Alle på topp: VM Grov - 2023 Klasse: A B C oppdatert 8.januar 2024
krav 570 540 505 Trykk Ctrl-F for tekstsøk
Res. skutt siste 21 dager uthevet Norsk bestenotering: 596 Pål Hembre 233 skyttere ( -15 )
2022 pl Navn, Klubb klasse Sum 2022 Dato type Sted Arr.
+2 1 Ludvik Hembre, Bærum PK 577 +1 28.jul NM Sankthansholet Ørland SS
+3 2 Lasse Hovd, Bærum PK 575   - 4.jun Sola Skytehall Sola PK
-1 3 Eirik Sjemmedal Ekeberg, Bærum PK   574 -4 14.jun mil LK Thun CISM Suisse
-3 4 Pål Hembre, Bærum PK V55 573 -6 28.jul NM Sankthansholet Ørland SS
+37 4 Tore Vrålstad, Greipstad PK 573 +23 19.nov Kvinesdalhallen Kvinesdal PK
+9 4 Mattis Hembre, Bærum PK   573 +10 28.jul NM Sankthansholet Ørland SS
+12 4 Britt Elena Wollan, Støren SSK Kv 573 +11 22.jul Nord Öckerö Öckerö SF
-3 8 Runar Magnussen, Sola PK 568 -7 28.jul NM Sankthansholet Ørland SS
+3 9 Kjell Jomar Heltne, Florø PK   567 +3 28.jul NM Sankthansholet Ørland SS
-   10 Erik Eknes, Numedal SS 566 -3 13.jun mil LK Thun CISM Suisse
+9 10 Jan Arild Myrhaug, Trondhjems PK 566 +5 28.jul NM Sankthansholet Ørland SS
-7 10 Ingar Woll, Bærum PK   566 -10 11.sep   Ekeberg OKTS
ny 13 Stian Rustøen, Greipstad PK 565 ny 2.feb Nodelandshallen Greipstad PK
+72 13 Espen Sivertsen, Greipstad PK V55 565 +33 2.feb Nodelandshallen Greipstad PK
-7 15 Ole-Harald Aas, Bærum PK   564 -6 28.jul NM Sankthansholet Ørland SS
-8 16 Gunn Heidi Sønsterud Haugen, Numedal SS Kv 562 -8 28.jul NM Sankthansholet Ørland SS
-11 16 Marius Westgård, Hafrsfjord PK 562 -13 28.jul NM Sankthansholet Ørland SS
+7 18 Tor Raymond Grindhaug, Kopervik PK   561 +4 11.jun   Blikshavn Kopervik PK
+50 18 Arne Landsverk, Marnar PL 561 +23 19.nov Kvinesdalhallen Kvinesdal PK
ny 20 Bjørn Martin Bruun, Trondheim SS V55 560 ny 28.jul NM Sankthansholet Ørland SS
+29 21 Arild Inge Wollan, Støren SSK V55 558 +13 10.sep   Sankthansholet Ørland SS
ny 21 Roar Haugan, Støren SSK 558 ny 28.jul NM Sankthansholet Ørland SS
+12 21 Rune Berven-Hanssen, Sola PK 558 +3 25.feb Sola Skytehall Sola PK
+12 21 Roar Hembre, Trondheim SS V55 558 +3 28.jul NM Sankthansholet Ørland SS
-5 21 Bjørn Berven-Hanssen, Sola PK V55 558 -4 21.sep Sola Skytehall Sola PK
ny 26 Artem Yastrebov, Hafrsfjord PK 557 ny 28.jul NM Sankthansholet Ørland SS
-14 27 Bjørnar Mikal Heitmann, Halden PK   555 -8 6.mai   Regimentsmyra Fredrikstad SS
+14 27 Gisle Enge, Odda PK 555 +5 14.okt Karmøyhallen Kopervik PK
+33 27 Lars Ragnar Knarud, Lunner SL V65 555 +14 2.okt Ekeberg OKTS
-11 27 Frank Lien, Bærum PK V55 555 -7 11.jun   Brevik Porsgrunn PK
+29 31 Viggo Olden, Ørland SS 554 +13 7.mar Blinken Ørland SS
-8 31 Morten Antonsen, Ørland SS 554 -4 30.apr Sankthansholet Ørland SS
-18 31 Reidun Ann Støle, Haugesund PK Kv V55 554 -9 11.feb   Karmøyhallen Kopervik PK
ny 34 Ole Henning Fjeld, Namnå PK V55 553 ny 28.jul NM Sankthansholet Ørland SS
-1 34 Henrik Holen, Vigra og Valderøy PK 553 -2 15.jan Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
+17 36 Erik Sveum, Aron SK Drammen V55 552 +8 17.jun   Aronsløkka Aron SK Drammen
+21 36 Marius Ugge Eliassen, Fredrikstad SS 552 +9 28.jul NM Sankthansholet Ørland SS
ny 36 Øivind Maanum, Brumunddal PK V55 552 ny 19.feb Bangshallen Brumunddal PK
-25 36 Morten Nygård Bergheim, Eide og Fræna PK   552 -14 15.okt   Bollitun Eide og Fræna PK
+33 40 Dagfinn Brøto, Nesbyen PK V55 549 +13 7.mai Aronsløkka Aron SK Drammen
-15 40 Asmund Sigvald Broks, Farris SS - Larvik V73 549 -8 26.sep Åres Farris SS - Larvik
-19 40 Tor Jonassen, Sandnes PK V55 549 -11 11.feb   Karmøyhallen Kopervik PK
+25 43 Bjørn Harald Vik, Ørland SS V55 548 +10 28.jul NM Sankthansholet Ørland SS
+41 43 Bjørn Aage Matheson Orø, Bodø SSK V65 548 +15 22.mai Bestemorenga Bodø SSK
+23 45 Holger Hanssen Vilter, Bodø SSK V65 547 +9 22.mai   Bestemorenga Bodø SSK
+48 45 Stian Flotvik Lauvrak, Grimstad SS 547 +17 13.aug Flakkeloner Birkenes & Lillesan SSL
-14 47 Jakob Kråkevik, Odda PK V65 546 -9 28.jul NM Sankthansholet Ørland SS
ny 47 Alf Jostein Dale, Kopervik PK   546 ny 11.feb   Karmøyhallen Kopervik PK
+1 49 Ingunn Marie Engelsen, Greipstad PK Kv V55 545   - 10.des Fevikhallen Grimstad SS
-20 49 Håvard Hoff, Ørland SS 545 -11 28.jul NM Sankthansholet Ørland SS
-27 49 Eirik Djønne, Odda PK   545 -14 14.okt   Karmøyhallen Kopervik PK
-12 49 Rune Hammer, Aron SK Drammen V65 545 -7 28.jul NM Sankthansholet Ørland SS
ny 53 Esten Murbreck, Hamar SSK V65 544 ny 28.jul NM Sankthansholet Ørland SS
+73 53 Tormod Strand, Kristiansand PS V55 544 +34 22.okt   Brevik Porsgrunn PK
ny 53 Tim Leo Hembre, Bærum PK Menn Jr 544 ny 28.jul NM Sankthansholet Ørland SS
ny 53 Eirik Lygre, Askøy PK V55 544 ny 12.nov Prestegardsskogen Stord PK
+41 57 Gunnar Lier, Oslo FS V55 543 +17 11.okt   Aronsløkka Aron SK Drammen
-20 57 Lars Erik Fjelldal, Hafrsfjord PK 543 -9 11.jun Blikshavn Kopervik PK
ny 57 Tarjei Ravn, Grimstad SS 543 ny 13.aug Flakkeloner Birkenes & Lillesan SSL
-11 60 Peder Sperstad, Bærum PK V55 542 -4 24.apr   Ekeberg OKTS
-15 60 Rune Kristian Hansen, Ørland SS V55 542 -6 13.apr Buran Trondhjems PK
ny 62 Ole Arnfinn Molvær, Lena SS V65 541 ny 19.feb Bangshallen Brumunddal PK
+17 63 Roar Skeisvoll, Kopervik PK V55 540 +6 11.jun   Blikshavn Kopervik PK
-44 63 Kjell Eivind Lund, Kvinesdal PK 540 -21 19.nov Kvinesdalhallen Kvinesdal PK
ny 65 Liss-Kristin Olsen Saur, Mo PK Kv 538 ny 27.aug Sagforsen Mosjøen PK
+31 65 Kjetil Skogshagen, Farris SS - Larvik V55 538 +9 22.okt   Brevik Porsgrunn PK
+37 65 Ole-Martin Berge Haga, Sola PK 538 +15 14.okt Skurve Stavanger PK
+15 65 Arvid Lande, Stord PK V73 538 +4 12.nov Prestegardsskogen Stord PK
+51 69 Roger Hugo Solvang, Mosjøen PK V55 537 +24 1.jun   Åenget Mo PK
+40 70 Svein Olav Hagbø, NOP/Vatne V55 536 +19 10.sep Svartemyr NOP/Vatne
ny 70 Harald Strømmegjerde, Sunndal SSK 536 ny 5.nov Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 70 Jo Geir Lint, Haugesund PK V55 536 ny 11.jun   Blikshavn Kopervik PK
ny 73 Tore Myrvold, Brumunddal PK 535 ny 19.feb Bangshallen Brumunddal PK
+15 73 Håvard Mathias Ellefsen, Trondheim SS 535 +4 28.jul NM Sankthansholet Ørland SS
-18 75 Terje Storholt, Oslo PK V65 534 -9 5.feb   Brevik Porsgrunn PK
-13 76 Målfrid Pernille Vannebo, Numedal SS Kv V55 531 -9 17.jun Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 77 Sverre Kallevig, Stavanger PK V55 530 ny 14.okt Skurve Stavanger PK
ny 77 Geir Brendhaugen, Lismarken PK V55 530 ny 19.nov   Bangshallen Brumunddal PK
-11 77 Tom Lauritzen, Bodø SSK V65 530 -9 27.aug Sagforsen Mosjøen PK
+95 77 Raymond Thorjussen, Porsgrunn PK 530 +61 13.aug Brevik Porsgrunn PK
-14 77 Oddmund Fjerdingen, Rømskog PK V65 530 -10 28.jul NM Sankthansholet Ørland SS
+16 77 Tøger Rygh, Preikestolen PK V65 530   - 25.feb Sola Skytehall Sola PK
-4 77 Janik Kim Mikkelsen, Kirkenes PK 530 -6 6.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 84 Roy Aune, Hitra SS V55 529 ny 12.jul int Guernsey NIIG
+37 84 Roger Vik, Ørland SS V55 529 +17 30.apr Sankthansholet Ørland SS
+29 84 Kristoffer Helgøy Henriksen, Sola PK Menn Jr 529 +13 28.jul NM Sankthansholet Ørland SS
ny 87 Olve Marvik, Stord PK   528 ny 12.nov   Prestegardsskogen Stord PK
-15 88 Bjørn Johannes Øyestaul, Farris SS - Larvik V55 527 -9 17.jun Aronsløkka Aron SK Drammen
-43 88 Per Arve Iversen, Farris SS - Larvik V55 527 -21 22.okt Brevik Porsgrunn PK
-51 90 Tore Stensby, Hamar SSK V55 526 -25 28.jul NM Sankthansholet Ørland SS
+74 90 Henning Harry Thorsen, Hafrsfjord PK V55 526 +49 28.jul NM Sankthansholet Ørland SS
ny 92 Åge Lier, Stjørdal SSK V65 525 ny 24.jun Skatval Stjørdal SSK
ny 92 Jon Aasmund Zapffe Andersen, Aron SK Drammen   525 ny 23.aug   Aronsløkka Aron SK Drammen
-14 92 Helge Olden, Ørland SS V65 525 -10 17.jun Myråsen Selbu SS
-24 92 Frank Henning Lillebuen, Åsane PK 525 -13 28.jul NM Sankthansholet Ørland SS
ny 96 Jone Fuglestad, OKTS   524 ny 8.mai   Ekeberg OKTS
ny 97 Erik Haglund, Grimstad SS Menn Jr 523 ny 13.aug Flakkeloner Birkenes & Lillesan SSL
ny 98 Olav Melkild, Sunndal SSK V55 522 ny 26.feb Bjørnehaugen Kristiansund SS
ny 99 Jørgen Dybsland Olsen, Hitra SS   520 ny 12.jul int Guernsey NIIG
+49 99 Jon Helland Bogstrand, Bodø SSK V55 520 +30 28.jul NM Sankthansholet Ørland SS
ny 101 Gunnar Terje Olaussen, Melhus SS V65 519 ny 28.jul NM Sankthansholet Ørland SS
-13 101 Arnt Inge Sandvik, Tromsø PK V55 519 -12 28.jul NM Sankthansholet Ørland SS
-8 101 Jon Arvid Kleppe, Tysnes SSK V55 519 -11 12.nov Prestegardsskogen Stord PK
ny 101 Rolf Høvring, Haugesund PK V55 519 ny 9.jan Kuleisen Haugesund PK
ny 101 Arne Vemund Bækken, Hamar SSK V55 519 ny 19.nov   Bangshallen Brumunddal PK
ny 101 Åge Ånensen, Stord PK 519 ny 12.nov Prestegardsskogen Stord PK
ny 107 Stian Mc Kean Langebeck, Fredrikstad SS 517 ny 6.mai Regimentsmyra Fredrikstad SS
-50 107 Bjørn Anton Jakobsen, Trondheim SS V73 517 -26 28.jul NM Sankthansholet Ørland SS
ny 107 Amanda Kristine Hansen, Fredrikstad SS Kv 517 ny 28.jul NM Sankthansholet Ørland SS
ny 107 Mats Andre Amdal, Stavanger PK 517 ny 10.sep Svartemyr NOP/Vatne
-27 107 Terje Manfred Teigen Arnesen, Aron SK Drammen V55 517 -17 7.mai   Aronsløkka Aron SK Drammen
-83 112 Petter Kleiven, Lillestrøm OP V55 516 -40 28.jul NM Sankthansholet Ørland SS
ny 113 Jens Ragnar Nygaard, Moss PK V55 515 ny 11.jun Brevik Porsgrunn PK
+62 114 Morten Jørgensen, Kirkenes PK V55 512 +46 6.mai   Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 114 Jan-Erik Langebeck, Fredrikstad PK V55 512 ny 6.mai Regimentsmyra Fredrikstad SS
-51 114 Rune Finstad, OKTS V65 512 -28 17.jun Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 114 Roy Blokhus, Mo PK V55 512 ny 1.jun   Åenget Mo PK
ny 118 Kenneth Pedersen Hopstad, Støren SSK 511 ny 28.jul NM Sankthansholet Ørland SS
ny 119 Ståle Birger Emil Johansen, Alta SSK 510 ny 13.mai Kvenvikmoen Alta SSK
+21 120 Oddvin Blindheim, Vigra og Valderøy PK V65 508 +10 26.feb   Bjørnehaugen Kristiansund SS
+69 121 Stig Gøran Nilsen, Kvinesdal PK 507 +65 19.nov Kvinesdalhallen Kvinesdal PK
-11 121 Bjørn Egil Larsen, Vigra og Valderøy PK 507 -10 5.nov Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 123 Frank Einar Vatne, Eide og Fræna PK   506 ny 15.okt   Bollitun Eide og Fræna PK
+24 124 Geir Kåre Flo, Ringerike PK V55 505 +15 2.okt Ekeberg OKTS
ny 124 Vidar Vinje Paulsen, Hafrsfjord PK 505 ny 11.jun Blikshavn Kopervik PK
+9 124 Martin Meltzer, Arendal PK   505 -1 8.mai   Stueneshallen Arendal PK
-54 127 Even Lien Akre, Hafrsfjord PK Menn Jr 504 -32 28.jul NM Sankthansholet Ørland SS
+43 128 Ingunn Green, Farris SS - Larvik Kv 501 +31 22.okt Brevik Porsgrunn PK
+87 128 Alexander Somby Larsen, Alta SSK   501 +149 13.mai   Kvenvikmoen Alta SSK
-20 128 Robert Mettälä-Larsson, Stord PK 501 -17 12.nov Prestegardsskogen Stord PK
ny 128 Knut-Jan Mjåseth, Askvoll PK V65 501 ny 20.aug Mjøen Årdal SSL
+29 132 Sture Schølin, Bodø SSK V65 500 +21 22.mai   Bestemorenga Bodø SSK
ny 133 Thomas Håkerud-Kongsvik, Asker SK 498 ny 25.mar Asker Asker SK
ny 134 Asbjørn Heid, OKTS 497 ny 11.sep Ekeberg OKTS
ny 135 Svein Olav Haarberg, Bodø SSK V65 496 ny 27.aug   Sagforsen Mosjøen PK
ny 136 Thomas Røset, Selbu SS 493 ny 17.jun Myråsen Selbu SS
ny 136 Zoran Vojnovic, Arendal PK 493 ny 30.jan Stueneshallen Arendal PK
-1 138 Thor Inge Jacobsen, Stavanger PK V65 492 -12 25.feb   Sola Skytehall Sola PK
ny 138 Lars Petter Barstad, Arendal PK 492 ny 13.aug Flakkeloner Birkenes & Lillesan SSL
-4 138 Jøran Stokvik Nilssen, Mo PK 492 -13 27.aug Sagforsen Mosjøen PK
+16 141 Øystein Nirisen, Porsgrunn PK V65 491 +9 22.okt   Brevik Porsgrunn PK
ny 142 Gert Are Hildrestrand, Vigra og Valderøy PK 490 ny 5.nov Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
-9 143 Frank Roy Haugland, Bærum PK V65 489 -16 11.sep Ekeberg OKTS
-64 144 Audun Edgar Klette, Ørland SS V55 488 -46 28.jul NM Sankthansholet Ørland SS
-3 144 Knut Helge Kalliainen, Kirkenes PK V55 488 -10 6.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
-15 144 Kenneth Eliussen Kristoffersen, Kopervik PK 488 -19 11.nov Karmøyhallen Kopervik PK
+36 147 Irene Mork, Kristiansund SS Kv 487 +34 3.sep   Bjørnehaugen Kristiansund SS
ny 148 Hans-Arne Årebrot, Mysen PL 486 ny 23.jul Fevikhallen Grimstad SS
-32 148 Erik Stai, Levanger SSL V73 486 -28 24.jun Skatval Stjørdal SSK
+5 150 Cato André Syvertsen, Vigra og Valderøy PK V55 484   - 15.jan   Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 150 Andre Lægreid, Årdal SSL 484 ny 20.aug Mjøen Årdal SSL
ny 152 Charlotte Løvaas, Nedre Eiker PK Kv Jr 480 ny 17.jun Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 153 Edvin Martin Heggland, Haugesund PK V65 476 ny 9.jan   Kuleisen Haugesund PK
+27 154 Ole Georg Christensen, Birkenes & Lillesand SSL V55 474 +16 13.aug Flakkeloner Birkenes & Lillesan SSL
ny 154 Svein Norfinn Krakeli, Eide og Fræna PK V65 474 ny 15.okt Bollitun Eide og Fræna PK
ny 154 Frode Paulsen, Hjørungavåg PK   474 ny 5.nov   Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 154 Anders Egil Lund, Sarpsborg PK V65 474 ny 6.mai Regimentsmyra Fredrikstad SS
ny 158 Tormod Bjerland, Mosjøen PK V55 473 ny 27.aug Sagforsen Mosjøen PK
ny 158 Christer Skotnes Lukassen, Mosjøen PK   473 ny 27.aug   Sagforsen Mosjøen PK
ny 158 Kjetil Sætre, Time PK 473 ny 22.apr Skytesentret Stavanger PK
-1 158 Knut Inge Hildonen, Vadsø SSK V55 473 -9 6.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
-77 162 Arne Horneland, Haugesund PK   472 -60 9.jan   Kuleisen Haugesund PK
ny 163 Martin Bjerke, Fredrikstad SS 471 ny 6.mai Regimentsmyra Fredrikstad SS
-2 163 Svenn Mikal Bergeng, Kirkenes PK 471 -8 6.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
+11 163 Raymond Hildonen, Tana og Nesseby PK V55 471 +4 6.mai   Vinterveiskaret Kirkenes PK
+13 166 Jan Eirik Roska, Vadsø SSK 470 +9 6.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 167 Robert Ilievski, Greipstad PK 468 ny 2.feb Nodelandshallen Greipstad PK
ny 167 Odd Johannessen, Trondhjems PK V55 468 ny 13.apr   Buran Trondhjems PK
+44 169 Per Arne Clemensen, Alta SSK V65 467 +102 13.mai Kvenvikmoen Alta SSK
-125 170 Svein Erik Dalland, Tysnes SSK V55 466 -82 12.nov Prestegardsskogen Stord PK
ny 171 Knut Vikse Lyngholm, Haugesund PK V55 465 ny 9.jan   Kuleisen Haugesund PK
-8 172 Kåre Mosgren, Birkenes & Lillesand SSL V55 463 -14 13.aug Flakkeloner Birkenes & Lillesan SSL
+27 173 Linda Basma, Tana og Nesseby PK Kv 460 +44 6.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 173 Irene Grindhaug, Kopervik PK Kv 460 ny 11.jun   Blikshavn Kopervik PK
ny 175 Victor Stiansen, Arendal PK 459 ny 30.jan Stueneshallen Arendal PK
ny 176 Øystein Skogstad, Gildeskål SSK 458 ny 22.mai Bestemorenga Bodø SSK
ny 177 Svein Arne Hagen, Årdal SSL   456 ny 20.aug   Mjøen Årdal SSL
ny 177 Hans Torbjørn Hellås, Kvinesdal PK 456 ny 14.mai Kvinesdalhallen Kvinesdal PK
+22 179 Terje Charles Lunde, Haugesund PK V55 453 +40 9.jan Kuleisen Haugesund PK
-8 180 Finn Eric Tjørve, Kvinesdal PK V65 449 -20 8.jan   Kvinesdalhallen Kvinesdal PK
ny 181 Asbjørn Nikolaisen, Aron SK Drammen 448 ny 7.mai Aronsløkka Aron SK Drammen
-16 182 Joakim Paatur Hauge, Birkenes & Lillesand SSL 447 -27 13.aug Flakkeloner Birkenes & Lillesan SSL
-32 183 Gjermund Nygårdseter, Kongsvinger SS V55 445 -41 2.okt   Ekeberg OKTS
ny 183 Jon Rune Lithander, Sarpsborg PK V55 445 ny 6.mai Regimentsmyra Fredrikstad SS
ny 185 Emmeline Ekrem Bryhn, Tromsø PK Kv Jr 444 ny 28.jul NM Sankthansholet Ørland SS
-18 186 Jan Erik Brandbu, Mysen PL V73 438 -35 6.mai   Regimentsmyra Fredrikstad SS
-1 187 Tore Jonny Kjeldsberg, Alta SSK V55 437 -12 13.mai Kvenvikmoen Alta SSK
+30 188 Mikal Josefsen, Kirkenes PK 432 +85 6.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 189 Per Atle Bjørkum, Lærdal PK   428 ny 20.aug   Mjøen Årdal SSL
ny 190 Per Morten Aarak, Haugesund PK V55 427 ny 22.apr Skytesentret Stavanger PK
ny 191 Nils-Henrik Synnes, Vigra og Valderøy PK 425 ny 15.jan Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
-76 192 Richard Aaserud, Ringerike PK   424 -90 8.jul   Aronsløkka Aron SK Drammen
+6 192 Morten Nyhus, Lismarken PK V55 424 +3 19.feb Bangshallen Brumunddal PK
+8 194 Dagfinn Hauge, Birkenes & Lillesand SSL 423 +13 13.aug Flakkeloner Birkenes & Lillesan SSL
+14 195 Leif Erik Fosse, Birkenes & Lillesand SSL V55 418 +41 13.aug   Flakkeloner Birkenes & Lillesan SSL
ny 196 Lars Larsen, Kvalsund SSK 416 ny 13.mai Kvenvikmoen Alta SSK
+2 196 Arnt Robert Johnsen, Alta SSK V55 416 -5 13.mai Kvenvikmoen Alta SSK
ny 198 Frode Naustvik, Stavanger PK   413 ny 22.apr   Skytesentret Stavanger PK
ny 198 Arne Einar Strand, Stord PK V73 413 ny 12.nov Prestegardsskogen Stord PK
ny 200 Thorbjørn Barrett Sele, Asker SK 410 ny 25.mar Asker Asker SK
ny 201 Jørn Lone Rutlin, Årdal SSL   405 ny 20.aug   Mjøen Årdal SSL
ny 202 Torstein Liene, Greipstad PK V65 397 ny 2.feb Nodelandshallen Greipstad PK
ny 203 Arne Emil Kolbjørnsen, Haugesund PK V55 395 ny 9.jan Kuleisen Haugesund PK
ny 204 Per Tarjei Brukaas, Asker SK V55 392 ny 25.mar   Asker Asker SK
ny 205 Gunnar Nyhus, Årdal SSL V55 380 ny 20.aug Mjøen Årdal SSL
ny 206 Kjetil Oterholt, Notodden PK SH 1 378 ny 11.okt Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 207 Odd Gunnar Efraimsen, Lærdal PK V55 375 ny 20.aug   Mjøen Årdal SSL
ny 208 Jon Arne Valen, Haugesund PK V65 369 ny 12.nov Prestegardsskogen Stord PK
ny 209 Sture Reinholdtsen, Mo PK V73 368 ny 1.jun Åenget Mo PK
ny 210 Stine Fiskebeck, Kirkenes PK Kv 354 ny 6.mai   Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 211 Marius Føreland, Greipstad PK 340 ny 8.jan Kvinesdalhallen Kvinesdal PK
ny 212 Svein Bjarne Fjeld, NOP/Vatne V55 332 ny 10.sep Svartemyr NOP/Vatne
+11 213 Marius Lyshagen Øverås, Vigra og Valderøy PK   331 +1 15.jan   Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 213 Geir Lau, Ringerike PK 331 ny 19.feb Bangshallen Brumunddal PK
ny 215 Melvin Benkestok Vesterhus, Kvinesdal PK Menn Jr 328 ny 14.mai Kvinesdalhallen Kvinesdal PK
ny 216 Bjørn Morstad, Asker SK   310 ny 25.mar   Asker Asker SK
ny 217 Tor Gunnar Heldal, Birkenes & Lillesand SSL 308 ny 13.aug Flakkeloner Birkenes & Lillesan SSL
ny 218 Hans Ingvald Børli, Lismarken PK 307 ny 19.feb Bangshallen Brumunddal PK
ny 219 Peter Bergheim, Sandane PK V55 302 ny 20.aug   Mjøen Årdal SSL
ny 220 Øystein Sandbu Ryeng, Kirkenes PK 285 ny 6.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
-17 221 Brit Helen Rørvig Torkildsen, NOP/Vatne Kv V55 277 -128 25.apr Vatne NOP/Vatne
ny 222 Arild Iversen, Birkenes & Lillesand SSL V73 272 ny 13.aug   Flakkeloner Birkenes & Lillesan SSL
ny 223 May Britt Josdal, Vennesla PK Kv 268 ny 13.aug Flakkeloner Birkenes & Lillesan SSL
ny 224 Preben Ellingsen, Askøy PK 260 ny 12.nov Prestegardsskogen Stord PK
+18 225 Ulf Fjotland, Kvinesdal PK   252 +79 19.nov   Kvinesdalhallen Kvinesdal PK
-197 226 Mariell Olsen Vestnes, Finnsnes PK Kv 244 -312 28.jul NM Sankthansholet Ørland SS
-124 227 Ulf-kristian Svensson, Hurum SSK V73 236 -286 28.jul NM Sankthansholet Ørland SS
ny 228 Trond Eriksen, NOP/Vatne   221 ny 25.apr   Vatne NOP/Vatne
ny 229 John Henrik Stiansen, Arendal PK 214 ny 13.aug Flakkeloner Birkenes & Lillesan SSL
ny 229 Morten Andre Ims, NOP/Vatne 214 ny 10.sep Svartemyr NOP/Vatne
ny 231 Johnny Josdal, Vennesla PK   174 ny 13.aug   Flakkeloner Birkenes & Lillesan SSL
ny 232 Daniel Bye Robertsen, Kirkenes PK 121 ny 6.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 233 Fredrik Grødal Tveiten, Vennesla PK 99 ny 13.aug Flakkeloner Birkenes & Lillesan SSL