Alle på topp: NAIS Grov - 2023 Klasse: A B C oppdatert 8.januar 2024
krav 270 250 230 Trykk Ctrl-F for tekstsøk
Res. skutt siste 21 dager uthevet Norsk bestenotering: 293 Reidun Ann Støle 191 skyttere ( -7 )
2022 pl Navn, Klubb klasse Sum 2022 Dato type Sted Arr.
+4 1 Eirik Djønne, Odda PK 289 +9 12.des Ragdehallen Odda PK
+17 2 Tore Vrålstad, Greipstad PK 288 +16 11.nov Vigeland Marnar PL
+5 3 Rolf Høvring, Haugesund PK V55 285 +7 17.des   Kuleisen Haugesund PK
+31 4 Ingar Woll, Bærum PK 282 +16 20.feb Ekeberg OKTS
-3 4 Gisle Enge, Odda PK 282 -7 12.des Ragdehallen Odda PK
+26 6 Kjell Eivind Lund, Kvinesdal PK   281 +14 30.sep   Nodelandshallen Greipstad PK
-4 6 Tor Jonassen, Sandnes PK V55 281 -3 30.sep Refsland Hå PK
ny 8 Raymond Thorjussen, Porsgrunn PK 280 ny 5.mai Bervik Porsgrunn PK
ny 9 Bjørn Tore Espevik, Tysnes SSK   279 ny 31.aug   Vevatne Tysnes SSK
ny 9 Jon Aasmund Zapffe Andersen, Aron SK Drammen 279 ny 7.jun Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 11 Jakob Kråkevik, Odda PK V65 278 ny 12.des Ragdehallen Odda PK
-8 11 Morten Antonsen, Ørland SS   278 -5 28.feb   Brekstad Ørland SS
+40 13 Morten Jørgensen, Kirkenes PK V55 277 +18 1.aug Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 14 Kjetil Ellertsen, Egersund PK 275 ny 30.sep Refsland Hå PK
+36 15 Jon Arvid Kleppe, Tysnes SSK V55 274 +14 31.aug   Vevatne Tysnes SSK
ny 15 Harald Strømmegjerde, Sunndal SSK 274 ny 27.des Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
+39 17 Ingunn Marie Engelsen, Greipstad PK Kv V55 273 +15 30.sep Nodelandshallen Greipstad PK
-11 17 Rune Hammer, Aron SK Drammen V65 273 -6 20.feb   Ekeberg OKTS
+34 17 Bjørn Berven-Hanssen, Sola PK V55 273 +13 30.sep Refsland Hå PK
+59 20 Jan Eirik Roska, Vadsø SSK 272 +29 26.okt Miljøbygget Vadsø SSK
ny 21 Målfrid Pernille Vannebo, Numedal SS Kv V55 271 ny 8.jul   Aronsløkka Aron SK Drammen
+46 21 Harald Andre Knoop, Sola PK V65 271 +20 31.aug Vevatne Tysnes SSK
-5 21 Svein Erik Dalland, Tysnes SSK V55 271 -3 27.apr Vevatnet Tysnes SSK
+4 24 Roald Fuglestad, Hå PK   270 +2 30.sep   Refsland Hå PK
+20 24 Erik Sveum, Aron SK Drammen V55 270 +7 8.jul Aronsløkka Aron SK Drammen
+2 26 Martin Meltzer, Arendal PK 269 +1 25.apr Vestre Saltrød Arendal PK
+2 26 Jo Geir Lint, Haugesund PK V55 269 +1 20.sep   Karmøyhallen Skudenes PK
+33 28 Jan Ivar Ingebrethsen, Greipstad PK V55 268 +14 4.mar Nodelandshallen Greipstad PK
-9 28 Henrik Holen, Vigra og Valderøy PK 268 -4 27.des Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
+39 28 Jostein Hermansen, Haugesund PK   268 +17 6.feb   Kuleisen Haugesund PK
-24 28 Jan Arild Myrhaug, Trondhjems PK 268 -14 1.sep Jonsvatnet Trondhjems PK
-12 28 Bernhard Kvale, Sandnes PK V55 268 -6 12.des Ragdehallen Odda PK
ny 33 Roy Blokhus, Mo PK V55 267 ny 23.aug   Åenget Mo PK
+57 34 Janik Kim Mikkelsen, Kirkenes PK 264 +28 23.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
+25 34 Knut Inge Hildonen, Vadsø SSK V55 264 +8 23.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 36 Pål Kristoffer Sørvoll, Tønsberg O. PK V55 263 ny 7.jun   Aronsløkka Aron SK Drammen
-24 36 Arne Horneland, Haugesund PK 263 -13 12.nov Kuleisen Haugesund PK
+8 38 Reidun Ann Støle, Haugesund PK Kv V55 262 +1 6.feb Kuleisen Haugesund PK
ny 38 Knut Aamodt, Farris SS - Larvik V65 262 ny 25.apr   Åres Farris SS - Larvik
-1 40 John Olav Sundal, Tysnes SSK V65 261 -3 27.apr Vevatnet Tysnes SSK
+24 40 Arne Landsverk, Marnar PL 261 +8 11.nov Vigeland Marnar PL
ny 42 Vebjørn Kilvær, Vadsø SSK   260 ny 30.nov   Miljøbygget Vadsø SSK
-36 42 Edvin Martin Heggland, Haugesund PK V65 260 -19 17.des Kuleisen Haugesund PK
+27 44 Robert Mettälä-Larsson, Stord PK 259 +10 7.mar Prestegardsskogen Stord PK
+16 45 Yngve Storbrua, Arendal PK   258 +4 22.aug   Vestre Saltrød Arendal PK
-27 46 Andreas Fuglestad, Hå PK 256 -16 30.sep Refsland Hå PK
-1 47 Atle Audun Turøy, Stord PK V65 255 -6 7.mar Prestegardsskogen Stord PK
+26 47 Arne Emil Kolbjørnsen, Haugesund PK V55 255 +7 12.nov   Kuleisen Haugesund PK
+10 47 Rune Finstad, OKTS V65 255 -2 20.feb Ekeberg OKTS
ny 50 Robert Ilievski, Greipstad PK 254 ny 30.sep Nodelandshallen Greipstad PK
ny 50 Åge Lier, Stjørdal SSK V65 254 ny 1.aug   Vinterveiskaret Kirkenes PK
-20 52 Stanley Hommen, Kvinesdal PK V55 253 -14 30.sep Nodelandshallen Greipstad PK
-20 52 Pawel Piotr Wojtasik, Hå PK 253 -14 30.sep Refsland Hå PK
ny 52 Gunnar Teigland, Tysnes SSK V73 253 ny 31.aug   Vevatne Tysnes SSK
ny 55 Steinar Djuvik Haaland, Marnar PL 252 ny 11.nov Vigeland Marnar PL
ny 55 Stian Flotvik Lauvrak, Grimstad SS 252 ny 25.apr Vestre Saltrød Arendal PK
+90 55 Frode Oplenskedal, Sola PK   252 +60 30.sep   Refsland Hå PK
ny 58 Ronny Ståle Pedersen, Mo PK V55 250 ny 23.aug Åenget Mo PK
-21 58 May Brit Morsund Håland, Egersund PK Kv V55 250 -15 30.sep Refsland Hå PK
+72 58 Knut Helge Kalliainen, Kirkenes PK V55 250 +44 23.mai   Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 61 Gisle Gordon, Haugesund PK 249 ny 17.des Kuleisen Haugesund PK
ny 61 Frode Naustvik, Stavanger PK 249 ny 18.sep Skurve Stavanger PK
ny 63 Thomas Håkerud-Kongsvik, Asker SK   248 ny 28.jan   Olledalen Asker SK
ny 63 Bjørn Johan Mariboe, Ringerike PK 248 ny 8.jul Aronsløkka Aron SK Drammen
+28 63 Tor Raymond Grindhaug, Kopervik PK 248 +12 20.sep Karmøyhallen Skudenes PK
-52 66 Kåre Nord-Varhaug, Hå PK   247 -28 30.sep   Refsland Hå PK
-52 66 Petter Berg, Aron SK Drammen 247 -28 7.jun Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 66 Sverre Kallevig, Stavanger PK V55 247 ny 16.okt Skurve Stavanger PK
ny 66 Tore Håkon Vinkenes, Farris SS - Larvik V55 247 ny 25.apr   Åres Farris SS - Larvik
-17 70 Liv Håland, Hå PK Kv 246 -13 30.sep Refsland Hå PK
-   70 Alf Johnsen, Greipstad PK V65 246 -4 30.sep Nodelandshallen Greipstad PK
ny 72 Heidi Myrvold Hval, Hokksund PK Kv 245 ny 8.jul   Aronsløkka Aron SK Drammen
-16 73 Roger Vik, Ørland SS V55 244 -13 22.jan Brekstad Ørland SS
+47 73 Bjørn Gjerstad, Hokksund PK V55 244 +33 6.mai Myhrespiten Hokksund PK
ny 75 Sture Reinholdtsen, Mo PK V73 241 ny 23.aug   Åenget Mo PK
ny 75 Kjetil Eia, Time PK V55 241 ny 30.sep Refsland Hå PK
+37 77 Gunnar Lier, Oslo FS V55 240 +22 28.jan Olledalen Asker SK
-53 78 Odd Bjorheim, Hå PK V65 239 -30 30.sep   Refsland Hå PK
+20 78 Odd Johannessen, Trondhjems PK V55 239 +7 1.sep Jonsvatnet Trondhjems PK
-1 80 Rune Berven-Hanssen, Sola PK 238 -5 30.sep Refsland Hå PK
ny 81 Sonja Lillesand, Trondhjems PK Kv V55 237 ny 1.sep   Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 82 Leander Benjamin Vatne Pedersen, Mo PK 236 ny 23.aug Åenget Mo PK
+25 82 Kristian Arne Fuglestad, Hå PK V73 236 +11 30.sep Refsland Hå PK
-72 82 Rune Kristian Hansen, Ørland SS V55 236 -41 1.sep   Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 85 Victor Stiansen, Arendal PK 235 ny 25.apr Vestre Saltrød Arendal PK
-22 86 Åge Ånensen, Stord PK 233 -20 7.mar Prestegardsskogen Stord PK
ny 87 Lasse Bertheussen, Trondhjems PK   232 ny 1.sep   Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 87 Eystein Jahnsen, Vadsø SSK 232 ny 30.mar Miljøbygget Vadsø SSK
-12 89 Bård Ivar Bru, Haugesund PK 231 -13 12.des Ragdehallen Odda PK
ny 89 Erling Hardeland, Haugesund PK   231 ny 6.feb   Kuleisen Haugesund PK
ny 91 Hans Olav Løen, Hokksund PK V55 230 ny 6.mai Myhrespiten Hokksund PK
+36 91 Robert Støle, Tysnes SSK 230 +23 31.aug Vevatne Tysnes SSK
+51 91 Reidar Hestnes, Egersund PK V65 230 +34 30.sep   Refsland Hå PK
ny 94 Bjørn Anton Jakobsen, Trondheim SS V73 229 ny 1.sep Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 94 Børge Flått, Mo PK V55 229 ny 23.aug Åenget Mo PK
ny 96 Roar Øverland, Greipstad PK V55 228 ny 22.aug   Vestre Saltrød Arendal PK
-   96 Johan Forsberg, Hokksund PK 228 -5 6.mai Myhrespiten Hokksund PK
+22 98 Svenn Mikal Bergeng, Kirkenes PK 226 +15 1.aug Vinterveiskaret Kirkenes PK
+47 98 Terje Vikøren, Tysnes SSK   226 +34 27.apr   Vevatnet Tysnes SSK
ny 100 David George Wendel, Asker SK V55 225 ny 28.jan Olledalen Asker SK
ny 100 Berner Helland, Marnar PL 225 ny 30.sep Nodelandshallen Greipstad PK
-25 102 Geir Kåre Flo, Ringerike PK V55 224 -20 6.mai   Myhrespiten Hokksund PK
ny 102 Øivind Mosand, Trondhjems PK 224 ny 1.sep Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 104 Richard Aaserud, Ringerike PK 223 ny 8.jul Aronsløkka Aron SK Drammen
-26 105 Åge Olaussen, Haugesund PK V55 220 -23 17.des   Kuleisen Haugesund PK
+17 106 Kristian Ivsett Johnsen, Asker SK 218 +8 28.jan Olledalen Asker SK
-8 106 Jarle Johanson, Haugesund PK 218 -14 6.feb Kuleisen Haugesund PK
ny 108 Henrik Thomassen, Hokksund PK   214 ny 6.mai   Myhrespiten Hokksund PK
-34 108 Sissel Synnøve Korpiselkä, Hå PK Kv 214 -31 30.sep Refsland Hå PK
ny 110 Erik Skolem, Asker SK 213 ny 28.jan Olledalen Asker SK
ny 111 Frank Terje Tysnes, Tysnes SSK V55 212 ny 27.apr   Vevatnet Tysnes SSK
ny 112 Lars Petter Barstad, Arendal PK 209 ny 22.aug Vestre Saltrød Arendal PK
ny 112 Sven Dörries, Vennesla PK 209 ny 30.sep Nodelandshallen Greipstad PK
+55 112 Gunnar Terje Olaussen, Melhus SS V65 209 +42 1.sep   Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 115 Sigmund Mongstad Hope, Stord PK 208 ny 14.nov Prestegardsskogen Stord PK
ny 116 Cato André Syvertsen, Vigra og Valderøy PK V55 206 ny 27.des Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 116 Eirik Vebenstad, Stavanger PK   206 ny 18.sep   Skurve Stavanger PK
ny 118 Erik Haglund, Grimstad SS Menn Jr 205 ny 22.aug Vestre Saltrød Arendal PK
ny 118 Jan Vidar Susort, Haugesund PK 205 ny 17.des Kuleisen Haugesund PK
ny 120 Marcel Krankus, Asker SK   204 ny 28.jan   Olledalen Asker SK
ny 121 Torbjørn Ånensen, Skudenes PK 203 ny 8.mar Karmøyhallen Skudenes PK
ny 122 Randi Margrete Strøm, Orkla PK Kv V55 201 ny 1.sep Jonsvatnet Trondhjems PK
+42 122 Øystein Sandbu Ryeng, Kirkenes PK   201 +30 1.aug   Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 124 Lars Edgar Onsøyen, Trondhjems PK 200 ny 1.sep Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 125 Ulf Fjotland, Kvinesdal PK 199 ny 11.nov Vigeland Marnar PL
ny 126 Einar Breilid, Lindesnes PK   198 ny 11.nov   Vigeland Marnar PL
ny 126 Roger Stavland, Haugesund PK 198 ny 6.feb Kuleisen Haugesund PK
-42 128 Ragnar Seljåsen, Arendal PK 196 -44 25.apr Vestre Saltrød Arendal PK
-10 129 Per Tarjei Brukaas, Asker SK V55 195 -17 28.jan   Olledalen Asker SK
ny 130 Kjetil Sørheim, Sola PK 194 ny 30.sep Refsland Hå PK
ny 131 Eivind Vea, Skudenes PK 192 ny 20.sep Karmøyhallen Skudenes PK
ny 132 Johann Hammerdinger, Haugesund PK V55 191 ny 6.feb   Kuleisen Haugesund PK
-32 133 Ronald Storesæther Eikefjord, Egersund PK V55 190 -40 30.sep Refsland Hå PK
ny 134 Sondre Steinbakken, Vadsø SSK 189 ny 26.jan Miljøbygget skytebane Vadsø SSK
ny 135 Steinar Foss, Orkla PK V55 188 ny 1.sep   Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 136 Thorbjørn Barrett Sele, Asker SK 186 ny 28.jan Olledalen Asker SK
ny 137 Gert Are Hildrestrand, Vigra og Valderøy PK 185 ny 27.des Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
-36 137 Morten Aronsen, Svelvik SS   185 -45 8.jul   Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 139 Linda Løvseth Aurebekk, Arendal PK Kv 183 ny 22.aug Vestre Saltrød Arendal PK
+19 139 Jan Ståle Øvrebø, Haugesund PK 183 +10 6.feb Kuleisen Haugesund PK
+6 141 Anita Øvrebø, Haugesund PK Kv 180 -10 6.feb   Kuleisen Haugesund PK
ny 142 Jan-Erik Disen, Steigen PK V55 179 ny 6.jun Steigen Steigen PK
ny 143 Terje Manfred Teigen Arnesen, Aron SK Drammen V55 178 ny 7.jun Aronsløkka Aron SK Drammen
+4 144 Bror Knut Skjeggedal, Arendal PK   177 -12 25.apr   Vestre Saltrød Arendal PK
ny 145 Frank Roy Haugland, Bærum PK V65 176 ny 20.feb Ekeberg OKTS
ny 145 Thorbjørn Weltzin Pedersen, Etne PS 176 ny 17.des Kuleisen Haugesund PK
ny 147 Ola Stengel, Stavanger PK   175 ny 18.sep   Skurve Stavanger PK
ny 148 Bjørn Morstad, Asker SK 174 ny 28.jan Olledalen Asker SK
ny 149 Glenn Lothe, Stavanger PK 173 ny 18.sep Skurve Stavanger PK
ny 150 Tommy Anthoni Anthonisen, Porsgrunn PK V55 167 ny 5.mai   Bervik Porsgrunn PK
ny 151 Arne Henning Lothe, Stavanger PK 161 ny 16.okt Skurve Stavanger PK
-25 151 Christoffer Sivertsen, Arendal PK 161 -47 22.aug Vestre Saltrød Arendal PK
ny 153 Tom-Yngve Hanssen, Stavanger PK V55 159 ny 16.okt   Skurve Stavanger PK
-44 154 Terje Charles Lunde, Haugesund PK V55 158 -65 6.feb Kuleisen Haugesund PK
ny 155 Jan Kristoffersen, Skudenes PK V55 156 ny 8.mar Karmøyhallen Skudenes PK
ny 156 Lars Oddvar Strand, Steigen PK   154 ny 6.jun   Steigen Steigen PK
ny 157 Nils-Henrik Synnes, Vigra og Valderøy PK 153 ny 27.des Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 158 Kristina Aamodt Fjelde, Egersund PK Kv 152 ny 30.sep Refsland Hå PK
-27 159 Torfinn Kirkerud, Aron SK Drammen V55 151 -53 8.jul   Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 160 Geir Vidar Berglind, Asker SK V55 149 ny 28.jan Olledalen Asker SK
ny 161 Ola van der Hagen, Stord PK 145 ny 7.mar Prestegardsskogen Stord PK
ny 162 Per Morten Aarak, Haugesund PK V55 144 ny 7.mar   Prestegardsskogen Stord PK
-7 163 John Richard Blitzner, Egersund PK V55 137 -38 30.sep Refsland Hå PK
ny 163 Kevin Norman Aaland, Vadsø SSK 137 ny 23.feb Miljøbygget skytebane Vadsø SSK
+8 165 John Åge Helland, Stord PK   134 -19 7.mar   Prestegardsskogen Stord PK
ny 166 Roger Tjelta, Stavanger PK 132 ny 16.okt Skurve Stavanger PK
ny 167 Alexander Jakobsen, Arendal PK 131 ny 25.apr Vestre Saltrød Arendal PK
ny 168 Christopher Berglind, Asker SK   130 ny 28.jan   Olledalen Asker SK
ny 169 Arvid Klavenes, Stavanger PK V55 129 ny 18.sep Skurve Stavanger PK
ny 170 Espen Monclair, Stord PK 122 ny 14.nov Prestegardsskogen Stord PK
ny 171 Sven Olav Hokholt, Oppegård SL   116 ny 20.feb   Ekeberg OKTS
ny 172 Kurt Harald Aase, Stavanger PK V65 113 ny 18.sep Skurve Stavanger PK
ny 172 Jim Arne Martinsen, Arendal PK 113 ny 25.apr Vestre Saltrød Arendal PK
ny 174 Jørgen Samdal Westrum, Trondhjems PK   112 ny 1.sep   Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 174 Kåre Runestad, Skudenes PK V55 112 ny 20.sep Karmøyhallen Skudenes PK
ny 176 Mats Andvig, Asker SK 104 ny 28.jan Olledalen Asker SK
ny 177 John Magne Berg, Skudenes PK   103 ny 8.mar   Karmøyhallen Skudenes PK
ny 178 Arnt Eggen, Trondhjems PK V55 102 ny 1.sep Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 179 Daniel Bye Robertsen, Kirkenes PK 101 ny 23.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 180 Liza-Susan Smistad, Kirkenes PK Kv 92 ny 23.mai   Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 180 Dwight Northrop Putnam, Odda PK V73 92 ny 12.des Ragdehallen Odda PK
ny 182 Kestutis Vladika, Vigra og Valderøy PK 89 ny 27.des Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 182 Anders Wettese, Asker SK   89 ny 28.jan   Olledalen Asker SK
ny 184 Johan Martin Rønning Tennøy, Ålesund PK 73 ny 27.des Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 185 Russell Cruz Carullo, Haugesund PK 68 ny 6.feb Kuleisen Haugesund PK
-16 186 Svein Arne Karlsen, Stord PK V65 62 -98 7.mar   Prestegardsskogen Stord PK
ny 187 Joakim Christoffer Hellesøy Nilsen, Steigen PK 58 ny 6.jun Steigen Steigen PK
ny 188 Anette Søraa Jensen, Asker SK Kv 39 ny 28.jan Olledalen Asker SK
ny 189 Kristian Sivert Jensen, Asker SK V55 37 ny 28.jan   Olledalen Asker SK
ny 190 Tor Ivar Nielsen, Kirkenes PK V55 36 ny 1.aug Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 191 Beate Irene Hansen, Vadsø SSK Kv 28 ny 21.sep Miljøbygget Vadsø SSK