge Lier, Stjørdal PK V60 346 -4 19.feb Selbuhallen Selbu PK
ny 59 Livar Gudmestad, Sandnes PK V50 346 ny 13.mar Bråstein Sandnes PK
+72 59 Unni Ramsvik Halvorsen, Farris SS - Larvik Kv 346 +6 3.mar Bommestadhallen Farris SS - Larvik
+124 63 Kåre Louis Angvik, Horten O. PK V60 345 +22 23.feb Krapfoss Ull SS
+37 63 Sture Schølin, Bodø SSK V60 345 -3 3.jan Hunstad Bodø SSK
+116 63 Liv Ingrid Kavli, Oslo PK Kv V60 345 +20 28.feb Kolsås Bærum PK
ny 66 Maya Waldeland, Stavanger PK Kv U14 344 ny 6.apr Blåsenborg Stavanger PK
-26 66 Hilde Knudsen Holter, Stavanger PK Kv V50 344 -19 5.jan Blåsenborg Stavanger PK
+5 68 Andreas Tømmerbakke, Bærum PK V70 343 -11 9.mai Kolsås Bærum PK
+43 68 Tor Michael Kristiansen, Aron SK Drammen V60 343 -2 12.feb Drammen Aron SK Drammen
+90 68 Tore Østvold, Aron SK Drammen V70 343 +11 14.mai Drammen Aron SK Drammen
ny 71 Bjørn Harald Brakstad, Sunndal PK Menn U16 342 ny 11.mar Gamle Meierikjelleren Sunndal PK
+11 71 Øyvind Aurstad, Steinkjer PK V50 342 -10 16.feb Levangerhallen Levanger SSL
+27 73 Vivi-ann Vestmo, Tromsø PK Kv V50 341 -7 6.jan Mellomvegen 79 Tromsø PK
+78 73 Øystein Nirisen, Porsgrunn PK V60 341 +7 4.feb Brevik Porsgrunn PK
+83 73 Thea Mari Hovin Landsem, Støren SSK Kv U16 341 +8 16.apr Støren Skytesenter Støren SSK
+93 73 Tim Leo Czternasty Hembre, Bærum PK Menn U12 341 +11 24.jan Kolsås Bærum PK
+66 73 Pål Nag Aas, Aron SK Drammen V60 341 +4 9.apr Drammen Aron SK Drammen
+97 78 Morten Ludvigsen, Sarpsborg PK V50 340 +13 25.feb Kulås Sarpsborg PK
+49 78 Gunnar Nordgård, Bodø SSK V60 340 -1 17.jan Hunstad Bodø SSK
+101 78 Kjell Ove Torsvik, Farris SS - Larvik V60 340 +15 20.jan Bommestadhallen Farris SS - Larvik
+39 81 Liv Fritzvold, Bærum PK Kv V70 339 -4 9.mai Kolsås Bærum PK
+33 81 Jon Dag Repstad, Kristiansand PK V60 339 -5 11.mar Fevik Grimstad SS
+1 81 Thorbjørn Johansen, Stange SS V50 339 -13 18.mar NM Sotra Sartor SSL
+30 81 Torgrim Rønning, Aron SK Drammen V50 339 -6 8.jan Drammen Aron SK Drammen
-16 85 Bjørn Johannes Øyestaul, Aron SK Drammen V50 338 -17 11.mar Geiteryggen Grenland PK
+121 86 Håvard Aurlien, SF Ørn Menn U16 337 +23 10.feb Kolsås Bærum PK
+39 86 Jan Petter Røsok, Sarpsborg PK V70 337 -5 26.feb Fredrikstad Fredrikstad SS
ny 86 Rolf Toven, Nesset PK V60 337 ny 11.mar Gamle Meierikjelleren Sunndal PK
+61 86 Tore Viggo Martinsen, Sarpsborg PK V50 337 +2 22.jan Fredrikstad Fredrikstad SS
+57 90 Hugo Haug, OKTS V50 336 +1 28.feb Kolsås Bærum PK
+30 90 Bjørn Aage Matheson Orø, Bodø SSK V60 336 -7 3.jan Hunstad Bodø SSK
+70 92 Petter Mandt, Grimstad SS V60 335 +4 7.jan Fevik Grimstad SS
-7 93 Lars Eknes, Kongsberg PK Menn U16 334 -17 18.mar NM Sotra Sartor SSL
+41 93 Jostein Engesmo, Støren SSK V60 334 -5 12.feb Støren Skytesenter Støren SSK
-16 93 Harald Ræge, NOP/Vatne V70 334 -19 3.mar Blåsenborg Stavanger PK
+123 96 Frode Nilsen, Bærum PK V60 333 +24 18.mar NM Sotra Sartor SSL
-37 96 Erik Stai, Levanger SSL V70 333 -24 16.feb Levangerhallen Levanger SSL
ny 98 Ståle Nordeng, Trondhjems PK V50 332 ny 14.mar Kolstad Trondhjems PK
ny 99 Håvard Aulien, SF Ørn #N/A 330 ny 18.mar NM Sotra Sartor SSL
ny 100 Tor Henning Dåpan, Grenland PK V70 328 ny 11.mar Geiteryggen Grenland PK
+38 101 Rolf Snorre Susegg, Steinkjer PK V70 327 -10 13.jan Egge fellesbane Steinkjer PK
+65 101 Astrid Landsverk, Porsgrunn PK Kv V60 327 -3 22.apr Brevik Porsgrunn PK
+104 103 Mia Glückstad, SF Ørn Kv U14 326 +12 10.feb Kolsås Bærum PK
+71 104 Kjell Åke Lappen Andresen, Verdal SSL V70 325 -2 16.feb Levangerhallen Levanger SSL
ny 104 Tor Ståle Sørli, Sandnessjøen PK V60 325 ny 21.mar Stamneshallen Sandnessjøen PK
+92 106 Jan Helmer Kristiansen, Sarpsborg PK V50 324 +4 25.feb Kulås Sarpsborg PK
ny 107 Knut Aamodt, Farris SS - Larvik V60 322 ny 11.mar Geiteryggen Grenland PK
ny 107 Annie Rein Havn, Sitter IL PK Kv Jr 322 ny 21.jan Utvorda Sitter IL PK
+69 109 Nina Christin Røsvik, Tromsø PK Kv 321 -5 27.jan Polleidet Lyngsalpene PK
+17 110 Lise Sørlie Bach, Støren SSK Kv 320 -21 29.jan Støren Skytesenter Støren SSK
+29 110 Ola Todal, Trondhjems PK V60 320 -17 13.jan Støren Skytesenter Støren SSK
+72 112 Adrian Halle, Stavanger PK Menn U16 317 -7 3.mar Blåsenborg Stavanger PK
ny 113 Atle Audun Turøy, Stord PK V60 316 ny 26.jan Prestegardsskogen Stord PK
+48 114 Arne Sandstøl, Sandnes PK V50 315 -16 13.mar Bråstein Sandnes PK
+129 115 Oscar Fabian Gundersen, Sarpsborg PK Menn U16 314 +25 27.apr Skytterhuset Krapfoss Ull SS
+55 115 Rasim Hodzic, Sarpsborg PK V50 314 -15 14.jan Kulås Sarpsborg PK
ny 117 Morten Garmo, Porsgrunn PK V60 313 ny 18.mar NM Sotra Sartor SSL
+77 118 Karl Gustav Roland, Porsgrunn PK V70 312 -9 14.jan Brevik Porsgrunn PK
+93 118 Helge Asbjørn Moe, Steinkjer PK V70 312 -1 13.jan Egge fellesbane Steinkjer PK
+78 120 Paul Ingulv Kviteberg, Lyngsalpene PK V70 311 -9 24.feb Polleidet Lyngsalpene PK
+106 120 Per Hagen, Aron SK Drammen V60 311 +6 9.apr Drammen Aron SK Drammen
ny 120 Guri Eknes, Kongsberg PK Kv 311 ny 22.apr Brevik Porsgrunn PK
+94 120 Jan Helmen, Aron SK Drammen V60 311   - 12.feb Drammen Aron SK Drammen
ny 120 Thor Jørgen Dybvad, Fredrikstad SS V60 311 ny 26.feb Fredrikstad Fredrikstad SS
ny 125 Jarle Løklingholm, Stord PK Menn U16 310 ny 23.mar Prestegardsskogen Stord PK
+90 125 Kristin Ragnfrid Bakka, Kristiansand PK Kv V50 310   - 17.feb Kristiansand Kristiansand PK
+121 127 Sofie Rønningsgrind, Trondhjems PK Kv U16 308 +22 9.apr Støren Skytesenter Støren SSK
ny 127 Vidar Høyer, Farris SS - Larvik V50 308 ny 3.mar Bommestadhallen Farris SS - Larvik
ny 129 Ronja Bjørlo Syversen, SF Ørn Kv U16 307 ny 18.mar NM Sotra Sartor SSL
+112 130 Turid Gulestø, Selbu PK Kv V50 306 +13 18.mar NM Sotra Sartor SSL
ny 131 Kjell Arne Kalland, Førde PK V60 305 ny 18.mar NM Sotra Sartor SSL
ny 132 Harald Setsaas, Selbu PK V60 304 ny 18.mar NM Sotra Sartor SSL
+148 132 Bård Roe Heggdal Flore, Sitter IL PK Menn U16 304 +71 21.jan Utvorda Sitter IL PK
+91 134 Thomas Vestmo, Tromsø PK Menn U16 303 -3 27.jan Polleidet Lyngsalpene PK
ny 135 Ingunn Green, Farris SS - Larvik Kv 302 ny 17.mar Bommestadhallen Farris SS - Larvik
ny 135 Lars Inge Aga, Odda PK V60 302 ny 18.mar NM Sotra Sartor SSL
+58 137 Gerhard Fisch Vågen, Bergen PK V70 301 -20 18.mar NM Sotra Sartor SSL
ny 137 Theodor Møller Rørtveit, Tromsø PK Menn U16 301 ny 21.apr Polleidet Lyngsalpene PK
+119 139 Helge Kristiansen, Porsgrunn PK V60 300 +29 4.mar Brevik Porsgrunn PK
+67 140 Roar Ludvigsen, Bergen PK V60 299 -15 1.feb Laksevåg Bergen PK
+61 141 Olav Ingvar Vedvik, Sitter IL PK V60 298 -20 4.mar Utvorda Sitter IL PK
+94 142 Olav Jørgen Bjørkås, Sitter IL PK V50 297   - 4.mar Utvorda Sitter IL PK
ny 143 Mads Torkildsen Brodahl, Oslo PK Menn U14 296 ny 10.feb Kolsås Bærum PK
+100 144 Andreas Larssen, Oslo PK Menn U16 292 +3 10.feb Kolsås Bærum PK
-2 145 Magnus Løvhaug, Dokka PK V70 291 -45 10.feb Kolsås Bærum PK
+16 146 Per Erik Wiggen, Steinkjer PK V60 289 -42 13.jan Egge fellesbane Steinkjer PK
-13 147 Øyvind Stene, Sarpsborg PK V60 287 -52 27.apr Skytterhuset Krapfoss Ull SS
+87 147 Christian Nilsen, Bodø SSK Menn U16 287 -13 10.feb Bodø Bodø SSK
ny 149 Magnus Mork Mulvik, Kristiansund PK Menn U14 278 ny 18.mar NM Sotra Sartor SSL
ny 150 Daniel Olaussen, Melhus PK Menn U16 270 ny 27.mai Kolstad Trondhjems PK
+29 150 Reidar Owe, Skudenes PK V70 270 -55 10.jan Stavangergt. 5 Haugesund PK
+134 152 Espen Stensletten, Stord PK Menn U16 265 +78 23.mar Prestegardsskogen Stord PK
ny 153 Leah Van Der Poel, Tromsø PK Kv U16 259 ny 10.feb Mellomvegen 79 Tromsø PK
ny 154 Sara Ndapandula Haugnes, Kristiansund PK Kv U14 257 ny 18.mar NM Sotra Sartor SSL
+87 155 Iver Nybø Botterli, Kristiansund PK Menn Jr 256 -37 18.feb Gamle Meierikjelleren Sunndal PK
+123 156 Rolf Askevold, Bodø SSK V50 253 +19 28.feb Bodø Bodø SSK
ny 157 Arne Kolbjørnsen, Haugesund PK V50 244 ny 7.feb Stavangergt. 5 Haugesund PK
+107 158 Einar Jarle Grytdal, Støren SSK V50 243 -16 3.mar Støren Skytesenter Støren SSK
ny 159 Ingebjørg Tokheim, Porsgrunn PK Kv 241 ny 4.feb Brevik Porsgrunn PK
ny 160 Anja Helene Ørsnes, Sitter IL PK Kv Jr 229 ny 21.jan Utvorda Sitter IL PK
ny 161 Kristoffer Johnsen, Sarpsborg PK Menn U16 219 ny 14.jan Kulås Sarpsborg PK
ny 162 Mats Hensema Andersen, Sarpsborg PK Menn U16 162 ny 14.jan Kulås Sarpsborg PK
ny 163 Nikolai Normann-hansen, Horten O. PK Menn U16 153 ny 4.mar Skytterhuset Krapfoss Ull SS
ny 164 Talita Nilsen, Steinkjer PK Kv 149 ny 16.feb Levangerhallen Levanger SSL