Alle på topp: Hurtig Grov   2019 Klasse: A B C oppdatert 20.oktober 2019
krav 575 540 500 Trykk Ctrl-F for tekstsøk
Res. skutt siste 21 dager uthevet Norsk bestenotering: 595 Erik Bækkevold 272 skyttere ( -49 )
2018 pl Navn, Klubb klasse Sum 2018 Dato type Sted Arr.
+3 1 Lasse Hovd, Bærum PK 585 +9 20.okt MVM Wuhan CISM
-1 2 Pål Hembre, Bærum PK V55 583 -2 28.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
+3 3 Roar Hembre, Trondheim SS V55 576 +3 13.jun Skatval Stjørdal PK
ny 4 Jan Arild Myrhaug, Trondhjems PK 575 ny 15.jun Myråsen Selbu PK
-2 5 Eirik Sjemmedal Ekeberg, Grimstad SS 573 -4 20.okt MVM Wuhan CISM
+1 5 Runar Magnussen, Sola PK 573   - 28.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
-5 7 Marius Westgård, Hafrsfjord PK 572 -7 14.jun Blikshavn Kopervik PK
ny 7 Morgan Bunes, Bærum PK 572 ny 17.jun Aronsløkka Aron SK Drammen
+11 7 Erik Bækkevold, Brumunddal PK 572 +8 10.aug Brumunddal Brumunddal PK
-5 10 Ole-Harald Aas, Bærum PK 571 -4 28.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
+13 10 Bjørn Martin Bruun, Trondheim SS 571 +9 15.jun Myråsen Selbu PK
+16 12 Peter Ekblom, Sola PK 569 +10 28.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
ny 13 Aina Sandstøl, Sandnes PK Kv 568 ny 28.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
+3 14 Håvard Hoff, Ørland PK 567 +2 4.aug Utvorda Sitter IL PK
-4 14 Rune Walsøe Kanstad, Lyngsalpene PK V55 567 -4 4.aug Brosebanen Tromsø PK
+7 16 Jakob Kråkevik, Odda PK V65 565 +3 15.sep Voss NOP/Voss
ny 16 Erik Gundersen, Vennesla PK 565 ny 27.jan KRISTIANSAND S Kr.sand Garnison PK
ny 18 Morten Nygård Bergheim, Kristiansund PK 564 ny 28.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
+36 18 Ingar Woll, Bærum PK 564 +15 28.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
ny 20 Jon Ørsund, Sunndal PK 563 ny 11.jun Dalaråa Sunndal PK
+25 20 Arild Inge Wollan, Støren SSK 563 +10 28.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
+18 22 Mattis Czternasty Hembre, Bærum PK Menn Jr 562 +7 28.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
+1 22 Roar Skeisvoll, Kopervik PK V55 562   - 14.jun Blikshavn Kopervik PK
-9 22 Britt Elena Wollan, Støren SSK Kv 562 -6 19.jan Brekstad Ørland PK
+9 22 Gunn Heidi Sønsterud Haugen, Numedal SSK Kv 562 +4 17.jun Aronsløkka Aron SK Drammen
+1 26 Espen Magnussen, Sola PK 561   - 28.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
+4 27 Terje Storholt, Oslo PK V65 560 +2 21.sep Aronsløkka Aron SK Drammen
+1 27 Rune Kristian Hansen, Ørland PK V55 560 +1 19.jan Brekstad Ørland PK
-15 29 Tor Jonassen, Sandnes PK V55 559 -8 18.mai Sola Sola PK
ny 29 Rune Berven-Hanssen, Harstad PK 559 ny 28.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
+54 31 Rikard Hille, Greipstad PK 558 +24 18.mai Stemtjønn Greipstad PK
+66 31 Erik Christian Bache, Åsane PK 558 +29 28.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
-22 31 Ole Henning Fjeld, Namnå PK 558 -14 20.okt Hamar Hamar SSK
ny 34 Viggo Olden, Ørland PK 556 ny 4.aug Utvorda Sitter IL PK
+1 34 Norman Hetland, Sandnes PK 556 -1 18.mai Sola Sola PK
+67 36 Frank Lien, Ringerike PK V55 555 +31 25.mai Myhrespiten Hokksund PK
+14 36 Terje Manfred Teigen Arnesen, Aron SK Drammen 555 +3 21.sep Aronsløkka Aron SK Drammen
-26 38 Tord Esten Murbreck, Hamar SSK 554 -15 25.feb Hamar Hamar SSK
+7 38 Bjørn Hugo Kristian Iversen, Tromsø PK 554 +1 4.aug Brosebanen Tromsø PK
+151 40 Arne Vemund Bækken, Hamar SSK V55 553 +74 20.okt Hamar Hamar SSK
-22 40 Ingunn Marie Edvardsen, Greipstad PK Kv 553 -11 12.mar Nodelandshallen Greipstad PK
+25 40 John Lothe, Haugesund PK 553 +10 28.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
+9 43 Stig Arne Haugen, Trondheim SS 552 +1 14.mar Vinne Verdal SSL
-8 43 Esten Murbreck, Hamar SSK V55 552 -5 20.okt Hamar Hamar SSK
-12 43 Stein Vidar Amundsen, Hamar SSK SH 1 552 -6 7.jan Ekeberg OKTS
+11 43 Livar Gudmestad, Sandnes PK 552 +3 28.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
-1 43 Kristian Roger Johansen, Kopervik PK 552 -2 14.jun Blikshavn Kopervik PK
-20 43 Morten Antonsen, Ørland PK 552 -10 14.mar Brekstad Ørland PK
-37 43 Are Wivestad, Sola PK V55 552 -21 23.mar Blikshavn Kopervik PK
-29 43 Bjørn Anton Jakobsen, Trondhjems PK V73 552 -15 28.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
ny 51 Marianne Ullvassveen, Ull SS Kv 551 ny 21.sep Regimentsmyra Fredrikstad SS
-16 51 Asmund Sigvald Broks, Farris SS - Larvik V73 551 -6 16.feb Bommestad Farris SS - Larvik
-6 51 Bjørn Tore Espevik, Tysnes SSK 551 -2 15.sep Voss NOP/Voss
+43 51 Erik Sveum, Aron SK Drammen V55 551 +20 21.sep Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 51 Bjørnar Mikal Heitmann, Halden PK 551 ny 1.jun Fredrikstad Fredrikstad SS
+41 56 Rune Finstad, OKTS V55 550 +21 28.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
-17 56 Sjur I Børve, Odda PK 550 -6 15.sep Voss NOP/Voss
-28 56 Arild Hårklau, Sartor SSL V65 550 -9 12.jun Ardalen Vaksdal SSK
+26 56 Bjørn Berven-Hanssen, Sola PK V55 550 +15 14.jun Blikshavn Kopervik PK
+14 56 Reidun Ann Støle, Haugesund PK Kv 550 +9 17.mar "Kuleisen" Haugesund PK
+9 56 Petter Kleiven, Lillestrøm OP 550 +7 28.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
+12 62 Helge Kristiansen, Sunndal PK 549 +9 3.sep Dalaråa Sunndal PK
-3 62 Bjørn Johan Mariboe, Ringerike PK 549 +3 28.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
-11 64 Stian Aleksander Andersen, Trondheim SS 548 -2 13.jun Skatval Stjørdal PK
-20 65 Holger Hanssen Vilter, Bodø SSK V65 547 -6 8.apr Bodø Bodø SSK
+125 66 Roald Fuglestad, Hå PK 546 +67 11.aug Haraland Skurve Stavanger PK
-3 66 Knut Inge Kjesbu, Verdal SSL 546 +2 1.sep Tromsdal Verdal SSL
+22 66 Henrik Holen, Vigra og Valderøy PK 546 +13 19.okt Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
-4 69 Rune Hammer, Aron SK Drammen V55 545 +2 21.sep Aronsløkka Aron SK Drammen
-7 70 Bjørn Johannes Øyestaul, Aron SK Drammen 544   - 12.mai Brevik Porsgrunn PK
+21 70 Arnt Inge Sandvik, Tromsø PK 544 +12 20.jul Kvenvikmoen Alta SSK
+64 72 Harald Andre Knoop, Sola PK V55 543 +35 28.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
-3 73 Helge Olden, Ørland PK V55 542 +1 4.aug Utvorda Sitter IL PK
ny 73 Magnus Sømme, Sandnes PK 542 ny 19.okt Bråstein Sandnes PK
-40 75 Nils Håvard Dahl, Verdal SSL V65 541 -16 1.sep Tromsdal Verdal SSL
ny 75 Anders Jonassen Hernes, Ørland PK 541 ny 28.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
ny 75 Tore Myrvold, Brumunddal PK 541 ny 10.feb Brumunddal Brumunddal PK
-19 75 Stian Solstad, Lyngsalpene PK 541 -7 4.aug Brosebanen Tromsø PK
+19 75 Onar Torbjørnsen, Kopervik PK 541 +10 11.feb Kopervik Kopervik PK
+69 75 Richard Aaserud, Ringerike PK 541 +35 17.jun Aronsløkka Aron SK Drammen
+118 75 Vegard Øksendal Haaland, Greipstad PK 541 +64 17.okt Nodelandshallen Greipstad PK
-33 75 Ludvik Hembre, Bærum PK Menn Jr 541 -13 28.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
-22 83 Petter Berg, Aron SK Drammen 540 -5 17.jun Aronsløkka Aron SK Drammen
+65 84 Kjetil Hansen, Hafrsfjord PK 539 +39 28.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
+30 85 Ole-Martin Berge Haga, Sandnes PK 538 +19 28.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
ny 86 Audun Skjær Kolseth, OKTS 537 ny 28.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
ny 87 Pål Terje Støtvig, Farris SS - Larvik 536 ny 31.aug Åres Farris SS - Larvik
ny 87 Tom Buene, Vaksdal SSK V55 536 ny 28.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
+10 89 Bjørn Aage Matheson Orø, Bodø SSK V55 535 +9 26.aug Bodø Bodø SSK
ny 89 Bjørn Harald Vik, Ørland PK V55 535 ny 14.feb Brekstad Ørland PK
+117 89 Odd Erik Lauritzen, Tromsø PK 535 +70 4.aug Brosebanen Tromsø PK
-74 92 Mikkel Bast, Aron SK Drammen 534 -30 21.sep Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 92 Knut Narve Skogland, Trondheim SS 534 ny 28.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
-4 92 Jostein Johan Nygård Sunde, Sandnes PK 534 +1 19.okt Bråstein Sandnes PK
ny 95 Fredrik Berg Forren, Oppdal PK Menn Jr 533 ny 6.aug Dalaråa Sunndal PK
-10 95 Ole Morten Langeland, Haugesund PK 533 -1 14.jun Blikshavn Kopervik PK
+109 97 Roger Vik, Ørland PK 532 +67 14.feb Brekstad Ørland PK
ny 97 Kjell Eivind Lund, Kvinesdal PK 532 ny 28.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
-21 97 Roger Hugo Solvang, Mosjøen PK V55 532 -7 30.jun Bodø Bodø SSK
ny 100 Eirik Djønne, Odda PK 531 ny 31.aug Blikshavn Kopervik PK
-27 101 Kenneth Pedersen Hopstad, Støren SSK 530 -10 19.jan Brekstad Ørland PK
+18 102 Hege Johnsen, Narvik PK Kv 529 +11 4.aug Brosebanen Tromsø PK
+39 102 Kjell Ove Torsvik, Farris SS - Larvik V55 529 +22 31.aug Åres Farris SS - Larvik
+86 102 Bård Terje Løklingholm, Stord PK 529 +49 8.okt Prestegardsskogen Stord PK
+10 105 Oddmund Fjerdingen, Rømskog PK V65 528 +9 27.jan Hula bak brannstasjon Askim PK
ny 105 Espen Mostad, Fredrikstad SS 528 ny 1.jun Fredrikstad Fredrikstad SS
+24 105 Svein Olav Hagbø, NOP/Vatne V55 528 +14 4.jun Svartemyr NOP/Vatne
ny 105 Jørn Olsen, Narvik PK 528 ny 4.aug Brosebanen Tromsø PK
+10 105 Målfrid Pernille Vannebo, Numedal SSK Kv V55 528 +9 28.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
+5 110 Øystein Nirisen, Porsgrunn PK V55 527 +8 12.mai Brevik Porsgrunn PK
ny 110 Stian Mc Kean Langebeck, Fredrikstad PK 527 ny 1.jun Fredrikstad Fredrikstad SS
+98 112 Trond Tanke, Tromsø PK V55 526 +63 4.aug Brosebanen Tromsø PK
+34 112 Per Rune Magnussen, Sola PK V55 526 +22 18.mai Sola Sola PK
ny 114 Arild Knudsen, Sandnes PK 525 ny 18.mai Sola Sola PK
ny 114 Heikki Andre Toivonen, Aron SK Drammen 525 ny 21.sep Aronsløkka Aron SK Drammen
-25 116 Oddvin Blindheim, Vigra og Valderøy PK V55 524 -8 12.mar Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
-38 117 Roy Baumann, Birkenes & Lillesand SSL V55 523 -13 1.sep Fjæreheia Grimstad SS
ny 117 Svenn Mikal Bergeng, Kirkenes PK 523 ny 5.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 117 Kenneth Svinsås, Ørland PK 523 ny 17.okt Brekstad Ørland PK
ny 120 Alf Jostein Dale, Kopervik PK 522 ny 23.mar Blikshavn Kopervik PK
ny 121 Harald Håheim, Stavanger PK 521 ny 20.jan Bjergsted Pistolbane Hafrsfjord PK
-14 122 Kjell Åke Lappen Andresen, Verdal SSL V73 520 -1 1.sep Tromsdal Verdal SSL
+43 122 Bjørn Engebakken, Haslemoen PK V55 520 +28 30.mai Smiholen Namnå PK
-66 124 Kenneth Johnsen, Narvik PK 519 -28 4.aug Brosebanen Tromsø PK
+170 125 Göran Anders Martin, OKTS 518 +225 7.jan Ekeberg OKTS
ny 125 Tøger Rygh, Jørpeland PK V65 518 ny 28.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
ny 127 Jan Helmer Kristiansen, Sarpsborg PK V55 517 ny 1.jun Fredrikstad Fredrikstad SS
+22 127 Kjetil Skogshagen, Farris SS - Larvik V55 517 +17 16.feb Bommestad Farris SS - Larvik
+50 127 Bjørn Gunnar Pedersen, Skudenes PK 517 +31 1.jun Blikshavn Skytebane Skudenes PK
ny 127 Raymond Thorjussen, Porsgrunn PK 517 ny 12.mai Brevik Porsgrunn PK
+79 127 Gunnar Langø, Tromsø PK V73 517 +52 4.aug Brosebanen Tromsø PK
-53 132 Eskild Ivan Skaar, Grimstad SS 516 -20 1.sep Fjæreheia Grimstad SS
-42 133 Kenneth Eliussen Kristoffersen, Kopervik PK 515 -17 23.mar Blikshavn Kopervik PK
ny 133 Gunnar Orthe, Haugesund PK V55 515 ny 14.jun Blikshavn Kopervik PK
ny 133 Rolf Kristian Johansen, Kristiansund PK V55 515 ny 27.jan Bjørnehaugen Kristiansund PK
ny 133 Kato Tuveng, Aron SK Drammen 515 ny 21.sep Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 137 Marianne Søraa, Sitter IL PK Kv 514 ny 4.aug Utvorda Sitter IL PK
ny 137 Runar Holm, Lillestrøm OP V55 514 ny 1.jun Fredrikstad Fredrikstad SS
ny 139 Ingar Fossum, Fredrikstad SS V55 513 ny 21.sep Regimentsmyra Fredrikstad SS
ny 139 Morten Ludvigsen, Sarpsborg PK V55 513 ny 21.sep Regimentsmyra Fredrikstad SS
ny 139 Ole Morten Valø, Askim PK V55 513 ny 27.jan Hula bak brannstasjon Askim PK
ny 139 Magne Granøien, Støren SSK 513 ny 4.aug Utvorda Sitter IL PK
+122 143 Audun Hauglum Bermingrud, Aron SK Drammen 512 +132 21.sep Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 144 Thor Jørgen Dybvad, Fredrikstad SS V65 510 ny 21.sep Regimentsmyra Fredrikstad SS
ny 144 Morten Teinum, Kr.sand Garnison PK 510 ny 27.jan KRISTIANSAND S Kr.sand Garnison PK
-15 146 Erik Stai, Verdal SSL V73 508 -4 22.aug Tromsdal Verdal SSL
ny 146 Jakob Nes-Lorentzen, Tromsø PK Menn Jr 508 ny 4.aug Brosebanen Tromsø PK
ny 146 Vilde Erga Sunde, Sola PK Kv Jr 508 ny 28.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
ny 146 Leif Tronslien Andressen, Lillestrøm OP V65 508 ny 7.jan Ekeberg OKTS
+43 150 Eirik Andreassen, Oslo Vestre SS 507 +30 7.jan Ekeberg OKTS
+22 151 Tor Håkon Betten Åsgård, Kristiansund PK 506 +17 13.mar Bjørnehaugen Kristiansund PK
-18 152 Robert Mettälä-Larsson, Stord PK 505 -5 8.okt Prestegardsskogen Stord PK
ny 152 Jan Erik Brandbu, Mysen PL V73 505 ny 1.jun Fredrikstad Fredrikstad SS
-55 154 John Olav Sundal, Tysnes SSK V65 504 -22 28.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
-19 155 Sture Schølin, Bodø SSK V65 503 -5 8.apr Bodø Bodø SSK
ny 156 Arve Guldhav, Kvinesdal PK V55 502 ny 28.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
ny 156 Hans Johansen, Trondhjems PK V73 502 ny 15.jun Myråsen Selbu PK
-11 158 Jan Olav Nordhagen, Hamar SSK 501 -2 14.jan Ankerskogen, Hamar Hamar SSK
ny 158 Tor Inge Brokjøb, Stavanger PK V73 501 ny 28.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
ny 158 Audun Kvandal, Odda PK 501 ny 28.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
ny 161 Odd Harald Pedersen, Haugesund PK 499 ny 28.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
-40 161 Johannes Gjerstad, NOP/Voss 499 -18 28.apr Voss NOP/Voss
+49 163 Runar Ingebretsen, Losby VPK V55 498 +36 7.jan Ekeberg OKTS
ny 164 Cato André Syvertsen, Vigra og Valderøy PK V55 497 ny 19.okt Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
-124 164 Odd Bjorheim, Hå PK V55 497 -58 28.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
ny 166 Espen Alexander Halvorsen, Farris SS - Larvik 495 ny 16.feb Bommestad Farris SS - Larvik
+86 167 Geir Kåre Flo, Ringerike PK 494 +91 17.jun Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 167 Vidar Vinje Paulsen, Hafrsfjord PK 494 ny 28.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
-64 169 Wenche Solbakken, Aron SK Drammen Kv V55 493 -30 17.jun Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 169 Håkon Petter Nilsen Omma, Tromsø PK V55 493 ny 4.aug Brosebanen Tromsø PK
ny 169 Kjell Nilsen, Steigen PK V65 493 ny 31.aug Moan skytebane Steigen PK
ny 172 Terje Reitan Bolli, Vigra og Valderøy PK 491 ny 12.mar Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 173 Kim Henrik Bertheussen Tafjord, Ørsta/Volda PK 490 ny 6.apr Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
-11 173 Håkon Tøråsen, Namnå PK V55 490 -3 20.okt Hamar Hamar SSK
ny 175 Peder Anders Andersen, Hafrsfjord PK 488 ny 17.mar Bjergsted Pistolbane Hafrsfjord PK
-91 176 Jon Helland Bogstrand, Bodø SSK 483 -51 26.aug Bodø Bodø SSK
ny 177 Henning Harry Thorsen, Hafrsfjord PK 482 ny 14.jun Blikshavn Kopervik PK
-29 178 Gunnar Terje Olaussen, Melhus PK V55 481 -19 4.aug Utvorda Sitter IL PK
-43 179 Kristian Kristiansen, Tromsø PK 480 -28 4.aug Brosebanen Tromsø PK
+45 180 Svein Olav Haarberg, Bodø SSK V55 479 +26 30.jun Bodø Bodø SSK
-50 181 Asbjørn Solheim, Bremnes PK V65 478 -34 17.mar Bremnes Bremnes PK
ny 182 Jonathan Leander Claudius, Tromsø PK 477 ny 4.aug Brosebanen Tromsø PK
ny 182 Eirik Tjugen, Ørsta/Volda PK 477 ny 6.apr Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 182 Andreas Giljarhus Nondal, NOP/Voss 477 ny 15.sep Voss NOP/Voss
+25 185 Steven Banek Skår, Åsane PK 476 +13 28.apr Voss NOP/Voss
ny 186 Alf Johnsen, Greipstad PK V55 474 ny 27.jan KRISTIANSAND S Kr.sand Garnison PK
-18 186 Ole Jakob Wølstad, Hafrsfjord PK 474 -17 17.mar Bjergsted Pistolbane Hafrsfjord PK
ny 186 Anders Egil Lund, Sarpsborg PK V55 474 ny 1.jun Fredrikstad Fredrikstad SS
-11 186 Magnar Anton Støyva, Sandane PK 474 -13 11.aug Mjøen Årdal SSL
ny 190 Morten Strømme, Grimstad SS 473 ny 1.sep Fjæreheia Grimstad SS
ny 190 Knut Helge Kalliainen, Kirkenes PK V55 473 ny 5.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
+34 190 Torbjørn Ånensen, Skudenes PK 473 +18 24.apr Karmøy Hallen Skytebane Skudenes PK
ny 193 Marius Kirkemo Tøråsen, Namnå PK 471 ny 20.okt Hamar Hamar SSK
ny 193 Svein Einar Ellingsen, Skudenes PK 471 ny 24.apr Karmøy Hallen Skytebane Skudenes PK
ny 195 Roger Ulstein, Vigra og Valderøy PK 469 ny 6.apr Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 196 Svein Arne Hagen, Årdal SSL 467 ny 11.aug Mjøen Årdal SSL
ny 197 Oliver Tobias Aas, Ørland PK Menn Jr 466 ny 19.jan Brekstad Ørland PK
-77 198 Jon Arne Brekken, Sunndal PK V65 464 -53 3.sep Dalaråa Sunndal PK
ny 199 Tore Jonny Kjeldsberg, Alta SSK V55 462 ny 26.mai Kvenvikmoen Alta SSK
ny 200 Jørvin Hagen, Sandnes PK 461 ny 19.okt Bråstein Sandnes PK
ny 201 Leif Roger Nylund, Nordkapp PK 456 ny 20.jul Kvenvikmoen Alta SSK
-99 202 Svein Erik Dalland, Tysnes SSK V55 453 -71 12.jun Ardalen Vaksdal SSK
+33 203 Daniel Hagenes, Åsane PK 447 +10 15.sep Voss NOP/Voss
ny 204 Terje Sigurd Woll, Hafrsfjord PK 446 ny 11.aug Haraland Skurve Stavanger PK
+23 205 Are Andreas Berg, Ørsta/Volda PK 445 -7 6.apr Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
+34 206 Paul Ingulv Kviteberg, Lyngsalpene PK V73 442 +10 4.aug Brosebanen Tromsø PK
-4 207 Jan Haglund, Grimstad SS 440 -27 1.sep Fjæreheia Grimstad SS
ny 208 Torstein Cato Langmo, Sarpsborg PK 439 ny 13.okt Hula bak brannst. Askim PK
ny 209 Arnt Robert Johnsen, Alta SSK 438 ny 26.mai Kvenvikmoen Alta SSK
ny 210 Arnim Roger Frank Svaleng, Alta SSK V65 437 ny 20.jul Kvenvikmoen Alta SSK
ny 210 Morten Kaarby, Alta SSK 437 ny 26.mai Kvenvikmoen Alta SSK
ny 212 Petter Gjeterud Hersvik, Namnå PK 436 ny 30.mai Smiholen Namnå PK
-1 213 Gjermund Jansen, Sarpsborg PK V55 430 -32 1.jun Fredrikstad Fredrikstad SS
ny 213 Arne Horneland, Haugesund PK 430 ny 17.mar "Kuleisen" Haugesund PK
ny 215 Birger Hovland, Haugesund PK 428 ny 17.mar "Kuleisen" Haugesund PK
+45 215 Per Anders Knive, Hokksund PK 428 +31 25.mai Myhrespiten Hokksund PK
ny 217 Arvid Martin Øiamo, Oppdal PK V65 425 ny 7.jul Oppdal Oppdal PK
ny 217 Tommy Stråbø Brakstad, Hafrsfjord PK 425 ny 14.jun Blikshavn Kopervik PK
ny 219 Oddgeir Johan Lygre Haugen, Vigra og Valderøy PK SH 1 418 ny 19.okt Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 219 Thomas Michael Strøm, Sola PK 418 ny 28.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
ny 221 Leif Johnny Rød, Oppdal PK V55 417 ny 7.jul Oppdal Oppdal PK
ny 222 Ronald Storesæther Eikefjord, Egersund PK V55 416 ny 23.feb Kvinesdal Kvinesdal PK
-44 223 Ole Georg Christensen, Birkenes & Lillesand SSL V55 415 -70 1.sep Fjæreheia Grimstad SS
ny 224 Finn Eric Tjørve, Kvinesdal PK V55 412 ny 28.jun NM Skurve Rogaland Sk.krets
ny 225 Toralf Mjøen, Oppdal PK 410 ny 7.jul Oppdal Oppdal PK
ny 226 Stig Erling Johnsen, Tana-Nesseby PK 408 ny 5.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
+15 227 Svein Arne Karlsen, Stord PK V55 404 -26 8.okt Prestegardsskogen Stord PK
+41 228 Peter Bergheim, Sandane PK V55 402 +28 11.aug Mjøen Årdal SSL
-108 229 Sigbjørn Songstad, Åsane PK 401 -116 28.apr Voss NOP/Voss
+45 230 Bjørn Sigurd Brekmo, Tromsø PK V65 400 +41 4.aug Brosebanen Tromsø PK
ny 230 Bertel Johannes Kroken, Alta SSK V73 400 ny 26.mai Kvenvikmoen Alta SSK
ny 232 Lars Erik Vedde Aalhus, Sula SSK 396 ny 12.mar Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 233 Knut Sverre Gundersen, Sarpsborg PK 395 ny 1.jun Fredrikstad Fredrikstad SS
-49 234 Knut Inge Hildonen, Tana-Nesseby PK 394 -87 5.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 235 Astrid Johanne Skancke Øiamo, Oppdal PK Kv V65 390 ny 7.jul Oppdal Oppdal PK
ny 236 Knut Bøkevoll, Kirkenes PK 388 ny 5.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 236 Hartti Ruuben Kristola, Hafrsfjord PK V65 388 ny 17.feb Bjergsted Hafrsfjord PK
ny 238 Gjermund Nåsen, NOP/Voss 386 ny 15.sep Voss NOP/Voss
ny 238 Jan Helmen, Aron SK Drammen V55 386 ny 21.sep Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 240 Endre Ferkingstad, Skudenes PK 383 ny 18.jan Kopervik Kopervik PK
ny 241 Leeroy Nedregaard, Vigra og Valderøy PK V65 373 ny 6.apr Giske Idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 242 Jørn Lone Rutlin, Årdal SSL 368 ny 11.aug Mjøen Årdal SSL
ny 242 Steinar Foss, Meldal PK V55 368 ny 7.jul Oppdal Oppdal PK
ny 244 Knut Johan Aase, Sogndal PK 367 ny 11.aug Mjøen Årdal SSL
ny 245 Ronald Pettersen, Meløy PK V65 364 ny 31.aug Moan skytebane Steigen PK
ny 246 Dag Ståle Strømstad, Kongsvinger SS 359 ny 7.jan Ekeberg OKTS
-42 247 Halvor Ove Toreskaas, Kristiansand PK V65 355 -111 27.jan KRISTIANSAND S Kr.sand Garnison PK
+52 247 Kai Lasse Falla, Greipstad PK 355 +80 14.mar Nodelandshallen Greipstad PK
ny 249 Øyvind Nåsen, NOP/Voss 336 ny 15.sep Voss NOP/Voss
ny 250 Walter Wilhelmsen, Tromsø PK V55 330 ny 4.aug Brosebanen Tromsø PK
ny 250 Janik Kim Mikkelsen, Kirkenes PK 330 ny 5.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 252 Kjetil Forren, Oppdal PK 327 ny 23.jun Oppdal Oppdal PK
+11 253 Kim Vater, Haugesund PK V55 324 -58 24.apr Karmøy Hallen Skytebane Skudenes PK
ny 254 Tor-Ivar Kristoffersen, Tromsø PK 317 ny 4.aug Brosebanen Tromsø PK
ny 255 Sjur Christian Berggraf, Hafrsfjord PK 309 ny 17.mar Bjergsted Pistolbane Hafrsfjord PK
ny 256 Gjermund Nygårdseter, Kongsvinger SS 307 ny 7.jan Ekeberg OKTS
-187 257 Ronny Lavik, Kr.sand Garnison PK 305 -236 6.apr Stemtjønn Greipstad PK
ny 258 Roy Wollvik, Stavanger PK 280 ny 25.mai Haraland- Skurve Stavanger PK
+23 259 Gunnar Nyhus, Årdal SSL 276 -70 11.aug Mjøen Årdal SSL
ny 260 Arvid Johansen, Lyngsalpene PK 268 ny 4.aug Brosebanen Tromsø PK
ny 261 Stig-André Wirkola Gallavara, Alta SSK 265 ny 20.jul Kvenvikmoen Alta SSK
ny 262 Lise Jensen, Åsane PK Kv 236 ny 28.apr Voss NOP/Voss
ny 263 Kjell Gallavara, Alta SSK 235 ny 20.jul Kvenvikmoen Alta SSK
ny 264 Per Aalstad, Steigen PK 217 ny 31.aug Moan skytebane Steigen PK
+38 265 Trond Boge Jensen, Åsane PK V55 194 -66 12.jun Ardalen Vaksdal SSK
ny 266 Endre Berggraf Johannessen, Hafrsfjord PK 183 ny 20.jan Bjergsted Pistolbane Hafrsfjord PK
ny 267 Odd-Arne Nilsen, Alta SSK 132 ny 26.mai Kvenvikmoen Alta SSK
-56 268 Kåre Mosgren, Birkenes & Lillesand SSL V55 115 -347 1.sep Fjæreheia Grimstad SS
ny 269 Sandra Helene Sandquist, Horten O. PK 107 ny 20.jun Flannum Modum PK
ny 270 Imma Rahman, Tromsø PK 103 ny 4.aug Brosebanen Tromsø PK
ny 271 Cecilie Lien, Horten O. PK 48 ny 20.jun Flannum Modum PK
ny 272 Henrik André Reianes, Jørpeland PK 43 ny 8.mai JØRPELAND Jørpeland PK