Alle på topp: Fri   2017 Klasse: Menn Kv Menn Jr Kv Jr oppdatert 16.desember 2017
vurd.krav: 556 - 541 - Trykk Ctrl-F for tekstsøk
Res. skutt siste 21 dager uthevet Norsk bestenotering: 571 John Rødseth 137 skyttere ( -30 )
2016 pl Navn, Klubb klasse Sum 2016 Dato type Sted Arr.
+2 1 Morgan Bunes, Bærum PK 548 +4 3.sep Løvenskiold Bærum PK
-1 2 Pål Hembre, Bærum PK V50 545 -8 19.jul Løvenskiold Bærum PK
-1 3 Ingar Woll, Bærum PK 542 -4 24.apr Maridalen OKTS
+2 4 Anne Mette Sæteren, Bærum PK Kv 540 +13 26.mar Solør Skytterhall Namnå PK
+24 5 Erik Christian Bache, Åsane PK 537 +32 24.sep Løvenskiold Bærum PK
+16 6 Lars Rune Korneliussen, Ringerike PK V50 535 +23 1.okt Løvenskiold 50m Bærum PK
+3 7 Ole Henning Fjeld, Namnå PK V50 532 +7 26.jun NM Sankthansholet Ørland PK
+3 8 Bjørn Martin Bruun, Trondhjems PK 529 +5 17.jun Myråsen Selbu PK
+3 9 Geir Ove Nyjordet, Lillestrøm OP V50 527 +4 1.jun Maridalen OKTS
+6 10 Frank Lien, Ringerike PK V50 524 +6 20.aug Løvenskiold Bærum PK
+2 11 Roar Hembre, Trondhjems PK V50 523 +1 17.jun Myråsen Selbu PK
+34 12 Geir Berg, Ringerike PK V50 521 +26 3.sep Løvenskiold Bærum PK
-5 13 Peder Sperstad, Bærum PK V50 520 -6 18.jun Løvenskiold Bærum PK
+6 14 Raymond Thorjussen, Porsgrunn PK 519 +4 12.aug Åres Farris SS - Larvik
+10 14 Bernt Johannessen, Oslo PK V50 519 +8 18.jun Løvenskiold Bærum PK
+4 14 Bjørn Berven-Hanssen, Sola PK V50 519 +3 18.jun Blikshavn Skudenes PK
-11 17 Asle Frantzen, Åsane PK 518 -9 11.jun Jonahola Åsane PK
ny 18 Jon Kristian Ulvin, Trondhjems PK 514 ny 17.jun Myråsen Selbu PK
+2 19 Asmund Broks, Farris SS - Larvik V70 512 -2 12.aug Åres Farris SS - Larvik
+31 20 Bjørn Anton Jakobsen, Trondhjems PK V70 508 +17 18.mai Torsbustaden Levanger SSL
ny 20 Haakon Dragsnes Rognes, Trondhjems PK 508 ny 26.jun NM Sankthansholet Ørland PK
+5 22 Ståle Waagbø, Stavanger PK V50 507 +1 20.jul Karlstad Kungliga Varml. Reg.
-1 23 Eivind Minge, Moss PK 505 -7 19.jun Aronsløkka Aron SK Drammen
+9 24 Arnt Olav Flønes, Stavanger PK V60 504 +2 28.mai Y2 Evje PK
+2 25 Ludvik Hembre, Bærum PK Menn U16 503 -3 26.jun NM Sankthansholet Ørland PK
+13 26 Stian Aleksander Andersen, Trondhjems PK 502 +3 1.jun Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 26 Jan Arild Myrhaug, Trondhjems PK 502 ny 26.jun NM Sankthansholet Ørland PK
ny 28 Ingeborg Gran, Steinkjer PK Kv 501 ny 18.jun Torsbustaden Levanger SSL
-   29 Jarle Folkestad, Bergen PK V50 500 -5 11.jun Jonahola Åsane PK
+3 30 Frank Roy Haugland, Oppegård SL V60 498 -4 26.jun NM Sankthansholet Ørland PK
+6 31 Johnny Jenssen, Mo PK 496 -4 26.jun NM Sankthansholet Ørland PK
ny 31 Kristoffer Stangvik Røssing, Sunndal PK 496 ny 15.okt Skytterhallen Molde PK
+62 33 Kjell Stuland Johansen, Trondhjems PK V60 495 +35 26.jun NM Sankthansholet Ørland PK
+35 34 Henning Kihle, Grenland PK V50 494 +17 13.aug Lillegårdseter Porsgrunn PK
+54 35 Jakob Kråkevik, Odda PK V60 492 +27 26.jun NM Sankthansholet Ørland PK
+49 36 Morten Nygård Bergheim, Kristiansund PK 491 +24 15.okt Skytterhallen Molde PK
-2 37 Erik Stai, Verdal SSL V70 487 -14 18.jun Torsbustaden Levanger SSL
ny 38 Espen Alexander Halvorsen, Farris SS - Larvik V50 486 ny 13.mai Lillegårdseter Porsgrunn PK
+26 39 Olaf Åvitsland, Evje PK V50 482 +2 28.mai Y2 Evje PK
-4 39 Morten Rustad, Lillestrøm OP 482 -19 3.sep Løvenskiold Bærum PK
ny 41 Arne Røshol, Bærum PK 481 ny 26.jun NM Sankthansholet Ørland PK
+69 41 Harald Ræge, NOP/Vatne V70 481 +36 18.jun Blikshavn Skudenes PK
-6 43 Tord Esten Murbreck, Hamar IL-Pgr 480 -20 25.feb Ankerskogen, kl 1200 Hamar IL-Pgr
-   43 Lars Ragnar Knarud, Lunner SL V50 480 -17 1.jun Maridalen OKTS
+29 43 Kjell Jomar Heltne, Florø PK 480 +6 10.jun Grovastøylen Florø PK
+14 46 Tore Stensby, Hamar IL-Pgr V50 478 -6 25.feb Ankerskogen, kl 1200 Hamar IL-Pgr
-1 47 Rune Hammer, Aron SK Drammen V60 477 -18 19.jun Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 47 Jan Berthin Tønnessen, Kristiansand PK V50 477 ny 28.mai Y2 Evje PK
ny 49 Magnus Idar Strømdal, Trondhjems PK V50 474 ny 1.jun Jonsvatnet Trondhjems PK
+27 50 Hugo Haug, OKTS V50 472 +1 1.jun Maridalen OKTS
+22 51 Thor Inge Jacobsen, Stavanger PK V60 471 -2 1.sep Vatne Stavanger PK
+6 52 Kenneth Bjørheim Eik, Stavanger PK 470 -15 1.sep Vatne Stavanger PK
+18 53 Terje Storholt, Oslo PK V60 469 -6 26.jun NM Sankthansholet Ørland PK
+12 53 Harald Andreas Sæle, Porsgrunn PK V50 469 -11 9.sep Lillegårdsseter Porsgrunn PK
ny 55 Tom Buene, Vaksdal SSK V60 468 ny 26.jun NM Sankthansholet Ørland PK
+49 56 Jan Bertil Marcus Fällgren, Porsgrunn PK 467 +15 9.sep Lillegårdsseter Porsgrunn PK
+6 57 Jon Aasmund Zapffe Andersen, Aron SK Drammen 464 -18 19.jun Aronsløkka Aron SK Drammen
+63 57 Mikkel Bast, Aron SK Drammen 464 +35 19.jun Aronsløkka Aron SK Drammen
-28 57 Ole-Harald Aas, Porsgrunn PK 464 -41 26.jun NM Sankthansholet Ørland PK
+16 60 Gunnar Terje Olaussen, Melhus PK V60 462 -10 1.jun Jonsvatnet Trondhjems PK
+23 60 Esten Murbreck, Hamar IL-Pgr V60 462 -6 11.nov Ankerskogen Hamar IL-Pgr
+33 62 Per Martin Marum, Trondhjems PK V70 461 +1 26.jun NM Sankthansholet Ørland PK
+15 62 Rune Kristian Hansen, Trondhjems PK V50 461 -10 26.jun NM Sankthansholet Ørland PK
+21 64 Jon Arne Brekken, Sunndal PK V60 460 -7 12.feb Skytterhallen Molde PK
+35 65 Oddvin Blindheim, Vigra og Valderøy PK V50 459 +3 12.feb Skytterhallen Molde PK
-14 65 Helge Olden, Ørland PK V60 459 -32 20.jul Karlstad Kungliga Varml. Reg.
ny 65 Tom Lauritzen, Bodø SSK V60 459 ny 26.jun NM Sankthansholet Ørland PK
+43 68 Nils Håvard Dahl, Verdal SSL V60 458 +17 17.jun Myråsen Selbu PK
+58 69 Eskild Skaar, Grimstad SS 457 +37 28.mai Y2 Evje PK
+24 70 Rolf Toven, Nesset PK V60 455 -6 12.feb Skytterhallen Molde PK
-28 70 Mattis Czternasty Hembre, Bærum PK Menn U16 455 -43 26.jun NM Sankthansholet Ørland PK
+19 70 Bjørn Harald Vik, Ørland PK V50 455 -10 26.jun NM Sankthansholet Ørland PK
ny 73 Marius Haugerud, Bodung PK 454 ny 29.mai Maridalen 50 meter OKTS
+8 73 Per Størker Haugnes, Kristiansund PK V50 454 -15 12.feb Skytterhallen Molde PK
-17 75 Olga Mikhailovna Pavlova, Molde PK Kv V50 453 -32 12.feb Skytterhallen Molde PK
+26 76 Tor Helge Haltvik, Frosta SSL 451 -2 18.mai Torsbustaden Levanger SSL
ny 77 Kjetil Risåsen, Bærum PK 450 ny 20.aug Løvenskiold Bærum PK
ny 77 Viggo Olden, Ørland PK 450 ny 26.jun NM Sankthansholet Ørland PK
-26 79 Arne Olav Halle, Stavanger PK V50 448 -42 1.sep Vatne Stavanger PK
+26 80 Bjørn Lyder Hervard, Bærum PK V70 447 -4 20.aug Løvenskiold Bærum PK
+12 81 Hans Johansen, Trondhjems PK V70 440 -23 1.jun Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 82 Jon Ørsund, Sunndal PK 438 ny 12.feb Skytterhallen Molde PK
+41 83 Anders Hernes, Ørland PK Menn Jr 437 +14 26.jun NM Sankthansholet Ørland PK
-28 84 Espen Magnussen, Sola PK 436 -50 25.feb Ankerskogen, kl 1200 Hamar IL-Pgr
ny 84 Mona Gjelstad, Farris SS - Larvik Kv 436 ny 13.aug Lillegårdseter Porsgrunn PK
ny 86 Stein Vidar Amundsen, Hamar IL-Pgr SH 1 432 ny 3.sep Løvenskiold Bærum PK
ny 87 Hugo Kjetså, Evje PK 427 ny 28.mai Y2 Evje PK
+43 87 Rune Kimo, Rissa PK 427 +10 17.jun Myråsen Selbu PK
+9 89 Ingunn Marie Edvardsen, Greipstad PK Kv V50 426 -31 26.jun NM Sankthansholet Ørland PK
+42 90 Torbjørn Sørum, Aron SK Drammen V60 423 +10 19.jun Aronsløkka Aron SK Drammen
-73 91 Hallgeir Vågenes, Åsane PK V50 421 -95 11.jun Jonahola Åsane PK
-15 92 Arild Inge Wollan, Støren SSK 419 -52 20.jul Karlstad Kungliga Varml. Reg.
-20 93 Jan Christian Fjeld, Ringerike PK V50 418 -55 18.jun Buttentjern Ringerike PK
+21 94 Øyvind Aurstad, Steinkjer PK V50 416 -19 18.mai Torsbustaden Levanger SSL
ny 95 Roger Feed, Horten O. PK 415 ny 12.aug Åres Farris SS - Larvik
ny 96 Roald Stallemo, Kristiansand PK V50 413 ny 28.mai Y2 Evje PK
+43 97 Harald Setsaas, Selbu PK V60 411 +22 1.jun Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 98 Bjørn Johannes Øyestaul, Aron SK Drammen V50 408 ny 11.jun Lillegårdseter Porsgrunn PK
+44 99 Petter Berg, Aron SK Drammen 404 +26 19.jun Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 100 Stig Arne Haugen, Trondhjems PK 401 ny 1.jun Jonsvatnet Trondhjems PK
+24 101 Arne Lidwin, OKTS V50 400 -21 17.aug maridalen OKTS
+29 102 Marius Kirkemo Tøråsen, Namnå PK 398 -18 26.mar Solør Skytterhall Namnå PK
+9 103 Rune Finstad, OKTS V60 396 -43 9.sep maridalen OKTS
+31 104 Roar Jacob Lislevand, Evje PK 395 -4 28.mai Y2 Evje PK
-43 105 Åsbjørn Idland, NOP/Vatne V70 392 -91 1.sep Vatne Stavanger PK
-33 106 Peter Hirth, Aron SK Drammen V70 390 -83 19.jun Aronsløkka Aron SK Drammen
+27 107 Wenche Solbakken, Aron SK Drammen Kv V50 388 -17 19.jun Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 107 Espen Bo Nytun, Åsane PK 388 ny 11.jun Jonahola Åsane PK
+20 109 Jarle Bjølverud, Molde PK V60 385 -33 15.okt Skytterhallen Molde PK
+57 110 Leif Arild Aakesen, Porsgrunn PK 383 +220 13.aug Lillegårdseter Porsgrunn PK
ny 111 Arnstein Liberg, Frosta SSL 380 ny 18.mai Torsbustaden Levanger SSL
+35 112 Torstein Vikan, Verdal SSL 376 +13 18.mai Torsbustaden Levanger SSL
+31 113 Øystein Nirisen, Porsgrunn PK V60 369 -6 11.jun Lillegårdseter Porsgrunn PK
+28 114 Kenneth Pedersen Hopstad, Støren SSK 368 -18 17.jun Myråsen Selbu PK
ny 115 Karl Gustav Roland, Porsgrunn PK V70 364 ny 13.aug Lillegårdseter Porsgrunn PK
+42 116 Tor Andre Opås, Evje PK V50 361 +37 28.mai Y2 Evje PK
ny 117 Kjell Arne Kalland, Førde PK V60 350 ny 10.jun Grovastøylen Florø PK
ny 118 Arild Sundet, Frosta SSL 343 ny 18.jun Torsbustaden Levanger SSL
ny 119 May Britt Jensen, Kristiansund PK Kv 332 ny 15.okt Skytterhallen Molde PK
ny 120 Geir Kåre Flo, Ringerike PK V50 324 ny 18.jun Buttentjern Ringerike PK
+24 121 Per Mo Nielsen, Skudenes PK V50 323 -43 18.jun Blikshavn Skudenes PK
ny 122 Ina Kristin Whitefield Jensen, Porsgrunn PK Kv 322 ny 11.jun Lillegårdseter Porsgrunn PK
ny 123 Gunnar Medlien, Hurum SSK 317 ny 4.jun Kurud Oppegård SL
ny 124 Leif Erling Ivar Pettersen, Horten O. PK 310 ny 13.aug Lillegårdseter Porsgrunn PK
ny 125 Odd Magne Harald Karlsen, Aron SK Drammen V50 302 ny 19.jun Aronsløkka Aron SK Drammen
+31 126 Peter Bergheim, Sandane PK V50 294 -31 10.jun Grovastøylen Florø PK
+38 127 Reidar Owe, Skudenes PK V70 292 +35 18.jun Blikshavn Skudenes PK
ny 128 Jon Leidulf Faye Hovland, Florø PK 268 ny 10.jun Grovastøylen Florø PK
+37 129 Jørgen Vik, Ørland PK Menn Jr 250 +21 26.jun NM Sankthansholet Ørland PK
ny 130 Anders Høgseth, Porsgrunn PK 249 ny 11.jun Lillegårdseter Porsgrunn PK
ny 131 Tore Kleppe Langva, Porsgrunn PK 241 ny 11.jun Lillegårdseter Porsgrunn PK
ny 132 Jan Ingar Vik, Ringerike PK V60 211 ny 18.jun Buttentjern Ringerike PK
ny 133 Daniel Hangeland, Oppegård SL 201 ny 4.jun Kurud Oppegård SL
ny 134 Odd-Andre Krokmyrdal Karlsen, Aron SK Drammen Menn U16 191 ny 19.jun Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 135 Line Bjaaland, Porsgrunn PK Kv 76 ny 13.mai Lillegårdseter Porsgrunn PK
ny 136 Theodor Stangeby, Aron SK Drammen 62 ny 19.jun Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 137 Christian Bjåland, Porsgrunn PK 38 ny 11.jun Lillegårdseter Porsgrunn PK