Alle på topp: Hurtig Grov   2018 Klasse: A B C oppdatert 12.november 2018
krav 575 540 500 Trykk Ctrl-F for tekstsøk
Res. skutt siste 21 dager uthevet Norsk bestenotering: 595 Erik Bækkevold 299 skyttere ( -9 )
2017 pl Navn, Klubb klasse Sum 2017 Dato type Sted Arr.
-   1 Pål Hembre, Bærum PK V50 585 -3 21.apr Løvenskiold Bærum PK
+8 2 Marius Westgård, Hafrsfjord PK 579 +9 23.mai Bjergsted Hafrsfjord PK
-   3 Eirik Sjemmedal Ekeberg, Grimstad SS 577 -6 12.mai Stemtjønn Greipstad PK
ny 4 Lasse Hovd, Bærum PK 576 ny 27.mai Smidholen Namnå PK
+3 5 Ole-Harald Aas, Bærum PK 575 +2 17.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
-   6 Roar Hembre, Trondhjems PK V50 573 -4 22.jul V-nord Aarhus Aarhus SKF
-4 6 Runar Magnussen, Sola PK 573 -12 17.feb Bråstein Sandnes PK
+11 6 Are Wivestad, Sandnes PK V50 573 +6 17.mar Bråstein Sandnes PK
+8 9 Ole Henning Fjeld, Namnå PK V50 572 +5 10.mai Smidholen Namnå PK
-5 10 Rune Walsøe Kanstad, Lyngsalpene PK V50 571 -8 12.jul Brosebanen Lyngsalpene PK
+4 11 Tord Esten Murbreck, Hamar SSK 569 +1 21.okt Ankerskogen, Hamar Hamar SSK
-2 12 Britt Elena Wollan, Støren SSK Kv 568 -2 17.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
-4 13 Tor Jonassen, Sandnes PK V50 567 -4 22.sep Blikshavn Kopervik PK
+62 13 Bjørn Anton Jakobsen, Trondhjems PK V70 567 +24 2.sep Tromsdal Verdal SSL
-2 15 Håvard Hoff, Ørland PK 565 -4 17.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
+17 16 Mikkel Bast, Aron SK Drammen 564 +2 14.apr Drammen Aron SK Drammen
+7 16 Gunrid Kjellmark, Trondhjems PK Kv 564 -1 17.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
+25 16 Ingunn Marie Edvardsen, Greipstad PK Kv V50 564 +5 12.mai Stemtjønn Greipstad PK
+53 16 Einar Morten Landsem, Støren SSK 564 +19 20.jun Trondheim Trondhjems PK
+9 16 Erik Bækkevold, Brumunddal PK V50 564   - 14.jan Bangshallen Brumunddal PK
+17 21 Roar Skeisvoll, Kopervik PK V50 562 +2 12.feb Kopervik Kopervik PK
-11 21 Bjørn Martin Bruun, Trondhjems PK V50 562 -8 17.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
+24 23 Espen Magnussen, Sola PK 561 +4 17.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
ny 24 Geir Yngvar Haugsnes, Haugesund PK 559 ny 22.sep Blikshavn Kopervik PK
+42 24 Rune Kristian Hansen, Trondhjems PK V50 559 +12 14.jun Skatval Stjørdal PK
+31 24 Arild Hårklau, Sartor SSL V60 559 +6 15.apr Skjerve NOP/Voss
ny 24 Peter Ekblom, Sandnes PK 559 ny 17.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
+3 28 Gunn Heidi Sønsterud Haugen, Numedal SSK Kv 558 -5 17.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
-15 28 Terje Storholt, Oslo PK V60 558 -11 14.apr Drammen Aron SK Drammen
+36 28 Stein Vidar Amundsen, Hamar SSK SH 1 558 +9 29.jan Ankerskogen, Hamar Hamar SSK
+16 31 Norman Hetland, Sandnes PK V50 557   - 17.feb Bråstein Sandnes PK
+14 31 Nils Håvard Dahl, Verdal SSL V60 557 -1 15.mar Vinne Verdal SSL
-8 31 Esten Murbreck, Hamar SSK V60 557 -8 29.jan Ankerskogen, Hamar Hamar SSK
-14 31 Asmund Sigvald Broks, Farris SS - Larvik V70 557 -10 17.mar Bommestadhallen Farris SS - Larvik
+82 35 Sjur I Børve, Odda PK V50 556 +28 22.sep Blikshavn Kopervik PK
ny 36 Mattis Czternasty Hembre, Bærum PK Menn Jr 555 ny 17.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
+39 36 Odd Bjorheim, Hå PK V60 555 +12 17.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
-23 38 Roar Haugan, Støren SSK 554 -14 17.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
ny 38 Ludvik Hembre, Bærum PK Menn Jr 554 ny 21.apr Løvenskiold Bærum PK
+46 38 Kristian Roger Johansen, Kopervik PK 554 +14 11.aug Blikshavn Kopervik PK
-   41 Bjørn Hugo Kristian Iversen, Tromsø PK V50 553 -6 17.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
-24 41 Arild inge Wollan, Støren SSK V50 553 -14 16.jun Skytesenteret Selbu PK
-8 41 Jarl-Edvind Edvardsen, Greipstad PK 553 -9 17.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
+102 41 Holger Hanssen Vilter, Bodø SSK V60 553 +36 9.apr Bodø Bodø SSK
+18 45 Mona Gjelstad, Farris SS - Larvik Kv 552 +2 20.jan Bommestadhallen Farris SS - Larvik
+37 45 Terje Manfred Teigen Arnesen, Aron SK Drammen V50 552 +11 21.apr Løvenskiold Bærum PK
+10 47 Morten Antonsen, Ørland PK 551 -1 15.mar Brekstad Ørland PK
+188 47 Stig Arne Haugen, Trondhjems PK 551 +108 2.sep Tromsdal Verdal SSL
-18 49 Stian Aleksander Andersen, Trondhjems PK 550 -13 17.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
-25 50 Livar Gudmestad, Sandnes PK V50 549 -15 24.jun Bjergsted Hafrsfjord PK
+3 50 Jakob Kråkevik, Odda PK V60 549 -6 16.sep Bømlohallen Bremnes PK
+11 50 Ingar Woll, Bærum PK 549 -2 22.jul V-nord Aarhus Aarhus SKF
+2 53 Morten Daniel Olsen, Moss PK 548 -5 28.jan Hula bak brannstasjon Askim PK
ny 53 Stian Solstad, Lyngsalpene PK 548 ny 17.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
+29 55 Kenneth Johnsen, Narvik PK 547 +7 5.aug Bestemorenga Bodø SSK
-23 56 Bjørn Johan Mariboe, Ringerike PK 546 -16 29.sep Myhrespiten Hokksund PK
+18 57 Petter Berg, Aron SK Drammen 545 +2 14.apr Drammen Aron SK Drammen
+95 57 Odd Eirik Vrålstad, Grenland PK 545 +32 11.nov Brevik Porsgrunn PK
+14 57 Henning Kihle, Grenland PK V50 545 +1 11.nov Brevik Porsgrunn PK
+31 60 Knut Inge Kjesbu, Verdal SSL 544 +7 2.sep Tromsdal Verdal SSL
+102 60 Bjørn Johannes Øyestaul, Aron SK Drammen V50 544 +38 11.nov Brevik Porsgrunn PK
-15 62 Inge Morten Nordrumshaugen, Brumunddal PK 543 -14 11.feb Bangshallen Brumunddal PK
ny 62 Johan Nicholay Haarberg, Bærum PK 543 ny 14.apr Drammen Aron SK Drammen
-29 62 Petter Kleiven, Lillestrøm OP V50 543 -19 17.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
+9 62 Rune Hammer, Aron SK Drammen V60 543 -1 22.jul V-nord Aarhus Aarhus SKF
-37 62 John Lothe, Haugesund PK 543 -21 4.mai Karmøyhallen Skudenes PK
ny 67 Bernardus Van Rijn, Kristiansand PK 541 ny 26.feb Kristiansand Kr.sand Garnison PK
+27 67 Helge Olden, Ørland PK V60 541 +5 16.jun Skytesenteret Selbu PK
ny 67 Ronny Lavik, Kr.sand Garnison PK 541 ny 27.mai Kristiansand Kr.sand Garnison PK
-20 67 Reidun Ann Støle, Haugesund PK Kv V50 541 -16 19.jan Kopervik Kopervik PK
+31 71 Kenneth Pedersen Hopstad, Støren SSK 540 +6 17.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
+27 72 Roger Hugo Solvang, Mosjøen PK V50 539 +4 5.aug Bestemorenga Bodø SSK
+110 73 Rolf Helge Kristensen Pedersen, Tromsø PK 537 +42 5.aug Bestemorenga Bodø SSK
ny 73 Espen Schanche, Sandefjord PK V60 537 ny 25.aug Bjørndalen Sandefjord PK
+4 75 Eskild Ivan Skaar, Grimstad SS V50 536 -6 19.feb Stueneshallen Arendal PK
ny 75 Roy Baumann, Birkenes & Lillesand SSL V50 536 ny 28.okt Stueneshallen Arendal PK
+39 75 Kristian Lund, Hafrsfjord PK 536 +7 29.aug Bjergsted Hafrsfjord PK
-37 78 Bjørn Berven-Hanssen, Sola PK V50 535 -24 22.sep Blikshavn Kopervik PK
+10 78 Øyvind Aurstad, Steinkjer PK V50 535 -4 11.aug Lerkehaug Steinkjer PK
ny 80 Jon Helland Bogstrand, Bodø SSK V50 534 ny 9.apr Bodø Bodø SSK
-16 80 Ole Morten Langeland, Haugesund PK 534 -15 19.jan Kopervik Kopervik PK
-9 80 Rikard Hille, Greipstad PK 534 -10 12.mai Stemtjønn Greipstad PK
ny 83 Kjetil Eia, Time PK V50 533 ny 20.okt Bråstein Sandnes PK
-14 83 Henrik Holen, Vigra og Valderøy PK 533 -12 13.feb Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
-12 83 Jostein Johan Nygård Sunde, Sandnes PK 533 -11 17.feb Bråstein Sandnes PK
ny 86 Kenneth Eliussen Kristoffersen, Kopervik PK 532 ny 19.jan Kopervik Kopervik PK
-7 86 Arnt Inge Sandvik, Tromsø PK V50 532 -10 12.jul Brosebanen Lyngsalpene PK
+22 86 Oddvin Blindheim, Vigra og Valderøy PK V60 532 +1 18.aug Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
+34 89 Onar Torbjørnsen, Kopervik PK V50 531 +5 19.okt Kopervik Kopervik PK
-1 89 Erik Sveum, Aron SK Drammen V50 531 -8 16.jun Myhrespiten Hokksund PK
ny 91 Bjørn Egil Martinsen, Tana-Nesseby PK V50 530 ny 15.feb Brekstad Ørland PK
-4 92 Rune Finstad, OKTS V60 529 -10 4.sep Ekeberg Oslo PK
ny 93 Bjørn Aage Matheson Orø, Bodø SSK V60 526 ny 5.aug Bestemorenga Bodø SSK
ny 93 John Olav Sundal, Tysnes SSK V60 526 ny 12.apr Vevatne Tysnes SSK
ny 95 Marius Haugerud, Bodung PK 525 ny 14.jan Bangshallen Brumunddal PK
+35 95 Lillian Larsen, Lyngsalpene PK Kv 525 +3 5.aug Bestemorenga Bodø SSK
+95 97 Svein Erik Dalland, Tysnes SSK V50 524 +38 12.apr Vevatne Tysnes SSK
-75 97 Frank Lien, Ringerike PK V50 524 -42 17.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
+3 99 Oddvar Skirbekk, Hamar SSK V70 523 -11 10.mai Smidholen Namnå PK
+18 99 Wenche Solbakken, Aron SK Drammen Kv V60 523 -5 17.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
-22 101 Åge Lier, Stjørdal PK V60 521 -21 15.feb Vinne Verdal SSL
ny 101 Harald Strømmegjerde, Sunndal PK 521 ny 7.apr Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
+28 101 Kjell Åke Lappen Andresen, Verdal SSL V70 521 -3 2.sep Tromsdal Verdal SSL
ny 104 Sten Haga, Kirkenes PK V60 520 ny 6.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
+31 104 Øyvind Gunnar Johansen, Mysen PL V50 520 +1 28.jan Hula bak brannstasjon Askim PK
ny 104 Jørn Morten Sletta, Lora SS V50 520 ny 7.okt Lora skytebane Lora SS
+20 107 Målfrid Pernille Vannebo, Numedal SSK Kv V50 519 -6 17.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
+28 107 Øystein Nirisen, Porsgrunn PK V60 519   - 22.apr Brevik Porsgrunn PK
+39 107 Hans Jørgen Aslaksen, Andebu PL V50 519 +4 11.nov Brevik Porsgrunn PK
+10 107 Oddmund Fjerdingen, Rømskog PK V60 519 -9 28.jan Hula bak brannstasjon Askim PK
+19 111 Hege Johnsen, Narvik PK Kv 518 -4 17.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
+101 112 Johannes Gjerstad, NOP/Voss V50 517 +48 24.jun Skjerve NOP/Voss
-18 112 Jon Arne Brekken, Sunndal PK V60 517 -19 5.jun Dalaråa Sunndal PK
+60 112 Jon Aasmund Zapffe Andersen, Aron SK Drammen 517 +17 20.jan Bommestadhallen Farris SS - Larvik
+63 112 Sigbjørn Songstad, Åsane PK V50 517 +19 23.aug Jonahola Åsane PK
ny 116 Morten Jørgensen, Kirkenes PK V50 515 ny 6.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 116 Jan Ivar Ingebrethsen, Greipstad PK V50 515 ny 12.mai Stemtjønn Greipstad PK
ny 118 Ole-Martin Berge Haga, Sandnes PK 514 ny 17.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
+43 118 Svein Olav Hagbø, NOP/Vatne V50 514 +7 5.jun Svartemyr NOP/Vatne
-36 120 Lars Erik Fjelldal, Hafrsfjord PK 513 -27 29.aug Bjergsted Hafrsfjord PK
+80 121 Erik Stai, Levanger SSL V70 512 +34 2.sep Tromsdal Verdal SSL
ny 122 Carl-Frederik Natvig Andreassen, Oslo PK V50 511 ny 4.sep Ekeberg Oslo PK
ny 123 Dagfinn Brøto, Nesbyen PK V50 509 ny 17.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
ny 124 Harald Andre Knoop, Sola PK V60 508 ny 11.aug Blikshavn Kopervik PK
ny 124 Frank Hansen, Bodø SSK V50 508 ny 5.aug Bestemorenga Bodø SSK
ny 124 Erik Larsson Aas, Hafrsfjord PK 508 ny 17.aug NM Haraland Rogaland sk.kr.
+62 124 Kristian Kristiansen, Tromsø PK 508 +14 17.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
ny 124 Sture Schølin, Bodø SSK V60 508 ny 27.aug Bestemorenga Bodø SSK
+49 129 Kjell Ove Torsvik, Farris SS - Larvik V60 507 +10 20.jan Bommestadhallen Farris SS - Larvik
ny 129 Lars Kurt Haugen, Skjåk PK 507 ny 7.okt Lora skytebane Lora SS
ny 129 Eirik Arne Sletta, Lora SS 507 ny 7.okt Lora skytebane Lora SS
+70 132 Richard Aaserud, Ringerike PK 506 +29 29.sep Myhrespiten Hokksund PK
ny 133 Åge Ånensen, Stord PK 505 ny 16.sep Bømlohallen Bremnes PK
ny 133 Bjørn Egil Larsen, Vigra og Valderøy PK 505 ny 7.apr Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
-81 135 Per Rune Magnussen, Sola PK V50 504 -50 17.feb Bråstein Sandnes PK
ny 136 Martin Fossli Large, Asker SK Menn U16 503 ny 30.mar solliveien 91 Asker SK
ny 136 Jan Olav Nordhagen, Hamar SSK 503 ny 21.okt Ankerskogen, Hamar Hamar SSK
ny 138 Kjetil Hansen, Hafrsfjord PK 500 ny 23.mai Bjergsted Hafrsfjord PK
ny 138 Ole Jørgen Hegdal Lie, Akademisk SL 500 ny 15.apr Ekeberg Akademisk SL
+18 138 Gunnar Terje Olaussen, Melhus PK V60 500 -9 16.jun Skytesenteret Selbu PK
ny 138 Tormod Strand, Farris SS - Larvik V50 500 ny 1.sep Åres Farris SS - Larvik
-32 138 Kjetil Skogshagen, Farris SS - Larvik V50 500 -32 25.aug Bjørndalen Sandefjord PK
ny 143 Vidar Aamodt, Akademisk SL 499 ny 15.apr Ekeberg Akademisk SL
+5 144 Arne Ronny Martinsen, Askim PK V60 498 -16 28.jan Hula bak brannstasjon Askim PK
-51 145 Jan Olav Furuborg, Greipstad PK 497 -39 12.mai Stemtjønn Greipstad PK
ny 146 Per Morten Bølstad, Oslo PK V50 496 ny 4.sep Ekeberg Oslo PK
ny 147 Jan Petter Dørmænen, Kirkenes PK V60 495 ny 6.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 148 Gunnar Teigland, Tysnes SSK V60 493 ny 12.apr Vevatne Tysnes SSK
ny 148 Håkon Tøråsen, Namnå PK V50 493 ny 27.mai Smidholen Namnå PK
+40 148 Odd Willy Aas, Fredrikstad SS V60 493 +3 28.jan Hula bak brannstasjon Askim PK
ny 151 Bjørn Engebakken, Haslemoen PK V60 492 ny 27.mai Smidholen Namnå PK
ny 151 Jon Arvid Kleppe, Tysnes SSK V50 492 ny 12.apr Vevatne Tysnes SSK
+45 151 Svein Ole Nesje, Oslo PK V50 492 +9 14.jan Bangshallen Brumunddal PK
ny 154 Ole Haldor Pedersen, Arendal PK V60 491 ny 19.feb Stueneshallen Arendal PK
ny 154 Arnstein Leif Myklebust, Ørsta/Volda PK 491 ny 16.jan Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 154 Ole Jakob Wølstad, Hafrsfjord PK 491 ny 28.feb Bjergsted Hafrsfjord PK
-25 157 Kjetil Andre Hviding, Lyngsalpene PK 490 -31 17.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
ny 157 Bjørn Magnus Tordhol, Lora SS 490 ny 7.okt Lora skytebane Lora SS
ny 159 Bent Andre Grønli, Mosjøen PK 489 ny 6.jun Sagforsen Mosjøen PK
-1 159 Tor Håkon Betten Åsgård, Kristiansund PK 489 -19 13.feb Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 161 Martin Meltzer, Arendal PK 487 ny 28.okt Stueneshallen Arendal PK
+41 161 Magnar Anton Støyva, Sandane PK 487 +10 12.aug Mjøen Årdal SSL
ny 163 Bjørn Gunnar Pedersen, Skudenes PK 486 ny 4.mai Karmøyhallen Skudenes PK
+44 164 Ole Georg Christensen, Birkenes & Lillesand SSL V50 485 +13 28.okt Stueneshallen Arendal PK
ny 165 Frank Henning Lillebuen, Åsane PK 483 ny 30.sep Voss NOP/Voss
ny 165 Even Rånå, Lora SS Menn Jr 483 ny 7.okt Lora skytebane Lora SS
-35 167 Egil Roland, Porsgrunn PK V50 482 -39 11.nov Brevik Porsgrunn PK
ny 168 Knut Inge Hildonen, Tana-Nesseby PK V50 481 ny 6.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
-22 168 Morten Eriksen, Hokksund PK V50 481 -34 14.apr Drammen Aron SK Drammen
+4 168 Ole-Morten Ringmo, Tromsø PK V50 481 -19 17.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
ny 171 Bård Terje Løklingholm, Stord PK 480 ny 11.okt Prestegardsskogen Stord PK
ny 171 Ivar Andre Ødegård, Stjørdal PK 480 ny 14.jun Skatval Stjørdal PK
ny 171 Arne Granerud, Elverum PK V50 480 ny 11.feb Bangshallen Brumunddal PK
ny 174 Arne Vemund Bækken, Hamar SSK V50 479 ny 21.okt Ankerskogen, Hamar Hamar SSK
-8 175 Vegard Øksendal Haaland, Greipstad PK 477 -26 6.feb Nodelandshallen Greipstad PK
ny 175 Eirik Andreassen, Oslo Vestre SS 477 ny 15.apr Ekeberg Akademisk SL
ny 177 Malvin Kåre Molvik, Vanylven SSL V60 476 ny 13.mar Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
-22 177 Tomas Dahl, Ørland PK 476 -35 15.mar Brekstad Ørland PK
ny 179 Øystein Tydal Eknes, Åsane PK 471 ny 28.apr Jonahola Åsane PK
+3 179 Arnold Erling Måsøval-Jensen, Vigra og Valderøy PK V50 471 -25 7.apr Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 179 Morten Krabbesund Krystad, Arendal PK V50 471 ny 28.okt Stueneshallen Arendal PK
+37 179 Kåre Louis Angvik, Horten O. PK V60 471 +8 25.aug Bjørndalen Sandefjord PK
+46 183 Ramzan Said-Huseynovich Ilyasov, Haugesund PK 469 +18 21.jan Stavangergt. 5 Haugesund PK
ny 184 Jan Haglund, Grimstad SS V50 467 ny 28.okt Stueneshallen Arendal PK
+12 184 Geir Jonatan Sharabi, Akademisk SL 467 -16 15.apr Ekeberg Akademisk SL
ny 186 Halvor Ove Toreskaas, Kristiansand PK V60 466 ny 12.mai Stemtjønn Greipstad PK
ny 187 Pål Nag Aas, Aron SK Drammen V60 465 ny 14.apr Drammen Aron SK Drammen
-81 187 Odd Erik Lauritzen, Tromsø PK 465 -67 5.aug Bestemorenga Bodø SSK
-20 187 Roger Vik, Ørland PK V50 465 -38 15.feb Brekstad Ørland PK
+7 187 Gunnar Langø, Tromsø PK V70 465 -20 17.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
ny 191 Steven Banek Skår, Åsane PK 463 ny 30.sep Voss NOP/Voss
+43 191 Trond Tanke, Tromsø PK V50 463 +18 17.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
+34 193 Kåre Mosgren, Birkenes & Lillesand SSL V50 462 +10 28.okt Stueneshallen Arendal PK
-44 193 Runar Ingebretsen, OKTS V50 462 -52 1.okt Ekeberg OKTS
ny 193 Gjermund Jansen, Sarpsborg PK V60 462 ny 1.okt Ekeberg OKTS
ny 193 Torgeir Solbakken, Vågå PK 462 ny 7.okt Lora skytebane Lora SS
ny 197 Camilla Heggelund Hovd, Bærum PK Kv 461 ny 27.mai Smidholen Namnå PK
ny 197 Odin-Omar Sakarias Roald, Steinkjer PK 461 ny 14.jun Skatval Stjørdal PK
ny 197 Frank Roy Haugland, Oppegård SL V60 461 ny 1.okt Ekeberg OKTS
ny 200 Sun Bore, Time PK SH 1 460 ny 24.jun Bjergsted Hafrsfjord PK
ny 201 Harald Breland, Greipstad PK V70 459 ny 12.mai Stemtjønn Greipstad PK
ny 202 Trond Madsen Evenby, Askim PK 458 ny 28.jan Hula bak brannstasjon Askim PK
+88 203 Thore Andre Bjerke, OKTS 456 +167 15.apr Ekeberg Akademisk SL
ny 203 Frode Nilsen, Bærum PK V60 456 ny 21.apr Løvenskiold Bærum PK
ny 205 Torbjørn Ånensen, Skudenes PK 455 ny 4.mai Karmøyhallen Skudenes PK
+44 206 Stian Fossan, Steinkjer PK 453 +36 11.aug Lerkehaug Steinkjer PK
ny 206 Alva-cassandra Todal Galta, Horten O. PK Kv U12 453 ny 25.aug Bjørndalen Sandefjord PK
ny 206 Svein Olav Haarberg, Bodø SSK V60 453 ny 5.aug Bestemorenga Bodø SSK
+43 209 Liv Ingrid Kavli, Oslo PK Kv V60 452 +36 15.apr Ekeberg Akademisk SL
ny 209 Kaare Jarl Aresvik, Lora SS V70 452 ny 7.okt Lora skytebane Lora SS
+37 209 Are Andreas Berg, Ørsta/Volda PK V50 452 +26 13.feb Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
-8 212 Lars Storemark, NOP-Bergen 446 -30 24.jun Skjerve NOP/Voss
ny 213 Gunnar Sirevåg, Sandnes PK V50 442 ny 20.jan Bråstein Sandnes PK
ny 214 Zoran Vojnovic, Arendal PK 441 ny 19.feb Stueneshallen Arendal PK
+87 215 Rune Jobsen, Arendal PK 439 +252 19.feb Stueneshallen Arendal PK
ny 216 Frode Andre Krøvel, Ørsta/Volda PK V50 438 ny 13.feb Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 217 Daniel Hagenes, Åsane PK 437 ny 30.sep Voss NOP/Voss
ny 218 Øystein Skogstad, Gildeskål SSK 436 ny 9.apr Bodø Bodø SSK
-44 219 Kurt Osvaldsen, Lyngsalpene PK V50 434 -64 17.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
ny 219 Arnstein Johansen, Otta PK V60 434 ny 7.okt Lora skytebane Lora SS
+46 221 Muhsin Candir, Kirkenes PK 432 +36 6.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
-23 221 Paul Ingulv Kviteberg, Lyngsalpene PK V70 432 -50 17.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
ny 223 Geir-arne Nyborg, Akademisk SL 430 ny 15.apr Ekeberg Akademisk SL
ny 224 Anders Johansson, Akademisk SL 429 ny 15.apr Ekeberg Akademisk SL
ny 225 Erik Øiestad, Arendal PK V60 427 ny 19.feb Stueneshallen Arendal PK
+12 226 Johann Hammerdinger, Haugesund PK V50 422 -14 18.feb Stavangergt. 5 Haugesund PK
ny 227 Åge Olaussen, Haugesund PK V50 419 ny 11.aug Blikshavn Kopervik PK
ny 228 Linn Therese Hanssen, Arendal PK Kv 413 ny 28.okt Stueneshallen Arendal PK
ny 228 Eirik Bolsø Todal, Horten O. PK 413 ny 25.aug Bjørndalen Sandefjord PK
ny 228 Eivind Harald Klausen, Oslo PK V60 413 ny 4.sep Ekeberg Oslo PK
ny 231 Magne Gunnar Norberg, Lora SS V70 407 ny 7.okt Lora skytebane Lora SS
+44 232 Geir Kåre Flo, Ringerike PK V50 403 +44 29.sep Myhrespiten Hokksund PK
ny 232 Kristin Hilton Hartmann, Asker SK Kv 403 ny 30.mar solliveien 91 Asker SK
ny 234 Dan-Christer Varg Klingenberg Aamo, Akademisk SL 402 ny 15.apr Ekeberg Akademisk SL
+26 235 Frank Fjellvang, Greipstad PK V50 399 -4 6.feb Nodelandshallen Greipstad PK
ny 236 Petter Mandt, Grimstad SS V60 398 ny 21.jan Kristiansand Kristiansand PK
+54 236 Birger Berg, Trondhjems PK V70 398 +108 20.jun Trondheim Trondhjems PK
ny 236 Sven Arne Karlsen, Stord PK 398 ny 9.okt Prestegardsskogen Stord PK
+36 239 Per Anders Knive, Hokksund PK 397 +32 22.sep Drammen Aron SK Drammen
ny 240 Anders Bruaset, Vestnes PK 396 ny 7.okt Lora skytebane Lora SS
ny 241 Rune Lundsaunet, Verdal SSL V50 390 ny 11.aug Lerkehaug Steinkjer PK
-4 242 Ola Melstokkå Waagen, Sandnes PK 389 -47 20.jan Bråstein Sandnes PK
+43 243 Karl Gustav Roland, Porsgrunn PK V70 388 +86 11.nov Brevik Porsgrunn PK
+44 244 Kim Vater, Haugesund PK V60 382 +90 11.aug Blikshavn Kopervik PK
ny 245 Audun Bermingrud, Aron SK Drammen 380 ny 22.sep Drammen Aron SK Drammen
ny 245 Bård Arne Arnljot, Kirkenes PK V60 380 ny 14.jun Skatval Stjørdal PK
ny 247 Hans Martin Ese, Åsane PK 379 ny 28.apr Jonahola Åsane PK
ny 248 Terje Vikøren, Tysnes SSK 377 ny 12.apr Vevatne Tysnes SSK
-13 249 Peter Bergheim, Sandane PK V50 374 -67 12.aug Mjøen Årdal SSL
ny 250 André Nilsbakken, Kristiansand PK 367 ny 21.jan Kristiansand Kristiansand PK
+27 251 Torstein Liene, Greipstad PK V60 366 +10 6.feb Nodelandshallen Greipstad PK
ny 251 Roger Servold Gåserud, Leikanger SSL 366 ny 12.aug Mjøen Årdal SSL
ny 251 Ragna Kyrkjebø, Oslo PK Kv V50 366 ny 14.jan Bangshallen Brumunddal PK
ny 254 Ole-Martin Kristoffersen, Farris SS - Larvik 364 ny 17.mar Bommestadhallen Farris SS - Larvik
-1 255 Bjørn Sigurd Brekmo, Tromsø PK V70 359 -54 17.jun Brosebanen Lyngsalpene PK
ny 256 Yngve Storbrua, Arendal PK 358 ny 28.okt Stueneshallen Arendal PK
+8 257 Torben Finn Jørgensen, Aron SK Drammen V50 357 -40 22.sep Drammen Aron SK Drammen
ny 258 Nadia Line Skauli, Akademisk SL Kv 349 ny 15.apr Ekeberg Akademisk SL
ny 259 Kent Østen Sjøberg, Hafrsfjord PK 348 ny 28.feb Bjergsted Hafrsfjord PK
ny 260 Odd Magne Harald Karlsen, Aron SK Drammen V50 347 ny 22.sep Drammen Aron SK Drammen
+36 260 Norbert Paszkiewicz, Sandnes PK 347 +93 20.jan Bråstein Sandnes PK
ny 262 Gunnar Nyhus, Årdal SSL V50 346 ny 12.aug Mjøen Årdal SSL
ny 263 Jan-ole Reksnes, Leikanger SSL 344 ny 12.aug Mjøen Årdal SSL
+29 264 Dominik Szeremet, Sandnes PK 343 +66 20.jan Bråstein Sandnes PK
ny 265 Inge Rolandsen, Vanylven SSL V50 342 ny 13.mar Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
+13 266 Jan Arve Wiik, Vigra og Valderøy PK 338 -10 16.jan Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 267 Bjørnar Sundli, Sandnes PK 336 ny 17.feb Bråstein Sandnes PK
ny 268 Geir Udnes Aamot, Skjåk PK 322 ny 7.okt Lora skytebane Lora SS
ny 268 Morten Moen, Elverum PK V50 322 ny 11.feb Bangshallen Brumunddal PK
ny 270 Øystein Homdrom, Arendal PK 317 ny 19.feb Stueneshallen Arendal PK
ny 271 Alf Ståle Torstensen, Bodø SSK V50 313 ny 5.aug Bestemorenga Bodø SSK
ny 271 Jørgen Pedersen, Aron SK Drammen 313 ny 29.sep Myhrespiten Hokksund PK
ny 273 Webjørn Jostein Gamlem, Vigra og Valderøy PK 298 ny 16.jan Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 274 Anders Martin, OKTS V50 293 ny 30.mar solliveien 91 Asker SK
ny 275 Helge Vestervik, Arendal PK V50 290 ny 19.feb Stueneshallen Arendal PK
ny 276 Odd-Andre Krokmyrdal Karlsen, Aron SK Drammen Menn U16 289 ny 22.sep Drammen Aron SK Drammen
ny 277 Odd Jarleif Engen, Vågå PK V60 281 ny 7.okt Lora skytebane Lora SS
ny 278 Kai Lasse Falla, Greipstad PK 275 ny 8.feb Nodelandshallen Greipstad PK
ny 279 Svein Petter Bergkvist, Kristiansand PK V50 270 ny 21.jan Kristiansand Kristiansand PK
ny 280 Andre Lægreid, Årdal SSL 267 ny 12.aug Mjøen Årdal SSL
ny 281 Per Anton Øverland, Greipstad PK V60 266 ny 8.feb Nodelandshallen Greipstad PK
ny 282 Trond Boge Jensen, Åsane PK V50 260 ny 28.apr Jonahola Åsane PK
ny 283 Hogne Markhus, Tysnes SSK V50 255 ny 12.apr Vevatne Tysnes SSK
ny 283 Agnar Johan Nordheim, Tysnes SSK V60 255 ny 12.apr Vevatne Tysnes SSK
ny 285 Ole-edvard Hagen, Åsane PK 251 ny 28.apr Jonahola Åsane PK
ny 286 Bjarne Peter Storlie Lindman, Sandnes PK 246 ny 20.jan Bråstein Sandnes PK
ny 287 Richard Berge, Kirkenes PK 240 ny 6.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 288 Tommy Jan Olsen, NOP/Vatne 239 ny 5.jun Svartemyr NOP/Vatne
ny 289 Arve Yttri, Leikanger SSL 223 ny 12.aug Mjøen Årdal SSL
ny 290 Stig Jarle Johannessen, Arendal PK 205 ny 19.feb Stueneshallen Arendal PK
ny 291 Svein Ole Heggerusten, Otta PK V50 199 ny 7.okt Lora skytebane Lora SS
ny 291 Ole Christian Østraadt Idland Jr., Hafrsfjord PK 199 ny 28.feb Bjergsted Hafrsfjord PK
ny 293 Hans Daniel Falkeid, Hafrsfjord PK 191 ny 28.feb Bjergsted Hafrsfjord PK
ny 294 Marius Jensen, Åsane PK 168 ny 28.apr Jonahola Åsane PK
ny 295 Piia Johanna Strandman, Vanylven SSL Kv 167 ny 13.mar Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 296 Alastair Allan Collins, Arendal PK V60 165 ny 28.okt Stueneshallen Arendal PK
+6 297 Jon Breder Kvam, Lora SS V50 119 -58 7.okt Lora skytebane Lora SS
ny 298 Anders Strøm Olsson, Skudenes PK 114 ny 12.feb Kopervik Kopervik PK
ny 299 Viggo Nygård, Arendal PK 100 ny 28.okt Stueneshallen Arendal PK