50 beste i VM Fin kl. Menn Junior/Ungdom siste 365 dager per 31.desember 2023
Vurderingskrav :581 Norsk bestenotering: 586 Jan Erik Eknes
pl sum Navn, Klubb kl Dato Stat. Sted Arrangør
1 575 Hans Wang Nøstvold, Tromsø PK Menn Jr 08.nov.23 Falken Finnsnes PK
2 568 Hans Wang Nøstvold, Tromsø PK Menn Jr 06.jun.23 WCj Suhl ISSF
3 566 Hans Wang Nøstvold, Tromsø PK Menn Jr 18.jul.23 VM Changwon ISSF
4 561 Kristoffer Helgøy Henriksen, Sola PK Menn Jr 21.sep.23 Sola Skytehall Sola PK
5 560 Sondre Risan Haltvik, Frosta SSL Menn Jr 24.jun.23 Skatval Stjørdal SSK
6 557 Sondre Risan Haltvik, Frosta SSL Menn Jr 28.jul.23 NM Sankthansholet Ørland SS
7 556 Tim Leo Hembre, Bærum PK Menn Jr 28.jul.23 NM Sankthansholet Ørland SS
8 549 Even Lien Akre, Hafrsfjord PK Menn Jr 09.apr.23 Bjergsted Pistolbane Hafrsfjord PK
9 548 Kristoffer Helgøy Henriksen, Sola PK Menn Jr 28.jul.23 NM Sankthansholet Ørland SS
10 547 Kristoffer Helgøy Henriksen, Sola PK Menn Jr 06.jun.23 WCj Suhl ISSF
11 547 Sondre Risan Haltvik, Frosta SSL Menn Jr 30.apr.23 Sankthansholet Ørland SS
12 546 Erik Haglund, Grimstad SS Menn Jr 28.sep.23   Fjæreheia Grimstad SS
13 544 Erik Haglund, Grimstad SS Menn Jr 23.jul.23 Fevikhallen Grimstad SS
14 541 Johan André Rånås Jakobsen, Mysen PL Menn U16 28.jul.23 NM Sankthansholet Ørland SS
15 538 Even Lien Akre, Hafrsfjord PK Menn Jr 25.feb.23   Sola Skytehall Sola PK
16 534 Erik Haglund, Grimstad SS Menn Jr 13.aug.23 Flakkeloner Birkenes & Lillesan SSL
17 531 Even Lien Akre, Hafrsfjord PK Menn Jr 28.jul.23 NM Sankthansholet Ørland SS
18 531 Sondre Risan Haltvik, Frosta SSL Menn Jr 17.jun.23   Myråsen Selbu SS
19 527 Even Lien Akre, Hafrsfjord PK Menn Jr 11.jun.23 Blikshavn Kopervik PK
20 517 Even Lien Akre, Hafrsfjord PK Menn Jr 06.jun.23 WCj Suhl ISSF
21 513 Daniel Sommervold, Ørland SS Menn Jr 09.mai.23   Sankthansholet Ørland SS
22 513 Daniel Sommervold, Ørland SS Menn Jr 07.mar.23 Blinken Ørland SS
23 462 Olav Engstrøm Dahl, Farris SS - Larvik Menn Jr 26.sep.23 Åres Farris SS - Larvik
24 416 Nicklas Dreyer Braham, Tromsø PK Menn U14 21.okt.23   Narvik Narvik PK
25 413 Sebastian Holm Vonstad, Mo PK Menn Jr 01.mar.23 Sagbakken pistolbane Mo PK
26 395 Trygve Herskedal, Stord PK Menn U16 12.nov.23 Prestegardsskogen Stord PK
27 363 Nikolai Holm Vonstad, Mo PK Menn U16 25.jan.23   Sagbakken pistolbane Mo PK
28 354 Henrik Gudmundsen Johannessen, Tromsø PK Menn U14 21.okt.23 Narvik Narvik PK
29 333 Melvin Benkestok Vesterhus, Kvinesdal PK Menn Jr 14.mai.23 Kvinesdalhallen Kvinesdal PK
30 323 Jakob Skjulestad Knudsen, Arendal PK Menn U16 30.jan.23   Stueneshallen Arendal PK
31 269 Noah Larsen, Grimstad SS Menn Jr 28.sep.23 Fjæreheia Grimstad SS
32 227 Melvin Benkestok Vesterhus, Kvinesdal PK Menn Jr 08.jan.23 Kvinesdalhallen Kvinesdal PK
33 218 Brage Benjamin Andersen, Tromsø PK Menn U14 21.okt.23   Narvik Narvik PK