Alle på topp: Hurtig Mil   2020 Klasse: A B C oppdatert 28.november 2020
krav 555 520 475 Trykk Ctrl-F for tekstsøk
Res. skutt siste 21 dager uthevet Norsk bestenotering: 586 Bernhard Kvale 300 skyttere ( -65 )
2019 pl Navn, Klubb klasse Sum 2019 Dato type Sted Arr.
ny 1 Runar Magnussen, Sola PK 571 ny 16.aug Haraland/Skurve Stavanger PK
-1 2 Jakob Kråkevik, Odda PK V65 570 -2 6.feb ODDA Odda PK
ny 3 Jan Arild Myrhaug, Trondhjems PK 564 ny 10.jun Jonsvatnet Trondhjems PK
-1 4 Odd Helge Almeland, NOP/Voss V55 560 -7 13.sep Voss NOP/Voss
+1 4 Espen Magnussen, Sola PK 560 -3 16.aug Haraland/Skurve Stavanger PK
-1 6 Glenn Bjorheim, Hå PK 558 -5 23.feb Kvinesdal Kvinesdal PK
ny 7 Jo Geir Lint, Haugesund PK 557 ny 22.aug Blikshavn Kopervik PK
+35 8 Eirik Djønne, Odda PK 556 +27 16.okt Kuleisen Haugesund PK
-7 9 Bernhard Johan Kvale, Sandnes PK 552 -16 6.aug Kuleisen Haugesund PK
+25 9 Marius Westgård, Hafrsfjord PK 552 +19 16.aug Haraland/Skurve Stavanger PK
+52 11 John Lothe, Haugesund PK 551 +30 22.aug Blikshavn Kopervik PK
-3 11 Hans Petter Løberg, Brumunddal PK 551 -8 23.mai Brumunddal Brumunddal PK
-6 13 Terje Storholt, Oslo PK V65 549 -11 22.aug Bjørndalen Sandefjord PK
ny 13 Knut Egil Bakke, Brumunddal PK 549 ny 9.feb Brumunddal Brumunddal PK
+26 15 Robert Ilievski, Greipstad PK 548 +18 15.okt Nodelandshallen Greipstad PK
ny 16 Hugo Kjetså, Evje PK 546 ny 10.mar Nodelandshallen Greipstad PK
+18 17 Geir Sverre Gjendem, Stjørdal PK 544 +12 26.sep Jonsvatnet Trondhjems PK
+38 17 Knut Inge Hildonen, Vadsø SSK 544 +20 27.jun Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 19 Jostein Johan Nygård Sunde, Sandnes PK 543 ny 6.aug Kuleisen Haugesund PK
+1 20 Espen Sivertsen, Greipstad PK 541 +1 13.feb Nodelandshallen Greipstad PK
+18 20 Bjørn Vidar Ramsberg, Brumunddal PK 541 +10 9.feb Brumunddal Brumunddal PK
+78 22 Inge Morten Nordrumshaugen, Brumunddal PK 540 +38 9.feb Brumunddal Brumunddal PK
ny 22 Lasse Hovd, Bærum PK 540 ny 6.jun Myhrespiten Hokksund PK
ny 22 Per Rune Magnussen, Sola PK V55 540 ny 16.aug Haraland/Skurve Stavanger PK
+57 25 Øystein Wold, Trondhjems PK 539 +30 26.sep Jonsvatnet Trondhjems PK
-7 25 Arne Vemund Bækken, Hamar SSK V55 539 -7 8.aug Brumunddal Brumunddal PK
+46 25 Richard Aaserud, Ringerike PK 539 +21 6.jun Myhrespiten Hokksund PK
+108 28 Odd Johannessen, Trondhjems PK V55 538 +55 26.sep Jonsvatnet Trondhjems PK
-11 28 Odd Bjorheim, Hå PK V55 538 -9 16.aug Haraland/Skurve Stavanger PK
-11 30 Knut Inge Kjesbu, Verdal SSL 536 -9 28.mai Tromsdalen Verdal SSL
ny 30 Rune Kristian Hansen, Ørland PK V55 536 ny 26.sep Jonsvatnet Trondhjems PK
+33 30 Johnny Ystanes, Odda PK 536 +15 5.mar ODDA Odda PK
-12 33 Are Wivestad, Sola PK V55 535 -5 16.aug Haraland/Skurve Stavanger PK
+40 34 Jørn Jørgensen, Hamar SSK 534 +19 8.aug Brumunddal Brumunddal PK
+16 35 Bjørn Wold, Trondhjems PK V65 533 +7 12.aug Jonsvatnet Trondhjems PK
-22 35 Arild Knudsen, Sandnes PK 533 -22 16.aug Haraland/Skurve Stavanger PK
ny 35 Roger Hugo Solvang, Mosjøen PK V55 533 ny 12.aug Mosjøen Mosjøen PK
+15 38 Håvard Soknes, Trondhjems PK 532 +7 12.aug Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 38 Kjell Olav Nestegard, Svelvik SS 532 ny 22.aug Bjørndalen Sandefjord PK
+34 40 Gustav Tisthamar, Bergen PK 530 +15 13.sep Voss NOP/Voss
+50 40 Reidar Hestnes, Egersund PK V55 530 +23 16.aug Haraland/Skurve Stavanger PK
ny 42 Geir Atle Småvik, Orkla PK V55 529 ny 12.aug Jonsvatnet Trondhjems PK
+121 43 Gunnar Orthe, Haugesund PK V55 528 +57 16.okt Kuleisen Haugesund PK
ny 44 Tor Jonassen, Sandnes PK V55 527 ny 16.aug Haraland/Skurve Stavanger PK
+6 45 André Breiseth Myhre, Sandefjord PK 526   - 16.mai Bjørndalen Sandefjord PK
+129 45 Terje Sigurd Woll, Hafrsfjord PK 526 +61 16.aug Haraland/Skurve Stavanger PK
+16 45 Frode Paulsen, Hjørungavåg PK 526 +3 16.feb Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
+42 48 Oddvin Blindheim, Vigra og Valderøy PK V55 525 +18 18.jan Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 48 Bjørn Anton Jakobsen, Trondhjems PK V73 525 ny 10.jun Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 48 Per Inge Jacobsen, Aron SK Drammen 525 ny 6.jun Myhrespiten Hokksund PK
+75 51 Henrik Holen, Vigra og Valderøy PK 524 +33 18.jan Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
+113 51 Terje Myhre, Trondhjems PK 524 +53 12.aug Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 51 Jon Helland Bogstrand, Bodø SSK 524 ny 13.sep Moan Skytebane Steigen PK
ny 54 Robert Antonsen, Mosjøen PK V55 523 ny 12.aug Mosjøen Mosjøen PK
-16 54 Edvin Martin Heggland, Haugesund PK V55 523 -8 16.okt Kuleisen Haugesund PK
ny 54 Per Arve Iversen, Farris SS - Larvik 523 ny 16.mai Bjørndalen Sandefjord PK
-22 54 Roald Fuglestad, Hå PK 523 -11 16.mai Fotland Egersund PK
+71 58 Ole Petter Røed, Sandefjord PK V55 522 +34 16.mai Bjørndalen Sandefjord PK
+38 58 Petter Berg, Aron SK Drammen 522 +18 10.okt Aronsløkka Aron SK Drammen
+61 58 Ole Kristian Røed, Sandefjord PK 522 +26 16.mai Bjørndalen Sandefjord PK
ny 58 Rolf Høvring, Haugesund PK 522 ny 6.aug Kuleisen Haugesund PK
-32 62 Arve Guldhav, Kvinesdal PK V55 521 -14 23.feb Kvinesdal Kvinesdal PK
ny 62 Bjørn Ivar Pettersen, Farris SS - Larvik V55 521 ny 22.aug Bjørndalen Sandefjord PK
ny 64 Nils Håvard Dahl, Verdal SSL V65 520 ny 28.mai Tromsdalen Verdal SSL
ny 64 Karl Jørgen Torkildsen, Trondhjems PK V55 520 ny 10.jun Jonsvatnet Trondhjems PK
-3 66 John Vedø, Kopervik PK 519 -2 22.aug Blikshavn Kopervik PK
+23 67 Endre Mogen, Arendal PK 518 +11 17.feb Arendal Arendal PK
ny 67 Morten Antonsen, Ørland PK 518 ny 28.jun Oppdal Oppdal PK
-2 69 Sjur I Børve, Odda PK V55 517 -3 5.mar ODDA Odda PK
ny 69 Hans Christian Granhus, Trondhjems PK 517 ny 10.okt Jonsvatnet Trondhjems PK
+245 69 Mats Andre Amdal, Stavanger PK 517 +190 16.aug Haraland/Skurve Stavanger PK
ny 69 Kjetil Forren, Oppdal PK 517 ny 28.jun Oppdal Oppdal PK
ny 73 Asmund Sigvald Broks, Farris SS - Larvik V73 516 ny 22.aug Bjørndalen Sandefjord PK
-66 74 Morten Jørgensen, Kirkenes PK 514 -45 27.jun Vinterveiskaret Kirkenes PK
+13 74 Frank Nordgaard, Trondhjems PK 514 +6 10.okt Jonsvatnet Trondhjems PK
+99 76 Terje Ofstad, Trondhjems PK V65 512 +48 12.aug Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 76 Inge Ystanes, Odda PK 512 ny 30.jan ODDA Odda PK
ny 78 Per Andre Kulbraaten, Lillestrøm OP V55 511 ny 10.okt Aronsløkka Aron SK Drammen
-24 79 Ole Kristian Hatlen, Odda PK 510 -14 6.feb ODDA Odda PK
ny 79 Terje Olav Rundtom, Kongsvinger SS 510 ny 8.aug Brumunddal Brumunddal PK
ny 79 Ståle Birger Emil Johansen, Alta SSK 510 ny 4.jul Kvenvikmoen Alta SSK
ny 82 Bernt Johan Noodt, Trondhjems PK 509 ny 10.jun Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 82 Bjørn Berven-Hanssen, Sola PK V55 509 ny 16.aug Haraland/Skurve Stavanger PK
+110 82 Vilde Erga Sunde, Sandnes PK Kv Jr 509 +58 6.aug Kuleisen Haugesund PK
+137 85 Olav Austad, Egersund PK 507 +80 16.aug Haraland/Skurve Stavanger PK
ny 86 Tor Egil Hannestad, Brumunddal PK 506 ny 23.mai Brumunddal Brumunddal PK
ny 86 Jørgen Semsøy, Asker SK V55 506 ny 19.sep Asker Skyteklubb Asker SK
+123 86 Cato Brekke, Hokksund PK V55 506 +65 26.sep Myhrespiten Hokksund PK
-18 89 Roger Feed, Horten O. PK 505 -13 22.aug Bjørndalen Sandefjord PK
ny 90 Reidun Ann Støle, Haugesund PK Kv 504 ny 6.aug Kuleisen Haugesund PK
ny 90 Petter Båshus, Grimstad SS 504 ny 10.mar Nodelandshallen Greipstad PK
-44 90 Roald Henning Stokken, Åsane PK V55 504 -24 13.sep Voss NOP/Voss
-21 90 Alf Johnsen, Greipstad PK V55 504 -15 1.nov Kvinesdal Kvinesdal PK
ny 94 Morten Svanes, Egersund PK 503 ny 16.mai Fotland Egersund PK
ny 94 Luca Abele Piciaccia, Bærum PK V55 503 ny 26.sep Myhrespiten Hokksund PK
ny 96 Mona Gjelstad, Farris SS - Larvik Kv 501 ny 16.mai Bjørndalen Sandefjord PK
ny 96 Rune Berven-Hanssen, Sola PK 501 ny 16.aug Haraland/Skurve Stavanger PK
ny 98 Erlend Voll, Oppdal PK 500 ny 28.jun Oppdal Oppdal PK
+26 98 Odd Harald Pedersen, Haugesund PK 500 +8 16.aug Haraland/Skurve Stavanger PK
ny 100 Svein Aksel Knudsen Wormdal, Hamar SSK 499 ny 23.mai Brumunddal Brumunddal PK
ny 100 Ove Himle, NOP/Voss V55 499 ny 13.sep Voss NOP/Voss
ny 100 Rune Hammer, Aron SK Drammen V65 499 ny 22.aug Bjørndalen Sandefjord PK
-48 103 Johannes Gjerstad, NOP/Voss V55 497 -27 13.sep Voss NOP/Voss
-22 104 Martin Johnsrud, Modum PK 496 -13 6.jun Myhrespiten Hokksund PK
-50 105 Rune Finstad, OKTS V55 494 -30 9.feb Brumunddal Brumunddal PK
+84 105 Anders Vonstad, Mo PK 494 +41 17.aug MO I RANA Mo PK
+42 107 Stig Eriksen, Trondhjems PK V55 492 +15 10.jun Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 107 Marius Helstad, Trondhjems PK 492 ny 12.aug Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 109 Liv Håland, Hå PK Kv 490 ny 16.aug Haraland/Skurve Stavanger PK
+5 110 Torbjørn Olaus Dybfest, Kr.sand Garnison PK V55 489 -9 13.feb Nodelandshallen Greipstad PK
ny 110 Tron-Erik Tomtum, Hokksund PK V55 489 ny 26.sep Myhrespiten Hokksund PK
ny 110 Gunnar Lier, Oslo FS V55 489 ny 26.sep Myhrespiten Hokksund PK
-83 110 Odin-Omar Sakarias Roald, Steinkjer PK 489 -47 14.jun STJØRDAL Stjørdal PK
ny 114 Kjell Holestøl, NOP V73 486 ny 19.sep Asker Skyteklubb Asker SK
ny 114 Øivind André Dalen Ask, Haugesund PK 486 ny 6.aug Kuleisen Haugesund PK
ny 116 Thomas Vikan Strøm, Viking PK og RK 484 ny 26.sep Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 117 Frode Oplenskedal, Sola PK 482 ny 16.mai Fotland Egersund PK
ny 117 Luka Daniel Tarannikov Wahl, Trondhjems PK Menn U16 482 ny 26.sep Jonsvatnet Trondhjems PK
-58 119 Tommy André Utheim, Lindesnes PK 481 -42 23.feb Kvinesdal Kvinesdal PK
ny 119 Lars-Inge Horvei, NOP/Voss 481 ny 13.sep Voss NOP/Voss
ny 121 Jonas Kristensen, Trondhjems PK 480 ny 26.sep Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 121 Ole-Edvard Hagen, Åsane PK 480 ny 13.sep Voss NOP/Voss
-98 121 Livar Gudmestad, Sandnes PK 480 -59 23.feb Kvinesdal Kvinesdal PK
-83 124 Stanley Hommen, Kvinesdal PK V55 479 -51 23.feb Kvinesdal Kvinesdal PK
ny 125 Jan Egil Jensen, Brumunddal PK 478 ny 23.mai Brumunddal Brumunddal PK
ny 126 Håvard Moen Brækken, Trondhjems PK 476 ny 12.aug Jonsvatnet Trondhjems PK
+25 127 Stig Ørjan Olsen, Banak PK 475 -1 4.jul Kvenvikmoen Alta SSK
+89 128 Yngve Rolseth, Trondhjems PK 474 +41 10.jun Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 129 Kjetil Ellertsen, Egersund PK 473 ny 16.mai Fotland Egersund PK
+62 130 Tor Arne Helland, Verdal SSL V55 472 +21 10.okt Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 131 Tore Thyholt, Trondhjems PK V55 471 ny 26.sep Jonsvatnet Trondhjems PK
+8 132 Jan Ove Midtun, Bergen PK 470 -11 13.sep Voss NOP/Voss
ny 132 Arne Bernhard Martinsen, Orkla PK V55 470 ny 28.jun Oppdal Oppdal PK
ny 134 Bjørn Johannes Øyestaul, Aron SK Drammen V55 468 ny 22.aug Bjørndalen Sandefjord PK
ny 134 Daniel Gjersøe Bond, Asker SK 468 ny 19.sep Asker Skyteklubb Asker SK
ny 136 Kjell Arne Nilsen, Steigen PK V65 467 ny 13.sep Moan Skytebane Steigen PK
+45 136 Terje Reitan Bolli, Vigra og Valderøy PK 467 +7 18.jan Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 138 Anette Britt Christensen, Åsane PK Kv 465 ny 13.sep Voss NOP/Voss
ny 139 Sissel Synnøve Korpiselkä, Hå PK Kv 464 ny 16.aug Haraland/Skurve Stavanger PK
ny 140 Øivind Isdahl, Trondhjems PK V73 461 ny 10.jun Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 141 Andre Kjennerud, Hokksund PK 460 ny 26.sep Myhrespiten Hokksund PK
+94 142 Zoran Vojnovic, Arendal PK 459 +46 26.okt Arendal Arendal PK
ny 142 Steven David Bendal, Vigra og Valderøy PK 459 ny 16.feb Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 142 Fredrik Styve, Haugesund PK 459 ny 6.aug Kuleisen Haugesund PK
+42 145 Are Andreas Berg, Ørsta/Volda PK 458 +3 16.feb Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
-30 146 Åge Ånensen, Stord PK 457 -40 3.sep Prestegardsskogen Stord PK
ny 147 Øyvind Rokstad, Stjørdal PK 456 ny 14.jun STJØRDAL Stjørdal PK
-120 147 Kristian Roger Johansen, Kopervik PK 456 -80 22.aug Blikshavn Kopervik PK
ny 149 Lars Christian Damgaard, Egersund PK 453 ny 16.mai Fotland Egersund PK
-9 150 Leif-Jarle Tirevoll, Hjørungavåg PK 452 -28 18.jan Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
-17 150 Brynjulv Herheim, Vaksdal SSK V55 452 -33 13.sep Voss NOP/Voss
ny 152 Thommy Dypdahl Bangsund, Trondhjems PK 450 ny 10.jun Jonsvatnet Trondhjems PK
-3 152 Kim Vater, Haugesund PK V55 450 -27 6.aug Kuleisen Haugesund PK
ny 152 Morten Løfshus Ottem, Viking PK og RK 450 ny 26.sep Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 155 Oddvar Skirbekk, Hamar SSK V73 449 ny 23.mai Brumunddal Brumunddal PK
ny 155 Peter Hirth, Nedre Eiker PK V73 449 ny 26.sep Myhrespiten Hokksund PK
ny 157 Tommy Stenshol, Namnå PK 448 ny 21.mai Smiholen Namnå PK
-61 157 Kjell Olsen, Bergen PK V65 448 -56 13.sep Voss NOP/Voss
ny 159 Eric Øien, Stjørdal PK V55 447 ny 14.jun STJØRDAL Stjørdal PK
ny 160 Petter Moe, Asker SK V55 446 ny 19.sep Asker Skyteklubb Asker SK
ny 160 Peder Anders Andersen, Hafrsfjord PK 446 ny 23.feb Kvinesdal Kvinesdal PK
ny 160 Andreas Fuglestad, Hå PK 446 ny 16.aug Haraland/Skurve Stavanger PK
ny 163 Kåre Louis Angvik, Horten O. PK V65 445 ny 22.aug Bjørndalen Sandefjord PK
-32 163 Arne Horneland, Haugesund PK 445 -41 22.aug Blikshavn Kopervik PK
ny 163 Jørgen Pedersen, Verdal SSL 445 ny 28.mai Tromsdalen Verdal SSL
ny 166 Jarle Johanson, Haugesund PK 443 ny 16.okt Kuleisen Haugesund PK
ny 166 Gudmund Koran, Trondhjems PK V65 443 ny 10.jun Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 168 Jon Olav Holan, Trondhjems PK 442 ny 12.aug Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 168 Jørgen Mortensen, Hokksund PK 442 ny 6.jun Myhrespiten Hokksund PK
-54 170 Mikal Josefsen, Kirkenes PK 441 -56 27.jun Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 170 Per-Gunnar Nordal, Vanylven SSL 441 ny 18.jan Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
+128 170 Espen Normann, Verdal SSL 441 +92 28.mai Tromsdalen Verdal SSL
ny 173 Thomas Håkerud-Kongsvik, Asker SK 440 ny 19.sep Asker Skyteklubb Asker SK
ny 173 Øystein Sætrevik Meland, Haugesund PK 440 ny 6.aug Kuleisen Haugesund PK
-6 175 Dag Kristiansen, Aron SK Drammen V65 436 -33 26.sep Myhrespiten Hokksund PK
+70 175 Knut Helge Kalliainen, Kirkenes PK V55 436 +28 27.jun Vinterveiskaret Kirkenes PK
-78 177 Arne Emil Kolbjørnsen, Haugesund PK V55 435 -68 6.aug Kuleisen Haugesund PK
ny 177 Odd Steinar Mathisen, Tana-Nesseby PK V55 435 ny 27.jun Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 177 Andre Kolle-Neverdal, Sandnes PK 435 ny 16.aug Haraland/Skurve Stavanger PK
+43 180 Alastair Allan Collins, Arendal PK V55 434 +8 17.feb Arendal Arendal PK
+59 181 Audun Kvandal, Odda PK 433 +21 9.jan ODDA Odda PK
+45 181 Magne Fagertun, Mo PK V55 433 +9 17.aug MO I RANA Mo PK
ny 183 Stian Rustøen, Greipstad PK 431 ny 13.okt Nodelandshallen Greipstad PK
+35 184 Torstein Liene, Greipstad PK V55 429 -2 16.jan Nodelandshallen Greipstad PK
ny 185 Bent Andre Grønli, Mosjøen PK 428 ny 12.aug Mosjøen Mosjøen PK
+50 186 Frank Henning Lillebuen, Bergen PK 427 +14 13.sep Voss NOP/Voss
+126 186 Stig Erling Johnsen, Tana-Nesseby PK 427 +96 27.jun Vinterveiskaret Kirkenes PK
+76 188 Cato André Syvertsen, Vigra og Valderøy PK V55 424 +35 16.feb Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
+139 188 Daniel Hagenes, Åsane PK 424 +142 13.sep Voss NOP/Voss
+52 190 Terje Elveos, Steigen PK V65 422 +13 13.sep Moan Skytebane Steigen PK
ny 191 Asbjørn Fostervold, Trondhjems PK V65 421 ny 10.okt Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 192 Harald Håheim, Stavanger PK 420 ny 16.aug Haraland/Skurve Stavanger PK
ny 193 Geir Kåre Flo, Ringerike PK V55 419 ny 6.jun Myhrespiten Hokksund PK
-9 194 Dag Ståle Strømstad, Kongsvinger SS 418 -38 8.aug Brumunddal Brumunddal PK
+2 194 Håkon Jostein Johansen, Mo PK V55 418 -32 17.aug MO I RANA Mo PK
+119 196 Henry Nordvi, Hamar SSK V73 415 +92 23.mai Brumunddal Brumunddal PK
ny 197 Olaf Abell, Tønsberg O. PK V65 413 ny 16.mai Bjørndalen Sandefjord PK
ny 197 Magne Rolandsen, Vanylven SSL 413 ny 18.jan Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 197 Øivind Mosand, Trondhjems PK 413 ny 10.okt Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 197 Jørgen Løkeberg, Horten O. PK 413 ny 22.aug Bjørndalen Sandefjord PK
ny 197 Jan-Wolfgang Krüger, Farris SS - Larvik 413 ny 16.mai Bjørndalen Sandefjord PK
ny 202 John Audun Michelsen, Greipstad PK 412 ny 15.okt Nodelandshallen Greipstad PK
ny 203 Øystein Fiskå, Vanylven SSL 411 ny 18.jan Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 204 Terje Svanes, Egersund PK 409 ny 16.mai Fotland Egersund PK
+82 204 Geir Hoff, Trondhjems PK V65 409 +40 26.sep Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 206 Ronald Storesæther Eikefjord, Egersund PK V55 407 ny 16.mai Fotland Egersund PK
ny 206 Sonja Lillesand, Trondhjems PK Kv 407 ny 12.aug Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 208 Rune Bernhard Haarberg, Agdenes PK 405 ny 10.okt Jonsvatnet Trondhjems PK
-142 209 Ingve Fosse, Stord PK 404 -116 3.sep Prestegardsskogen Stord PK
ny 209 Frank Mjølhus, Egersund PK 404 ny 16.aug Haraland/Skurve Stavanger PK
ny 209 Trond Odden, Steigen PK V55 404 ny 13.sep Moan Skytebane Steigen PK
ny 212 Thomas Olai Hæggernæs Espejord, Alta SSK 403 ny 4.jul Kvenvikmoen Alta SSK
+88 213 Vegard Skjong Brox, Arendal PK 402 +55 26.okt Arendal Arendal PK
-93 213 Tore Reinhardt Solberg, Greipstad PK V65 402 -93 16.jan Nodelandshallen Greipstad PK
ny 215 Dag Kjelstadli, Vanylven SSL 401 ny 18.jan Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 216 Anne Mette Skogstad, Trondhjems PK Kv 399 ny 26.sep Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 217 Joatle Wehus, Kvinesdal PK 397 ny 16.mai Fotland Egersund PK
+131 217 Kim Lorenz, Kvinesdal PK 397 +149 16.mai Fotland Egersund PK
+76 219 Stein Tore Bogen, Mo PK 395 +41 17.aug MO I RANA Mo PK
ny 220 Jan Erik Lunde, Sola PK V55 392 ny 16.aug Haraland/Skurve Stavanger PK
ny 221 Idar Ole Svedhaug, Vanylven SSL 391 ny 18.jan Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
+24 221 Yngve Storbrua, Arendal PK 391 -17 17.feb Arendal Arendal PK
-   223 Svenn Mikal Bergeng, Kirkenes PK 390 -36 27.jun Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 224 Per Fredrik Simensen, Hokksund PK 387 ny 26.sep Myhrespiten Hokksund PK
ny 225 Roy Ollestad, Egersund PK 384 ny 16.mai Fotland Egersund PK
ny 226 Øivind Larsen Ask, Haugesund PK 380 ny 6.aug Kuleisen Haugesund PK
ny 226 Rune Amundø, Sula SSK 380 ny 18.jan Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
+57 226 Stig-André Wirkola Gallavara, Alta SSK 380 +10 4.jul Kvenvikmoen Alta SSK
ny 229 Hans Christian Akerhaugen Solli, Sandefjord PK 377 ny 22.aug Bjørndalen Sandefjord PK
ny 230 Erling Aksel Mathisen, Sandefjord PK 375 ny 16.mai Bjørndalen Sandefjord PK
ny 230 Sindre Kristoffer Svae, Hokksund PK 375 ny 6.jun Myhrespiten Hokksund PK
-26 232 Geir Øverås, Vestnes PK 372 -74 18.jan Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 233 Alf Øystein Ueland Bowitz, Egersund PK 371 ny 16.mai Fotland Egersund PK
ny 234 Simon Morgan Benson, Alta SSK 370 ny 4.jul Kvenvikmoen Alta SSK
ny 235 Daniel Nilsen, Alta SSK 369 ny 4.jul Kvenvikmoen Alta SSK
ny 236 Bjørn Erik Bergvin, Trondhjems PK 366 ny 26.sep Jonsvatnet Trondhjems PK
-12 237 Simen Åslund, Namnå PK 365 -60 21.mai Smiholen Namnå PK
+107 238 Per Aalstad, Steigen PK 363 +109 13.sep Moan Skytebane Steigen PK
ny 239 Gaute Lote, Oslo Vestre SS 362 ny 5.okt Ekeberg OKTS
+59 239 Håvard Hetland, Haugesund PK V55 362 +13 6.aug Kuleisen Haugesund PK
-5 241 Ole Jakob Wølstad, Hafrsfjord PK 359 -54 23.feb Kvinesdal Kvinesdal PK
+62 242 Vidar Vinje Paulsen, Hafrsfjord PK 353 +8 16.aug Haraland/Skurve Stavanger PK
ny 243 Eryk Ryszard Jaworski, Trondhjems PK 348 ny 12.aug Jonsvatnet Trondhjems PK
+39 244 Arnt Robert Johnsen, Alta SSK V55 347 -23 4.jul Kvenvikmoen Alta SSK
ny 245 Håkon Sørum Bakken, Sandefjord PK 345 ny 22.aug Bjørndalen Sandefjord PK
ny 246 Martin Emil Danielsen-Anderssen, Horten O. PK Menn U16 344 ny 22.aug Bjørndalen Sandefjord PK
ny 246 Joost Arjan Gjerdingen, Ringerike PK 344 ny 26.sep Myhrespiten Hokksund PK
ny 248 Per Åge Fagerheim, Alta SSK 342 ny 4.jul Kvenvikmoen Alta SSK
ny 249 Mona Christin Bruu, Råde PL Kv V55 339 ny 13.feb Nodelandshallen Greipstad PK
-35 250 Janik Kim Mikkelsen, Kirkenes PK 337 -97 27.jun Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 251 Arne Årvåg, Trondhjems PK V55 330 ny 10.jun Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 252 Kim Sagmyr, Viking PK og RK 328 ny 12.aug Jonsvatnet Trondhjems PK
+102 252 Tore Jonny Kjeldsberg, Alta SSK V55 328 +107 4.jul Kvenvikmoen Alta SSK
+90 254 Christopher James Thomas, Sandefjord PK V55 327 +67 22.aug Bjørndalen Sandefjord PK
+35 254 Inger Aas Broen, Steigen PK Kv V55 327 -33 13.sep Moan Skytebane Steigen PK
ny 256 Jon Steinar Kvaale, Trondhjems PK V55 326 ny 10.jun Jonsvatnet Trondhjems PK
+50 256 Ove Evald Kristiansen, Nordhordland PK V73 326 -16 13.sep Voss NOP/Voss
ny 258 Hassan Al-Gazzi, Arendal PK 322 ny 17.feb Arendal Arendal PK
ny 259 Gunnar Håkon Sand, Namnå PK V65 320 ny 21.mai Smiholen Namnå PK
ny 260 Sean Kopstad Collins, Arendal PK 314 ny 17.feb Arendal Arendal PK
ny 260 Jon Halvard Rysstad, Hylestad PK 314 ny 16.jan Nodelandshallen Greipstad PK
ny 262 Per Arne Clemensen, Alta SSK V65 306 ny 4.jul Kvenvikmoen Alta SSK
ny 263 Kai Anders Menear, Viking PK og RK 305 ny 26.sep Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 264 Roar Soglo Meland, Trondhjems PK 297 ny 26.sep Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 264 Aldo Gabriele Matteucci, Asker SK 297 ny 19.sep Asker Skyteklubb Asker SK
ny 266 Kjetil Hansen, Hafrsfjord PK 294 ny 16.aug Haraland/Skurve Stavanger PK
+35 266 Gunn Kleiven Skaug, Trondhjems PK Kv 294 -53 10.jun Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 268 Lars Roger Moe, Steigen PK V55 291 ny 13.sep Moan Skytebane Steigen PK
ny 269 Leif Åsmund Nilsen, Alta SSK 287 ny 4.jul Kvenvikmoen Alta SSK
+55 269 Kjell Gallavara, Alta SSK 287 -8 4.jul Kvenvikmoen Alta SSK
ny 271 Eirik Kvalsvik, Ørland PK 285 ny 28.jun Oppdal Oppdal PK
ny 272 Roger Ulstein, Vigra og Valderøy PK 280 ny 18.jan Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 273 Geir Øia, Arendal PK 276 ny 26.okt Arendal Arendal PK
ny 273 Andreas Rinde-Rosland, Greipstad PK 276 ny 14.jan Nodelandshallen Greipstad PK
ny 275 Frode Johnsen, Haugesund PK 271 ny 22.aug Blikshavn Kopervik PK
ny 276 Dagfinn Knoll, Arendal PK 269 ny 17.feb Arendal Arendal PK
ny 277 Birger Berg, Trondhjems PK V73 268 ny 10.jun Jonsvatnet Trondhjems PK
-11 278 Anne Lene Breive Ilievski, Greipstad PK Kv 263 -125 1.nov Kvinesdal Kvinesdal PK
ny 278 Perry Throndal Røed, Asker SK V55 263 ny 19.sep Asker Skyteklubb Asker SK
ny 280 Tore Tengesdal Lien, Egersund PK 262 ny 16.mai Fotland Egersund PK
+55 281 Arnim Roger Frank Svaleng, Alta SSK V65 260 -8 4.jul Kvenvikmoen Alta SSK
ny 282 Jan Ståle Øvrebø, Haugesund PK 256 ny 6.aug Kuleisen Haugesund PK
ny 283 Sigmund Mongstad Hope, Stord PK 251 ny 3.sep Prestegardsskogen Stord PK
ny 284 Arnt Olav Flønes, Stavanger PK V65 246 ny 16.aug Haraland/Skurve Stavanger PK
+52 285 Susanne Eriksen, Sandefjord PK Kv 244 -23 22.aug Bjørndalen Sandefjord PK
ny 286 Bjørn-Erik Drage, Vanylven SSL 236 ny 18.jan Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
+22 287 Reidar Gunnar Adolfsen, Steigen PK V55 232 -105 13.sep Moan Skytebane Steigen PK
ny 288 Laila Synnøve Amundsen, Alta SSK Kv 230 ny 4.jul Kvenvikmoen Alta SSK
ny 289 Thorbjørn Weltzin Pedersen, Etne PK 223 ny 16.okt Kuleisen Haugesund PK
ny 290 Ivar Aleksander Moe, Trondhjems PK 210 ny 10.jun Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 291 Piia Johanna Strandman, Vanylven SSL Kv 207 ny 18.jan Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
+47 292 Bjørn Arvid Årevik, Vanylven SSL V65 197 -68 18.jan Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 293 Roald Martin Kverneland, Kirkenes PK V55 190 ny 27.jun Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 294 Tore Jørgen Lollich Malvik, Trondhjems PK V73 159 ny 10.jun Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 295 Stig Bernhart Storli, Alta SSK V55 156 ny 4.jul Kvenvikmoen Alta SSK
ny 296 Malene Dæhlin Nygård, Arendal PK Kv 131 ny 17.feb Arendal Arendal PK
ny 297 Odd Ove Stenberg, Kvinesdal PK 118 ny 23.feb Kvinesdal Kvinesdal PK
ny 298 Tom-Kenneth Monrad Thorsen, Arendal PK 112 ny 17.feb Arendal Arendal PK
ny 299 Daniel Thengs, Egersund PK 82 ny 16.mai Fotland Egersund PK
ny 300 Harald Bjørnli, Hokksund PK V55 73 ny 6.jun Myhrespiten Hokksund PK