Alle på topp: NAIS Fin - 2023 Klasse: A B C oppdatert 8.januar 2024
krav 285 270 255 Trykk Ctrl-F for tekstsøk
Res. skutt siste 21 dager uthevet Norsk bestenotering: 300 Pål Hembre 761 skyttere ( +67 )
2022 pl Navn, Klubb klasse Sum 2022 Dato type Sted Arr.
+2 1 Stian Rustøen, Greipstad PK 297 +2 26.mar Vigeland Marnar PL
-   2 Tore Vrålstad, Greipstad PK 296   - 30.sep Nodelandshallen Greipstad PK
+19 3 Roar Haugan, Støren SSK   295 +4 22.jan   Brekstad Ørland SS
+12 3 Lasse Hovd, Bærum PK 295 +3 26.jul Sankthansholet Ørland SS
-2 5 Jostein Hermansen, Haugesund PK 294 -1 5.jan Kuleisen Haugesund PK
ny 5 Raymond Thorjussen, Porsgrunn PK   294 ny 9.jun   Brevik Porsgrunn PK
-4 5 Ingar Woll, Bærum PK 294 -3 3.apr Ekeberg OKTS
+7 8 Frank Lien, Bærum PK V55 293 +1 26.feb Ringerikshallen Ringerike PK
+2 8 Jørn Olsen, Narvik PK   293   - 18.mar   Narvik Narvik PK
ny 8 Kjell Jomar Heltne, Florø PK 293 ny 26.jul Sankthansholet Ørland SS
ny 8 Jon Aasmund Zapffe Andersen, Aron SK Drammen 293 ny 7.jun Aronsløkka Aron SK Drammen
+16 8 Kjell Eivind Lund, Kvinesdal PK   293 +3 11.nov   Vigeland Marnar PL
-1 8 Pål Hembre, Bærum PK V55 293 -1 12.nov Ringerikshallen Ringerike PK
ny 14 Gunn Heidi Sønsterud Haugen, Numedal SS Kv 292 ny 26.jul Sankthansholet Ørland SS
-4 14 Håvard Hoff, Ørland SS   292 -1 28.feb   Brekstad Ørland SS
-7 14 Gisle Enge, Odda PK 292 -2 17.des Kuleisen Haugesund PK
-4 14 Marius Westgård, Hafrsfjord PK 292 -1 26.jul Sankthansholet Ørland SS
+16 14 Tor Helge Haltvik, Frosta SSL   292 +3 4.apr   Vinne Skole Verdal SSL
ny 14 Elena Eikevoll Heltne, Florø PK Kv 292 ny 26.jul Sankthansholet Ørland SS
+10 20 Ingunn Marie Engelsen, Greipstad PK Kv V55 291 +2 16.des Vigeland Marnar PL
+52 20 Berner Helland, Marnar PL   291 +8 16.des   Vigeland Marnar PL
+4 20 Espen Sivertsen, Greipstad PK V55 291 +1 4.mar Nodelandshallen Greipstad PK
+75 20 Thomas Johansen, Narvik PK 291 +10 21.okt Narvik Narvik PK
-17 20 Jan Arild Myrhaug, Trondhjems PK   291 -4 1.sep   Jonsvatnet Trondhjems PK
+4 20 Mariell Olsen Vestnes, Finnsnes PK Kv 291 +1 26.jul Sankthansholet Ørland SS
+32 20 Vidar Solheim, Eide og Fræna PK 291 +6 15.okt Bollitun Eide og Fræna PK
+12 20 Reidun Ann Støle, Haugesund PK Kv V55 291 +3 26.jul   Sankthansholet Ørland SS
+78 28 Morten Nygård Bergheim, Eide og Fræna PK 290 +10 6.feb Bollitun Eide og Fræna PK
-25 28 Arne Landsverk, Marnar PL 290 -5 4.mar Nodelandshallen Greipstad PK
+4 28 Kjetil Skogshagen, Farris SS - Larvik V55 290 +2 20.jun   Åres Farris SS - Larvik
+12 28 Arild Inge Wollan, Støren SSK V55 290 +3 22.jan Brekstad Ørland SS
+18 28 Bjørn Johan Mariboe, Ringerike PK 290 +4 8.jul Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 33 Harald Strømmegjerde, Sunndal SSK   289 ny 27.des   Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
+178 33 Tormod Strand, Kristiansand PS V55 289 +20 10.okt Åres Farris SS - Larvik
ny 33 Bjørn Martin Bruun, Trondheim SS V55 289 ny 26.jul Sankthansholet Ørland SS
+29 33 Lars Ragnar Knarud, Lunner SL V65 289 +5 12.nov   Ringerikshallen Ringerike PK
+29 33 Peder Sperstad, Bærum PK V55 289 +5 26.feb Ringerikshallen Ringerike PK
-9 33 Knut Inge Kjesbu, Verdal SSL 289 -1 4.apr Vinne Skole Verdal SSL
+82 33 Rolf Høvring, Haugesund PK V55 289 +10 1.jun   Kuleisen Haugesund PK
-11 33 Sondre Risan Haltvik, Frosta SSL Menn Jr 289 -2 26.jul Sankthansholet Ørland SS
ny 33 Bjørn Tore Espevik, Tysnes SSK 289 ny 31.aug Vevatne Tysnes SSK
ny 42 Jakob Kråkevik, Odda PK V65 288 ny 26.jul   Sankthansholet Ørland SS
-10 42 Runar Magnussen, Sola PK 288   - 26.jul Sankthansholet Ørland SS
ny 42 Artem Yastrebov, Hafrsfjord PK 288 ny 26.jul Sankthansholet Ørland SS
+20 42 Jan Eirik Roska, Vadsø SSK   288 +4 17.sep   Miljøbygget Vadsø SSK
ny 42 Mona Gjelstad, Farris SS - Larvik Kv 288 ny 20.jun Åres Farris SS - Larvik
+10 42 Nils Håvard Dahl, Verdal SSL V65 288 +3 28.nov Vinne Verdal SSL
+30 42 Rolf Hindal, Haugesund PK   288 +5 2.mar   Kuleisen Haugesund PK
-2 42 Asmund Sigvald Broks, Farris SS - Larvik V73 288 +1 12.sep Åres Farris SS - Larvik
ny 50 Lars Petter Mostad, Oslo PK 287 ny 12.aug Løvenskiold Oslo Vestre SS
+12 50 Janik Kim Mikkelsen, Kirkenes PK   287 +3 1.aug   Vinterveiskaret Kirkenes PK
+280 50 Stian Flotvik Lauvrak, Grimstad SS 287 +30 30.sep Nodelandshallen Greipstad PK
ny 50 Bjørn Harald Vik, Ørland SS V55 287 ny 26.jul Sankthansholet Ørland SS
-18 50 Kenneth Johnsen, Narvik PK   287 -1 18.mar   Narvik Narvik PK
-18 50 Mattis Hembre, Bærum PK 287 -1 26.jul Sankthansholet Ørland SS
-43 50 Ludvik Hembre, Bærum PK 287 -7 26.jul Sankthansholet Ørland SS
-35 50 Morten Antonsen, Ørland SS   287 -5 28.feb   Brekstad Ørland SS
-26 50 Marius Ugge Eliassen, Fredrikstad SS 287 -3 26.jul Sankthansholet Ørland SS
+71 59 Bård Ivar Bru, Haugesund PK 286 +8 12.des Ragdehallen Odda PK
+13 59 Ragnar Opdøl, Sunndal SSK   286 +3 4.des   Bollitun Eide og Fræna PK
-35 59 Viggo Olden, Ørland SS 286 -4 28.nov Brekstad Ørland SS
-7 59 Lars Erik Fjelldal, Hafrsfjord PK 286 +1 26.jul Sankthansholet Ørland SS
+180 59 Arnt Inge Sandvik, Tromsø PK V55 286 +20 26.jul   Sankthansholet Ørland SS
ny 59 Håvard Mathias Ellefsen, Trondheim SS 286 ny 26.jul Sankthansholet Ørland SS
-19 59 Even Lien Akre, Hafrsfjord PK Menn Jr 286 -1 26.apr Bjergsted Pistolbane Hafrsfjord PK
-7 59 Morten Jørgensen, Kirkenes PK V55 286 +1 23.mai   Vinterveiskaret Kirkenes PK
-49 59 Jo Geir Lint, Haugesund PK V55 286 -7 17.des Kuleisen Haugesund PK
+47 59 Gunnar Lier, Oslo FS V55 286 +6 28.jan Olledalen Asker SK
+47 59 Ingunn Green, Farris SS - Larvik Kv 286 +6 30.mai   Åres Farris SS - Larvik
ny 70 Bjørn Egil Martinsen, Ørland SS V55 285 ny 28.nov Brekstad Ørland SS
ny 70 Målfrid Pernille Vannebo, Numedal SS Kv V55 285 ny 26.jul Sankthansholet Ørland SS
-8 70 Bjørn Johannes Øyestaul, Farris SS - Larvik V55 285 +1 25.apr   Åres Farris SS - Larvik
+2 70 Rune Finstad, OKTS V65 285 +2 3.apr Ekeberg OKTS
+45 70 Andreas Fuglestad, Hå PK 285 +6 30.sep Refsland Hå PK
ny 70 Jørn Jørgensen, Hamar SSK   285 ny 26.feb   Ringerikshallen Ringerike PK
-55 70 Tor Jonassen, Sandnes PK V55 285 -7 30.sep Refsland Hå PK
-30 70 Bjørn Lindberg, Haugesund PK V55 285 -2 2.feb Kuleisen Haugesund PK
+36 70 Eirik Andreassen, Oslo Vestre SS   285 +5 12.aug   Løvenskiold Oslo Vestre SS
+45 70 Terje Storholt, Oslo PK V65 285 +6 16.okt Ekeberg OKTS
-38 70 Frank Henning Lillebuen, Åsane PK 285 -3 26.jul Sankthansholet Ørland SS
-55 70 Eirik Djønne, Odda PK   285 -7 12.des   Ragdehallen Odda PK
+53 82 Ola Plassen, Skjåk PK 284 +7 15.jan Skatval Stjørdal SSK
+108 82 Pål Kristoffer Sørvoll, Tønsberg O. PK V55 284 +13 7.jun Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 82 Roar Hembre, Trondheim SS V55 284 ny 5.nov   Skatval Stjørdal SSK
+1 82 Erik Sveum, Aron SK Drammen V55 284 +2 20.feb Ekeberg OKTS
ny 82 Erik Haglund, Grimstad SS Menn Jr 284 ny 22.aug Vestre Saltrød Arendal PK
+322 82 Roy Andre Wahl, Trondhjems PK   284 +38 15.jan   Skatval Stjørdal SSK
ny 88 Truls Ursdalen, Nesbyen PK V55 283 ny 6.apr Ringerikshallen Ringerike PK
+164 88 Svenn Mikal Bergeng, Kirkenes PK 283 +18 1.aug Vinterveiskaret Kirkenes PK
-16 88 Åge Ånensen, Stord PK   283   - 14.nov   Prestegardsskogen Stord PK
-78 88 Britt Elena Wollan, Støren SSK Kv 283 -10 22.jan Brekstad Ørland SS
+7 88 Jan Olav Furuborg, Greipstad PK 283 +2 4.mar Nodelandshallen Greipstad PK
ny 88 Johnny Jenssen, Mo PK   283 ny 23.aug   Åenget Mo PK
-48 88 Rune Hammer, Aron SK Drammen V65 283 -4 7.jun Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 88 Tore Stensby, Hamar SSK V55 283 ny 26.feb Ringerikshallen Ringerike PK
-16 88 Helge Olden, Ørland SS V65 283   - 28.nov   Brekstad Ørland SS
-42 88 Johann Bjørn Adamsson, Haugesund PK V55 283 -3 7.des Kuleisen Haugesund PK
ny 98 Astrid Klara Fagerstrom Mjøen, Ørland SS Kv 282 ny 26.jul Sankthansholet Ørland SS
ny 98 Arild Foros, Kotsøy PK   282 ny 13.mar   Støren Skytesenter Støren SSK
-46 98 Ole-Martin Berge Haga, Sola PK 282 -3 27.sep Bjergsted Hafrsfjord PK
ny 98 Thoralf Moen, Trondhjems PK 282 ny 15.jan Skatval Stjørdal SSK
+17 98 Roald Fuglestad, Hå PK   282 +3 30.sep   Refsland Hå PK
ny 98 Martin Johnsrud, Modum PK 282 ny 23.jan Ringerikshallen Ringerike PK
-3 98 Bjørn Olav Østenstad, Haugesund PK 282 +1 2.nov Kuleisen Haugesund PK
+164 105 Roy Blokhus, Mo PK V55 281 +17 23.aug   Åenget Mo PK
+85 105 Stein Sem-Jacobsen, Ringerike PK 281 +10 26.feb Ringerikshallen Ringerike PK
ny 105 Vegard Lorentzen, Trondheim SS 281 ny 22.jan Brekstad Ørland SS
+53 105 Rune Berven-Hanssen, Sola PK   281 +6 30.sep   Refsland Hå PK
-10 105 Tommy André Utheim, Lindesnes PK 281   - 26.mar Vigeland Marnar PL
+97 105 Sven Olav Hokholt, Oppegård SL 281 +11 15.mai Maridalen OKTS
-22 105 Svein Erik Dalland, Tysnes SSK V55 281 -1 27.apr   Vevatnet Tysnes SSK
+1 105 Bjørn Heggelund, Verdal SSL V65 281 +1 21.feb Vinne Skole Verdal SSL
+147 105 Jøran Stokvik Nilssen, Mo PK 281 +16 23.aug Åenget Mo PK
+25 105 Espen Alexander Halvorsen, Farris SS - Larvik V55 281 +3 20.jun   Åres Farris SS - Larvik
-   115 Bernhard Kvale, Sandnes PK V55 280 +1 7.sep Kuleisen Haugesund PK
+20 115 Harald Andre Knoop, Sola PK V65 280 +3 31.aug Vevatne Tysnes SSK
-53 115 Eystein Jahnsen, Vadsø SSK   280 -4 22.jan   Miljøbygget skytebane Vadsø SSK
-20 115 Unni Heidi Ramsvik Halvorsen, Farris SS - Larvik Kv 280 -1 12.sep Åres Farris SS - Larvik
-9 115 Richard Aaserud, Ringerike PK 280   - 8.jul Aronsløkka Aron SK Drammen
+96 115 Kjell Ove Torsvik, Farris SS - Larvik V65 280 +11 10.okt   Åres Farris SS - Larvik
ny 115 Jon Helland Bogstrand, Bodø SSK V55 280 ny 26.jul Sankthansholet Ørland SS
+118 115 Robert Mettälä-Larsson, Stord PK 280 +13 7.mar Prestegardsskogen Stord PK
-100 115 Henrik Holen, Vigra og Valderøy PK   280 -12 27.des   Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 115 Runar Holm, Lillestrøm OP V55 280 ny 3.apr Ekeberg OKTS
-63 125 Knut Vikse Lyngholm, Haugesund PK V55 279 -5 1.jun Kuleisen Haugesund PK
-73 125 Jon Arvid Kleppe, Tysnes SSK V55 279 -6 27.apr   Vevatnet Tysnes SSK
ny 125 Bjørn Markset, Porsgrunn PK 279 ny 9.jun Brevik Porsgrunn PK
+150 125 Ole Martin Jørve, Ringerike PK V55 279 +16 28.des Ringerikshallen Ringerike PK
-30 125 Mats Andre Amdal, Stavanger PK   279 -2 27.sep   Bjergsted Hafrsfjord PK
-19 125 Erling Hardeland, Haugesund PK 279 -1 6.feb Kuleisen Haugesund PK
+158 125 Randi Margrete Strøm, Orkla PK Kv V55 279 +17 3.des Skatval Stjørdal SSK
+150 125 Malin Vik, Ørland SS Kv Jr 279 +16 26.jul   Sankthansholet Ørland SS
+10 125 Bjørn Solheim, OKTS V55 279 +2 3.apr Ekeberg OKTS
+441 134 Gisle Gordon, Haugesund PK 278 +78 7.des Kuleisen Haugesund PK
ny 134 Frank Einar Vatne, Eide og Fræna PK   278 ny 6.feb   Bollitun Eide og Fræna PK
+56 134 Geir Kåre Flo, Ringerike PK V55 278 +7 17.apr Ekeberg OKTS
+35 134 Göran Anders Martin, OKTS V55 278 +4 12.aug Løvenskiold Oslo Vestre SS
-28 134 Terje Manfred Teigen Arnesen, Aron SK Drammen V55 278 -2 7.jun   Aronsløkka Aron SK Drammen
+44 134 Thien-Tan Nguyen, Ørland SS 278 +6 22.jan Brekstad Ørland SS
+39 134 Bjørn Anton Jakobsen, Trondheim SS V73 278 +5 1.sep Jonsvatnet Trondhjems PK
+157 134 Espen Haugan, Verdal SSL   278 +17 4.apr   Vinne Skole Verdal SSL
ny 134 Onar Torbjørnsen, Kopervik PK V55 278 ny 20.sep Karmøyhallen Skudenes PK
ny 134 Geir Berg, Ringerike PK V55 278 ny 28.des Ringerikshallen Ringerike PK
-119 134 Kenneth Pedersen Hopstad, Støren SSK   278 -14 30.jan   Støren Skytesenter Støren SSK
ny 145 Bjørn Engh Søstrand, Zero PK V55 277 ny 20.feb Ekeberg OKTS
ny 145 Kim Andre Thorstensen, Farris SS - Larvik 277 ny 25.apr Åres Farris SS - Larvik
ny 145 Odd-Steinar Mathisen, Tana og Nesseby PK V55 277 ny 22.jan   Miljøbygget skytebane Vadsø SSK
-50 145 Bjørn Berven-Hanssen, Sola PK V55 277 -4 30.sep Refsland Hå PK
ny 145 Terje Fallmyr, Rissa PK V55 277 ny 22.jan Brekstad Ørland SS
ny 145 Kristoffer Helgøy Henriksen, Sola PK Menn Jr 277 ny 26.jul   Sankthansholet Ørland SS
-10 145 Arnstein Liberg, Frosta SSL 277   - 26.jul Sankthansholet Ørland SS
ny 145 Daniel Gjersøe Bond, Asker SK 277 ny 20.feb Ekeberg OKTS
-30 145 Reidar Solstad, Eide og Fræna PK V55 277 -2 4.des   Bollitun Eide og Fræna PK
-15 145 Knut Inge Hildonen, Vadsø SSK V55 277 -1 23.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 155 Åge Lier, Stjørdal SSK V65 276 ny 3.des Skatval Stjørdal SSK
ny 155 Jon Ørsund, Sunndal SSK   276 ny 6.feb   Bollitun Eide og Fræna PK
ny 155 Tor André Trydal, Greipstad PK 276 ny 4.mar Nodelandshallen Greipstad PK
ny 155 Tore Kjølstad, Frosta SSL V55 276 ny 4.apr Vinne Skole Verdal SSL
-6 155 Per Arve Iversen, Farris SS - Larvik V55 276   - 30.mai   Åres Farris SS - Larvik
+149 155 Knut Sverre Gundersen, Sarpsborg PK 276 +16 15.sep Bjørndalen Sarpsborg PK
ny 155 Geir Lau, Ringerike PK 276 ny 25.jun Ringerikshallen Ringerike PK
-72 155 Tor Raymond Grindhaug, Kopervik PK   276 -6 6.apr   Kuleisen Haugesund PK
+200 155 Per Anders Knive, Hokksund PK 276 +23 6.mai Myhrespiten Hokksund PK
+221 164 Eivind Espenes, OKTS 275 +26 17.apr Ekeberg OKTS
ny 164 Rune Kimo, Rissa PK   275 ny 22.jan   Brekstad Ørland SS
-118 164 Reidar Hestnes, Egersund PK V65 275 -11 11.nov Vigeland Marnar PL
-81 164 Rune Kristian Hansen, Ørland SS V55 275 -7 1.sep Jonsvatnet Trondhjems PK
+61 164 Svein Norfinn Krakeli, Eide og Fræna PK V65 275 +7 6.nov   Bollitun Eide og Fræna PK
+61 164 Fredrik Styve, Haugesund PK 275 +7 1.jun Kuleisen Haugesund PK
ny 170 Kristian Korsvik, Stjørdal SSK 274 ny 3.des Skatval Stjørdal SSK
ny 170 Sigurd Endresen, Stjørdal SSK V55 274 ny 3.des   Skatval Stjørdal SSK
ny 170 Robert Ilievski, Greipstad PK 274 ny 30.sep Nodelandshallen Greipstad PK
ny 170 Tim Leo Hembre, Bærum PK Menn Jr 274 ny 26.jul Sankthansholet Ørland SS
-35 170 Stanley Hommen, Kvinesdal PK V55 274 -3 26.mar   Vigeland Marnar PL
ny 170 Bodil Renate Tørresdal, Sola PK Kv 274 ny 26.jul Sankthansholet Ørland SS
-108 170 Sonja Lillesand, Trondhjems PK Kv V55 274 -10 3.des Skatval Stjørdal SSK
+121 170 Cato André Syvertsen, Vigra og Valderøy PK V55 274 +13 27.des   Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 170 Jarle Folkestad, Bergen PK V55 274 ny 15.jun Laksevåg Bergen PK
-55 170 Edvin Martin Heggland, Haugesund PK V65 274 -5 17.des Kuleisen Haugesund PK
ny 170 Trond Odden, Steigen PK V55 274 ny 6.jun   Steigen Steigen PK
ny 170 Bjørn Gunnar Pedersen, Skudenes PK 274 ny 8.feb Karmøyhallen Skudenes PK
ny 182 Trond Are Thorstensen, Farris SS - Larvik 273 ny 20.jun Åres Farris SS - Larvik
+122 182 Line Anita Andreassen, Mo PK Kv 273 +13 26.apr   Sagbakken pistolbane Mo PK
-150 182 Roy Mørenskog-Baumann, Kristiansand PS V55 273 -15 26.mar Vigeland Marnar PL
ny 182 Olav Melkild, Sunndal SSK V55 273 ny 4.des Bollitun Eide og Fræna PK
ny 182 Andreas Torheim, Eide og Fræna PK   273 ny 6.feb   Bollitun Eide og Fræna PK
ny 182 Mats Gaudestad, Vennesla PK 273 ny 26.jan Fevikhallen Grimstad SS
ny 182 Petter Christopher Svanevik, Fredrikstad SS 273 ny 15.sep Bjørndalen Sarpsborg PK
-99 182 Frode Oplenskedal, Sola PK   273 -9 30.sep   Refsland Hå PK
-99 182 Steffen Johannes Bjertnæs, Ringerike PK 273 -9 6.apr Ringerikshallen Ringerike PK
-99 182 Liv Håland, Hå PK Kv 273 -9 30.sep Refsland Hå PK
+19 192 Jon Rune Lithander, Sarpsborg PK V55 272 +3 15.sep   Bjørndalen Sarpsborg PK
-43 192 Erik Stai, Levanger SSL V73 272 -4 21.feb Vinne Skole Verdal SSL
+138 192 Emmeline Ekrem Bryhn, Tromsø PK Kv Jr 272 +15 26.jul Sankthansholet Ørland SS
+169 195 Thomas Håkerud-Kongsvik, Asker SK   271 +19 28.jan   Olledalen Asker SK
-17 195 Anita Øvrebø, Haugesund PK Kv 271 -1 6.feb Kuleisen Haugesund PK
+240 195 Daniel Skaug, Ringerike PK 271 +32 23.jan Ringerikshallen Ringerike PK
ny 195 Eirik Lygre, Askøy PK V55 271 ny 15.jun   Laksevåg Bergen PK
+176 195 Børge Flått, Mo PK V55 271 +20 26.apr Sagbakken pistolbane Mo PK
ny 195 Jan-Erik Disen, Steigen PK V55 271 ny 6.jun Steigen Steigen PK
-37 195 Odd Bjorheim, Hå PK V65 271 -4 30.sep   Refsland Hå PK
ny 195 Nils Lennart Johan Sand, Halden PK 271 ny 15.sep Bjørndalen Sarpsborg PK
+184 195 Terje Buseth, Kotsøy PK V55 271 +21 20.feb Støren Skytesenter Støren SSK
-37 195 May Brit Morsund Håland, Egersund PK Kv V55 271 -4 30.sep   Refsland Hå PK
+160 195 Karl Magnus Knævelsrud, Hafrsfjord PK 271 +18 27.sep Bjergsted Hafrsfjord PK
-89 195 Bjørn Hugo Kristian Iversen, Tromsø PK V55 271 -9 18.mar Narvik Narvik PK
-60 195 Arne Horneland, Haugesund PK   271 -6 6.feb   Kuleisen Haugesund PK
ny 195 Kjetil Eia, Time PK V55 271 ny 30.sep Refsland Hå PK
ny 209 Atle Jacobsen, Hafrsfjord PK 270 ny 26.apr Bjergsted Pistolbane Hafrsfjord PK
-126 209 Steinar Djuvik Haaland, Marnar PL   270 -12 26.mar   Vigeland Marnar PL
ny 209 Lasse Bertheussen, Trondhjems PK 270 ny 1.sep Jonsvatnet Trondhjems PK
-74 209 Vidar Breivik, Akademisk SL 270 -7 17.apr Ekeberg OKTS
ny 209 Heidi Myrvold Hval, Hokksund PK Kv 270 ny 12.nov   Ringerikshallen Ringerike PK
ny 209 Johnny-Leo Ludviksen Jernsletten, Tana og Nesseby PK V55 270 ny 22.jan Miljøbygget skytebane Vadsø SSK
+140 209 Jan Ivar Ingebrethsen, Greipstad PK V55 270 +16 4.mar Nodelandshallen Greipstad PK
-157 209 Ronald Storesæther Eikefjord, Egersund PK V55 270 -15 30.sep   Refsland Hå PK
-36 209 Roger Vik, Ørland SS V55 270 -3 22.jan Brekstad Ørland SS
-137 209 Tore Alstadvoll, Frosta SSL V55 270 -13 26.jul Sankthansholet Ørland SS
ny 209 Kjell Arne Nilsen, Steigen PK V65 270 ny 6.jun   Steigen Steigen PK
ny 209 Hege Johnsen, Narvik PK Kv 270 ny 18.mar Narvik Narvik PK
ny 221 Gisle Aase Jøntvedt, Marnar PL 269 ny 11.nov Vigeland Marnar PL
-10 221 Gunnar Terje Olaussen, Melhus SS V65 269   - 20.feb   Støren Skytesenter Støren SSK
+271 221 Asbjørn Heid, OKTS 269 +43 15.mai Maridalen OKTS
ny 221 Petter Tofte Sørensen, Marnar PL 269 ny 16.des Vigeland Marnar PL
-10 221 Jarle Johanson, Haugesund PK   269   - 2.mar   Kuleisen Haugesund PK
+171 221 Jonas Bernhard Hjelen, Eide og Fræna PK 269 +21 2.okt Bollitun Eide og Fræna PK
-106 221 Audun Edgar Klette, Ørland SS V55 269 -10 26.jul Sankthansholet Ørland SS
ny 221 Jan Arvid Bjerkestrand, Hafrsfjord PK   269 ny 26.apr   Bjergsted Pistolbane Hafrsfjord PK
ny 221 Lars Rune Korneliussen, Bærum PK V55 269 ny 12.nov Ringerikshallen Ringerike PK
+158 221 Bror Knut Skjeggedal, Arendal PK 269 +19 25.mai Fevikhallen Grimstad SS
ny 221 Anita Taranger Hagen, Sarpsborg PK Kv V55 269 ny 15.sep   Bjørndalen Sarpsborg PK
-19 221 Håkon Petter Nilsen Omma, Tromsø PK V55 269 -1 21.okt Narvik Narvik PK
-86 221 Asbjørn Nikolaisen, Aron SK Drammen 269 -8 7.jun Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 234 Kristoffer Gaasholt, Farris SS - Larvik   268 ny 10.okt   Åres Farris SS - Larvik
ny 234 Lars Edgar Onsøyen, Trondhjems PK 268 ny 3.des Skatval Stjørdal SSK
ny 234 Jannicke Kristiansen, Stjørdal SSK Kv V55 268 ny 15.jan Skatval Stjørdal SSK
ny 234 Bård Håland, Hå PK   268 ny 30.sep   Refsland Hå PK
-76 234 Tore Sørensen, Narvik PK V55 268 -7 18.mar Narvik Narvik PK
+80 234 Robert Støle, Tysnes SSK 268 +9 31.aug Vevatne Tysnes SSK
-172 234 Erlend Vidar Larsos Kristiansen, Mo PK   268 -16 26.apr   Sagbakken pistolbane Mo PK
+219 234 Thomas Vestmo, Tromsø PK 268 +33 26.jul Sankthansholet Ørland SS
-76 234 Atle Audun Turøy, Stord PK V65 268 -7 7.mar Prestegardsskogen Stord PK
+57 234 Arvid Lande, Stord PK V73 268 +7 7.mar   Prestegardsskogen Stord PK
+5 234 Leif Tronslien Andressen, Lillestrøm OP V73 268 +2 16.jan Ekeberg OKTS
ny 234 Knut Aamodt, Farris SS - Larvik V65 268 ny 20.jun Åres Farris SS - Larvik
-151 234 Knut Ivar Sørheim, Time PK   268 -14 30.sep   Refsland Hå PK
ny 247 Øyvind Aurstad, Verdal SSL V55 267 ny 3.okt Vinne Verdal SSL
ny 247 Trond Høyby, Verdal SSL 267 ny 3.okt Vinne Verdal SSL
+44 247 John Erik Loland, Marnar PL   267 +6 16.des   Vigeland Marnar PL
ny 247 Tor Gaudestad, Vennesla PK V55 267 ny 26.jan Fevikhallen Grimstad SS
+77 247 Jone Fuglestad, OKTS 267 +9 3.apr Ekeberg OKTS
-152 247 Petter Berg, Aron SK Drammen   267 -14 7.jun   Aronsløkka Aron SK Drammen
+77 247 Frode Naustvik, Stavanger PK 267 +9 16.okt Skurve Stavanger PK
-8 247 May Kristin Øvrevik, Kopervik PK Kv 267 +1 2.feb Kuleisen Haugesund PK
ny 247 Tom Sveinson, Rauland PK V55 267 ny 5.mai   Bervik Porsgrunn PK
+28 247 Arne Lidwin, OKTS V55 267 +4 20.feb Ekeberg OKTS
-78 247 Martin Meltzer, Arendal PK 267 -7 25.apr Vestre Saltrød Arendal PK
ny 247 Bjørn Ivar Pettersen, Farris SS - Larvik V55 267 ny 20.jun   Åres Farris SS - Larvik
-195 247 Frank Roy Haugland, Bærum PK V65 267 -18 17.apr Ekeberg OKTS
-22 247 Knut Henning Våge, Haugesund PK V55 267 -1 6.feb Kuleisen Haugesund PK
+36 247 Ann-Elin Bjørnsen, Hafrsfjord PK Kv 267 +5 27.sep   Bjergsted Hafrsfjord PK
+183 247 Finn Eric Tjørve, Kvinesdal PK V65 267 +27 16.des Vigeland Marnar PL
ny 263 Kim Ivan Eriksen, Vennesla PK 266 ny 30.sep Nodelandshallen Greipstad PK
ny 263 Lars Petter Barstad, Arendal PK   266 ny 22.aug   Vestre Saltrød Arendal PK
ny 263 Steinar Stalsberg Haven, Lindesnes PK 266 ny 16.des Vigeland Marnar PL
-24 263 Ragnar Seljåsen, Arendal PK 266   - 25.apr Vestre Saltrød Arendal PK
+20 263 Stig Gøran Nilsen, Kvinesdal PK   266 +4 16.des   Vigeland Marnar PL
-191 263 Tom Lauritzen, Bodø SSK V65 266 -17 26.jul Sankthansholet Ørland SS
ny 269 Atle Kristoffersen, Hafrsfjord PK V55 265 ny 27.sep Bjergsted Hafrsfjord PK
ny 269 Steinar Høybakken, Stjørdal SSK   265 ny 3.des   Skatval Stjørdal SSK
ny 269 Henrik Johan Ariansen, Marnar PL 265 ny 11.nov Vigeland Marnar PL
ny 269 Torbjørn Ånensen, Skudenes PK 265 ny 8.feb Karmøyhallen Skudenes PK
+263 269 Håkon Mathias Hole Olsen, Ringerike PK   265 +51 16.mar   Ringerikshallen Ringerike PK
+22 269 Kasia Røe, Bergen PK Kv 265 +4 15.jun Laksevåg Bergen PK
-96 269 Olve Marvik, Stord PK 265 -8 7.mar Prestegardsskogen Stord PK
ny 269 Bjørnar Vestnes, Farris SS - Larvik V55 265 ny 30.mai   Åres Farris SS - Larvik
ny 269 Oddmund Fjerdingen, Rømskog PK V65 265 ny 26.jul Sankthansholet Ørland SS
ny 269 Harald Andreas Sæle, Porsgrunn PK V55 265 ny 1.des Brevik Porsgrunn PK
ny 269 Magne Fagertun, Mo PK V55 265 ny 23.aug   Åenget Mo PK
+206 269 Per Tarjei Brukaas, Asker SK V55 265 +36 28.jan Olledalen Asker SK
ny 281 Torgeir Paulsen, Farris SS - Larvik V55 264 ny 12.sep Åres Farris SS - Larvik
ny 281 Aleksander Øines, Mo PK   264 ny 23.aug   Åenget Mo PK
ny 281 Ole Jørgen Vold, Ringerike PK 264 ny 26.feb Ringerikshallen Ringerike PK
-42 281 Ruben Andersen, Greipstad PK 264 -2 4.mar Nodelandshallen Greipstad PK
-132 281 Reidar Andre Hundstad, OKTS   264 -12 20.feb   Ekeberg OKTS
-132 281 Pawel Piotr Wojtasik, Hå PK 264 -12 30.sep Refsland Hå PK
-79 281 Gisle Sveen Selbak, Haugesund PK 264 -6 6.apr Kuleisen Haugesund PK
-70 281 Molly Børtveit Knudsen, Haugesund PK Kv U14 264 -5 1.jun   Kuleisen Haugesund PK
ny 281 Sigbjørn Andersen, Verdal SSL V55 264 ny 28.nov Vinne Verdal SSL
-91 281 Stein Erik Jønsrud, Marnar PL V55 264 -7 11.nov Vigeland Marnar PL
ny 281 Frode Hegge, Støren SSK   264 ny 11.des   Støren Skytesenter Støren SSK
-132 281 John Olav Sundal, Tysnes SSK V65 264 -12 27.apr Vevatnet Tysnes SSK
-70 281 Bernhard Lunde, Marnar PL 264 -5 16.des Vigeland Marnar PL
ny 294 Kjell Edmund Ims, Bergen PK   263 ny 15.jun   Laksevåg Bergen PK
ny 294 Leif Helge Egil Øverland, Stavanger PK V65 263 ny 18.sep Skurve Stavanger PK
+159 294 Kristian Ivsett Johnsen, Asker SK 263 +28 28.jan Olledalen Asker SK
-83 294 Terje Kolstad, Verdal SSL V55 263 -6 3.okt   Vinne Verdal SSL
-242 294 Jostein Engesmo, Støren SSK V65 263 -22 30.jan Støren Skytesenter Støren SSK
ny 294 Kai Inge Johansen, Støren SSK 263 ny 11.des Støren Skytesenter Støren SSK
+46 294 Einar Breilid, Lindesnes PK   263 +8 16.des   Vigeland Marnar PL
ny 294 Geir Eriksen, Vennesla PK V55 263 ny 30.sep Nodelandshallen Greipstad PK
+187 294 Ronny Ståle Pedersen, Mo PK V55 263 +35 26.apr Sagbakken pistolbane Mo PK
ny 303 Laurynas Mantas Paukste, OKTS   262 ny 20.feb   Ekeberg OKTS
ny 303 Hans Olav Løen, Hokksund PK V55 262 ny 6.mai Myhrespiten Hokksund PK
ny 303 Olga Cherniievska, OKTS Kv 262 ny 20.feb Ekeberg OKTS
+144 303 Hans Petter Paulsen, Skjåk PK   262 +26 6.apr   Ringerikshallen Ringerike PK
-51 303 Stig Signar Lindstrøm, Verdal SSL V65 262 -3 3.okt Vinne Verdal SSL
+46 303 Nils Oddvar Midtun, Ringerike PK 262 +8 28.okt Ringerikshallen Ringerike PK
-34 303 Henning Harry Thorsen, Hafrsfjord PK V55 262 -2 26.jul   Sankthansholet Ørland SS
-28 303 Tore Håkon Vinkenes, Farris SS - Larvik V55 262 -1 25.apr Åres Farris SS - Larvik
+37 303 Tore Myhre, Verdal SSL 262 +7 4.apr Vinne Skole Verdal SSL
ny 303 Sergey Shaposhnikov, OKTS   262 ny 16.okt   Ekeberg OKTS
+11 303 Gunnar Teigland, Tysnes SSK V73 262 +3 31.aug Vevatne Tysnes SSK
+41 314 Thorbjørn Barrett Sele, Asker SK 261 +8 28.jan Olledalen Asker SK
ny 314 Morten Håland, Hå PK   261 ny 30.sep   Refsland Hå PK
+182 314 Daniel Kling, Narvik PK 261 +36 21.okt Narvik Narvik PK
-136 314 Sander Nymark Quamme, Haugesund PK 261 -11 2.feb Kuleisen Haugesund PK
ny 314 Gunnar Varhaug, Hå PK   261 ny 30.sep   Refsland Hå PK
ny 314 Frank Istad, Kristiansund SS 261 ny 4.des Bollitun Eide og Fræna PK
+235 314 Petter Stueflotten Svee, OKTS 261 +52 16.jan Ekeberg OKTS
-31 314 Rune Stålby, Trondhjems PK V55 261 -1 15.jan   Skatval Stjørdal SSK
+139 314 John Risnes, Haugesund PK V55 261 +26 17.des Kuleisen Haugesund PK
ny 314 Alfred Rune Pedersen, Mo PK V55 261 ny 26.apr Sagbakken pistolbane Mo PK
-124 314 Monica Kolbjørnsen, Haugesund PK Kv 261 -10 12.nov   Kuleisen Haugesund PK
-179 314 Gunnar Bjaanes, Ringerike PK V55 261 -16 28.okt Ringerikshallen Ringerike PK
+137 326 Rebekka Johannsdottir, Haugesund PK Kv 260 +27 8.feb Karmøyhallen Skudenes PK
+195 326 Sigbjørn Asmundsen, Time PK   260 +42 26.apr   Bjergsted Pistolbane Hafrsfjord PK
-115 326 Jørgen Hovgaard Grøndahl, Lillestrøm OP 260 -9 16.jan Ekeberg OKTS
ny 326 Bjørn Morstad, Asker SK 260 ny 28.jan Olledalen Asker SK
ny 326 Jan Vidar Susort, Haugesund PK   260 ny 17.des   Kuleisen Haugesund PK
ny 326 Terje Torsen, Ørland SS 260 ny 22.jan Brekstad Ørland SS
ny 326 Rolf Bjørnar Olsen, Verdal SSL 260 ny 21.feb Vinne Skole Verdal SSL
ny 326 Roy Wollvik, Stavanger PK V55 260 ny 2.feb   Kuleisen Haugesund PK
-87 326 Helge Sten Nilsen, Marnar PL V73 260 -6 11.nov Vigeland Marnar PL
-12 326 Åge Olaussen, Haugesund PK V55 260 +1 12.nov Kuleisen Haugesund PK
+29 326 Kristin Thune, OKTS Kv V55 260 +7 20.feb   Ekeberg OKTS
-148 326 Knut Helge Kalliainen, Kirkenes PK V55 260 -12 23.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
-168 326 Øystein Medby, Marnar PL 260 -15 26.mar Vigeland Marnar PL
-168 326 Daniel Sommervold, Ørland SS Menn Jr 260 -15 22.jan   Brekstad Ørland SS
-74 326 Johann Hammerdinger, Haugesund PK V55 260 -5 7.des Kuleisen Haugesund PK
-177 326 Gunnar Orthe, Haugesund PK V55 260 -16 2.feb Kuleisen Haugesund PK
+23 326 Ingar Hjartåker, Haugesund PK V55 260 +6 5.okt   Kuleisen Haugesund PK
-22 326 Øivind André Dalen Ask, Haugesund PK 260   - 7.des Kuleisen Haugesund PK
+112 326 Øyvind Vaaland, Hafrsfjord PK V55 260 +22 27.sep Bjergsted Hafrsfjord PK
ny 345 Aslak Bjaaen Jonassen, Porsgrunn PK V55 259 ny 1.des   Brevik Porsgrunn PK
ny 345 Inge Osvald Thingnes, Hafrsfjord PK V55 259 ny 26.apr Bjergsted Pistolbane Hafrsfjord PK
ny 345 Gert Are Hildrestrand, Vigra og Valderøy PK 259 ny 27.des Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 345 Øistein Holm Haagensen, Oslo Vestre SS V55 259 ny 12.aug   Løvenskiold Oslo Vestre SS
+194 345 Sissel Synnøve Korpiselkä, Hå PK Kv 259 +47 30.sep Refsland Hå PK
-31 345 Torfinn Kirkerud, Aron SK Drammen V55 259   - 8.jul Aronsløkka Aron SK Drammen
-120 345 Unn Tove Myrheim Djuplasti, Mo PK Kv 259 -9 26.apr   Sagbakken pistolbane Mo PK
ny 352 Linda-Marie Neshagen Haakonsen, Stjørdal SSK Kv 258 ny 5.nov Skatval Stjørdal SSK
ny 352 Tor Sverre Engen, Modum PK 258 ny 6.mai Myhrespiten Hokksund PK
-269 352 Knut Tore Forberg, Bergen PK SH 1 258 -24 15.jun   Laksevåg Bergen PK
ny 352 Eva Olaug Iversen, Trondheim SS Kv 258 ny 5.nov Skatval Stjørdal SSK
-183 352 Anders Gunbjørnsen, Ringerike PK V65 258 -16 26.feb Ringerikshallen Ringerike PK
-69 352 Yngve Storbrua, Arendal PK   258 -4 22.aug   Vestre Saltrød Arendal PK
-162 352 Bjørn Gjerstad, Hokksund PK V55 258 -13 6.mai Myhrespiten Hokksund PK
-150 352 Kenneth Eliussen Kristoffersen, Kopervik PK 258 -12 6.apr Kuleisen Haugesund PK
ny 352 Sven Dörries, Vennesla PK   258 ny 30.sep   Nodelandshallen Greipstad PK
+19 352 Terje Vikøren, Tysnes SSK 258 +7 27.apr Vevatnet Tysnes SSK
+12 352 Terje Charles Lunde, Haugesund PK V55 258 +6 5.jan Kuleisen Haugesund PK
-185 363 Hans Petter Jensen, Asker SK V65 257 -15 28.jan   Olledalen Asker SK
+60 363 Jone Stuland, Haugesund PK 257 +15 2.mar Kuleisen Haugesund PK
+196 363 Tom-Wiggo Sletmo Holtet, Eide og Fræna PK 257 +50 6.feb Bollitun Eide og Fræna PK
-27 363 Gry Karin Syvertsen Egge, Greipstad PK Kv 257 +1 4.mar   Nodelandshallen Greipstad PK
-111 363 Jan Victor Foss, Asker SK 257 -8 28.jan Olledalen Asker SK
ny 363 André Hansen, Porsgrunn PK 257 ny 24.mar Brevik Porsgrunn PK
ny 363 Odd Johannessen, Trondhjems PK V55 257 ny 5.nov   Skatval Stjørdal SSK
-192 370 Daniel Michael D'amore, Asker SK 256 -16 28.jan Olledalen Asker SK
ny 370 Stian Myrås, Mo PK 256 ny 26.apr Sagbakken pistolbane Mo PK
ny 370 Sverre Kallevig, Stavanger PK V55 256 ny 6.apr   Kuleisen Haugesund PK
+111 370 Piotr Tomasz Trzaska, Stavanger PK 256 +28 16.okt Skurve Stavanger PK
ny 370 Knut Jørgen Larsen-Sivertsen, Bergen PK V55 256 ny 15.jun Laksevåg Bergen PK
ny 370 Nina Anette Endresen, Stjørdal SSK Kv 256 ny 5.nov   Skatval Stjørdal SSK
ny 370 Joakim Christoffer Hellesøy Nilsen, Steigen PK 256 ny 6.jun Steigen Steigen PK
ny 370 Vidar Vinje Paulsen, Hafrsfjord PK 256 ny 26.jul Sankthansholet Ørland SS
ny 370 Erlend Hamre, OKTS   256 ny 20.feb   Ekeberg OKTS
ny 370 Øystein Nirisen, Porsgrunn PK V65 256 ny 5.mai Bervik Porsgrunn PK
+320 370 Per Morten Aarak, Haugesund PK V55 256 +185 6.feb Kuleisen Haugesund PK
-95 370 Marcel Prinz, Ringerike PK   256 -7 16.mar   Ringerikshallen Ringerike PK
ny 382 Kristian Rakbjørg Bratvold, Ringerike PK 255 ny 26.feb Ringerikshallen Ringerike PK
ny 382 Arne Johan Ervik, Ørland SS 255 ny 22.jan Brekstad Ørland SS
-78 382 Geir Atle Småvik, Orkla PK V55 255 -5 5.nov   Skatval Stjørdal SSK
-180 382 Alf Johnsen, Greipstad PK V65 255 -15 30.sep Nodelandshallen Greipstad PK
ny 382 Michael Sandvik Fossum, Vennesla PK 255 ny 30.sep Nodelandshallen Greipstad PK
-91 382 Terje Eik-Nes, Haugesund PK   255 -6 1.jun   Kuleisen Haugesund PK
ny 388 Robert Helmo, Levanger SSL 254 ny 21.feb Vinne Skole Verdal SSL
ny 388 Kjetil Hoem Hvilen, Farris SS - Larvik 254 ny 20.jun Åres Farris SS - Larvik
-24 388 Øystein Sandbu Ryeng, Kirkenes PK   254 +2 23.mai   Vinterveiskaret Kirkenes PK
+4 388 Lars Singsaas, Kotsøy PK 254 +6 20.feb Støren Skytesenter Støren SSK
ny 388 Sture Reinholdtsen, Mo PK V73 254 ny 23.aug Åenget Mo PK
+93 388 Lars Einar Jensen, Ringerike PK   254 +26 23.jan   Ringerikshallen Ringerike PK
-119 388 Terje Raknestangen, Oslo SS 254 -10 20.feb Ekeberg OKTS
-136 388 Gjermund Nygårdseter, Kongsvinger SS V55 254 -11 6.apr Ringerikshallen Ringerike PK
-155 388 Frode Johnsen, Haugesund PK   254 -13 6.apr   Kuleisen Haugesund PK
+16 388 Hugo Haug, OKTS V55 254 +8 20.feb Ekeberg OKTS
ny 388 Robert Aleksander Aasberg, Narvik PK 254 ny 18.mar Narvik Narvik PK
ny 399 Tor Einar Kristensen, Mo PK V55 253 ny 23.aug   Åenget Mo PK
ny 399 Kenneth Åsvoll, Arendal PK 253 ny 25.apr Vestre Saltrød Arendal PK
+88 399 Christoffer Sivertsen, Arendal PK 253 +26 22.aug Vestre Saltrød Arendal PK
-20 399 Jon Arne Valen, Haugesund PK V65 253 +3 13.jun   Prestegardsskogen Stord PK
-209 399 Trond Tanke, Tromsø PK V55 253 -18 18.mar Narvik Narvik PK
-197 399 John Richard Blitzner, Egersund PK V55 253 -17 11.nov Vigeland Marnar PL
-44 399 Tor Arne Helland, Mo PK V65 253   - 4.apr   Vinne Skole Verdal SSL
-85 399 Arne Emil Kolbjørnsen, Haugesund PK V55 253 -6 14.nov Prestegardsskogen Stord PK
ny 407 Øyvind Engevik Rugtvedt, Hafrsfjord PK 252 ny 27.sep Bjergsted Hafrsfjord PK
ny 407 Lars Eirik Olsrud Nielsen, Stjørdal SSK   252 ny 5.nov   Skatval Stjørdal SSK
ny 407 Sander Kvåle, Greipstad PK 252 ny 26.mar Vigeland Marnar PL
+6 407 Vidar Høyer, Farris SS - Larvik V55 252 +8 10.okt Åres Farris SS - Larvik
ny 407 Hans Torbjørn Hellås, Kvinesdal PK   252 ny 11.nov   Vigeland Marnar PL
+31 407 Dag Tore Fosli, Narvik PK 252 +14 18.mar Narvik Narvik PK
-22 407 Roar Troset-Larsen, Trondhjems PK V65 252 +3 5.nov Skatval Stjørdal SSK
ny 407 Ole Lie Nicolaysen, Narvik PK V65 252 ny 21.okt   Narvik Narvik PK
ny 407 Tommy Anthoni Anthonisen, Porsgrunn PK V55 252 ny 24.mar Brevik Porsgrunn PK
ny 407 Anders Vonstad, Mo PK 252 ny 26.apr Sagbakken pistolbane Mo PK
-234 407 Roger Stavland, Haugesund PK   252 -21 6.apr   Kuleisen Haugesund PK
ny 418 Bernt Lunde, Tysnes SSK 251 ny 27.apr Vevatnet Tysnes SSK
ny 418 Christer Aspeseter Helland, Stord PK 251 ny 13.jun Prestegardsskogen Stord PK
-78 418 Arne Einar Strand, Stord PK V73 251 -4 13.jun   Prestegardsskogen Stord PK
-228 418 Torbjørn Fjeldheim, Haugesund PK 251 -20 6.apr Kuleisen Haugesund PK
ny 418 Bjørn-tore Fikseth, Narvik PK 251 ny 18.mar Narvik Narvik PK
-104 418 Jørund Skaali, Skånland PK V65 251 -8 18.mar   Narvik Narvik PK
ny 418 Kristina Aamodt Fjelde, Egersund PK Kv 251 ny 30.sep Refsland Hå PK
ny 418 Elida Elisabeth Schmid, Sola PK Kv U16 251 ny 26.jul Sankthansholet Ørland SS
ny 426 James Rangøy, Eide og Fræna PK Menn Jr 250 ny 4.des   Bollitun Eide og Fræna PK
ny 426 Erik Monge, Egersund PK 250 ny 30.sep Refsland Hå PK
-18 426 Lars Karluf Mikal Steinsvik, Haugesund PK 250 +5 5.okt Kuleisen Haugesund PK
-157 426 Vidar Erichsen, Åsane PK   250 -14 15.jun   Laksevåg Bergen PK
ny 426 Thorbjørn Weltzin Pedersen, Etne PS 250 ny 17.des Kuleisen Haugesund PK
-187 426 Kjell Åke Lappen Andresen, Verdal SSL V73 250 -16 3.okt Vinne Verdal SSL
ny 426 Kjell Rørvik, Arendal PK V73 250 ny 25.apr   Vestre Saltrød Arendal PK
ny 426 Morten Halvorsen, Hokksund PK V65 250 ny 6.mai Myhrespiten Hokksund PK
ny 426 Øivind Larsen Ask, Haugesund PK 250 ny 5.jan Kuleisen Haugesund PK
ny 435 Jørn-Petter Hjorth, Rygge PK V65 249 ny 15.sep   Bjørndalen Sarpsborg PK
+124 435 Victor Stiansen, Arendal PK 249 +42 25.apr Vestre Saltrød Arendal PK
ny 435 Ola Stengel, Stavanger PK 249 ny 18.sep Skurve Stavanger PK
ny 435 Lars Torje Hoel, Narvik PK   249 ny 18.mar   Narvik Narvik PK
ny 435 Knut Andreas Jørgensen, Porsgrunn PK V55 249 ny 1.des Brevik Porsgrunn PK
+40 435 Kristian Sir Øverland, Greipstad PK 249 +20 30.sep Nodelandshallen Greipstad PK
+92 441 Thomas Vahlberg, Narvik PK   248 +35 21.okt   Narvik Narvik PK
ny 441 Uskan Qitaku, Haugesund PK 248 ny 5.okt Kuleisen Haugesund PK
ny 441 Jakob Lian Søstrand, Zero PK Menn Jr 248 ny 20.feb Ekeberg OKTS
ny 441 Linda Løvseth Aurebekk, Arendal PK Kv 248 ny 22.aug   Vestre Saltrød Arendal PK
ny 441 Håvard Haakonsen, Stjørdal SSK V55 248 ny 5.nov Skatval Stjørdal SSK
ny 441 Joakim Skaar, Stjørdal SSK 248 ny 3.des Skatval Stjørdal SSK
ny 441 Gunnar André Munthe-jacobsen, Haugesund PK   248 ny 12.nov   Kuleisen Haugesund PK
-24 441 Odd Arne Hagen, Oslo Vestre SS V65 248 +5 12.aug Løvenskiold Oslo Vestre SS
ny 449 Lars Steinsvik, Haugesund PK 247 ny 1.jun Kuleisen Haugesund PK
ny 449 Torje Lindland, Marnar PL   247 ny 26.mar   Vigeland Marnar PL
ny 449 Jorun-Olea Brevik Hoseth, Eide og Fræna PK Kv U14 247 ny 6.nov Bollitun Eide og Fræna PK
+84 449 Olav Ødegaard Ånensen, Stord PK 247 +34 14.nov Prestegardsskogen Stord PK
-2 449 Rikke Jensen Nyheim, Narvik PK Kv 247 +11 18.mar   Narvik Narvik PK
ny 449 Björn Erich Mauritz Schulz, Haugesund PK V55 247 ny 5.okt Kuleisen Haugesund PK
-32 449 Silje Birkeland Heimdal, Marnar PL Kv 247 +4 11.nov Vigeland Marnar PL
ny 449 Kjell Ringstrand, Hafrsfjord PK   247 ny 27.sep   Bjergsted Hafrsfjord PK
-125 449 Peder Anders Andersen, Hafrsfjord PK 247 -11 26.apr Bjergsted Pistolbane Hafrsfjord PK
ny 449 Morten Halvorsen, Oslo Vestre SS V65 247 ny 16.okt Ekeberg OKTS
ny 459 Erlend Håland, Hå PK   246 ny 30.sep   Refsland Hå PK
ny 459 Petter Helgevold Reed, OKTS 246 ny 16.jan Ekeberg OKTS
ny 459 Ola van der Hagen, Stord PK 246 ny 7.mar Prestegardsskogen Stord PK
-324 459 Knut-Børge Bentsen, Narvik PK   246 -31 18.mar   Narvik Narvik PK
ny 459 Steinar Djønne, Odda PK V73 246 ny 12.des Ragdehallen Odda PK
-184 459 Petter Båshus, Grimstad SS 246 -17 26.jan Fevikhallen Grimstad SS
-168 459 Fredrik Skarpnes Olsen, Ringerike PK   246 -15 16.mar   Ringerikshallen Ringerike PK
ny 459 Pål Nag Aas, Aron SK Drammen V65 246 ny 7.jun Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 467 Arian Bauer-Nilsen, Marnar PL Menn U16 245 ny 26.mar Vigeland Marnar PL
ny 467 Roy Kato Jakobsen, Aron SK Drammen V55 245 ny 7.jun   Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 467 Martin Haugen, Grimstad SS 245 ny 25.mai Fevikhallen Grimstad SS
ny 467 Philip Fredriksen Aaby, Porsgrunn PK 245 ny 5.mai Bervik Porsgrunn PK
ny 467 Daniel Rødfjell, Mo PK   245 ny 26.apr   Sagbakken pistolbane Mo PK
ny 472 Anders Kristiansen, Skudenes PK 244 ny 20.sep Karmøyhallen Skudenes PK
ny 472 Roy Bjørndal, OKTS V65 244 ny 3.apr Ekeberg OKTS
-142 472 Svein Arne Karlsen, Stord PK V65 244 -13 7.mar   Prestegardsskogen Stord PK
ny 475 Stefano Ciccarelli, Oslo Vestre SS V55 243 ny 12.aug Løvenskiold Oslo Vestre SS
ny 475 Sivert Myrbostad, Eide og Fræna PK 243 ny 6.feb Bollitun Eide og Fræna PK
-145 475 Rune Hjalmar Rønning, Marnar PL   243 -14 11.nov   Vigeland Marnar PL
-45 475 Sindre Varhaug, Hå PK 243 +3 30.sep Refsland Hå PK
-45 475 Marius Hesvik Norheim, Hafrsfjord PK 243 +3 26.apr Bjergsted Pistolbane Hafrsfjord PK
ny 475 Arnt Roar Gravem, Eide og Fræna PK   243 ny 6.feb   Bollitun Eide og Fræna PK
ny 475 Karl Einar Ellingsen, Skudenes PK V55 243 ny 8.feb Karmøyhallen Skudenes PK
ny 475 Kevin Norman Aaland, Vadsø SSK 243 ny 22.jan Miljøbygget skytebane Vadsø SSK
ny 475 Even Fosen Risnes, Haugesund PK Menn U14 243 ny 6.apr   Kuleisen Haugesund PK
+37 484 Ivan Lingås Gjendem, Eide og Fræna PK 242 +24 4.des Bollitun Eide og Fræna PK
+132 484 Thor Kristian Strøm Karlsen, Orkla PK 242 +64 15.jan Skatval Stjørdal SSK
ny 484 Per Anders Netland, Hå PK   242 ny 30.sep   Refsland Hå PK
+37 484 Eirik Vebenstad, Stavanger PK 242 +24 16.okt Skurve Stavanger PK
ny 484 Allan Ludvigsen, Grimstad SS 242 ny 25.mai Fevikhallen Grimstad SS
ny 484 Julie Alexandra Nordgård, Finnsnes PK Kv Jr 242 ny 21.okt   Narvik Narvik PK
+46 484 Roger Nordvik, Grimstad SS V55 242 +27 25.mai Fevikhallen Grimstad SS
ny 484 Petter Emil Helland, Egersund PK Menn U16 242 ny 30.sep Refsland Hå PK
ny 484 Christer Zakariassen, Porsgrunn PK   242 ny 1.des   Brevik Porsgrunn PK
ny 484 Cato Molland, Skudenes PK 242 ny 8.mar Karmøyhallen Skudenes PK
ny 484 Torbjørn Torkelsen, Hafrsfjord PK V55 242 ny 26.apr Bjergsted Pistolbane Hafrsfjord PK
ny 484 Dag Magnus Saxeide, Hafrsfjord PK V55 242 ny 26.apr   Bjergsted Pistolbane Hafrsfjord PK
ny 484 Marcus Jan Bertil Fällgren, Porsgrunn PK 242 ny 5.mai Bervik Porsgrunn PK
ny 497 Anita K. Lindberg-Brun, Porsgrunn PK Kv 241 ny 1.des Brevik Porsgrunn PK
ny 497 Kestutis Vladika, Vigra og Valderøy PK   241 ny 27.des   Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 497 Haakon Henry Halvorsen, Porsgrunn PK 241 ny 9.jun Brevik Porsgrunn PK
+66 497 Frank Terje Tysnes, Tysnes SSK V55 241 +36 27.apr Vevatnet Tysnes SSK
-105 497 Ole Johan Vold, Hå PK   241 -7 30.sep   Refsland Hå PK
-222 497 Tron-Erik Tomtum, Hokksund PK V55 241 -22 6.mai Myhrespiten Hokksund PK
ny 497 Agathe Vaaland, Hafrsfjord PK Kv 241 ny 27.sep Bjergsted Hafrsfjord PK
+90 497 Geir Ove Oen, Stord PK   241 +46 13.jun   Prestegardsskogen Stord PK
+23 505 Erik Larssen, Bjørnafjorden SSK 240 +23 27.sep Bjergsted Hafrsfjord PK
+151 505 Nils-Henrik Synnes, Vigra og Valderøy PK 240 +95 27.des Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
+64 505 David George Wendel, Asker SK V55 240 +37 28.jan   Olledalen Asker SK
ny 505 Bjørn Gjørv, Hafrsfjord PK 240 ny 2.mar Kuleisen Haugesund PK
-67 505 Leon Johnsen, Haugesund PK Menn U16 240 +2 2.mar Kuleisen Haugesund PK
+149 505 Elisabeth Trones Jørve, Ringerike PK Kv V55 240 +92 28.des   Ringerikshallen Ringerike PK
ny 511 Tom Ørbæk, Farris SS - Larvik V55 239 ny 25.apr Åres Farris SS - Larvik
ny 511 Oddvar Olsen, Haugesund PK V55 239 ny 2.feb Kuleisen Haugesund PK
ny 511 Rita Wiestad Eriksen, Vennesla PK Kv 239 ny 30.sep   Nodelandshallen Greipstad PK
ny 511 Rune Irgens-Væting, Grimstad SS 239 ny 25.mai Fevikhallen Grimstad SS
ny 515 Sascha Høvring, Haugesund PK 238 ny 7.sep Kuleisen Haugesund PK
ny 515 Jan Kristoffersen, Skudenes PK V55 238 ny 20.sep   Karmøyhallen Skudenes PK
-175 515 Dag Ståle Strømstad, Kongsvinger SS V55 238 -17 3.apr Ekeberg OKTS
ny 515 Jørgen Semsøy, Asker SK V55 238 ny 28.jan Olledalen Asker SK
ny 519 Vivian Sørvåg Tollaksen, Haugesund PK Kv 237 ny 7.des   Kuleisen Haugesund PK
ny 519 Tommy Westby, Porsgrunn PK 237 ny 1.des Brevik Porsgrunn PK
ny 519 Sten Ove Bergstrøm, Farris SS - Larvik V55 237 ny 25.apr Åres Farris SS - Larvik
ny 519 Sondre Ellertsen Aas, Egersund PK Menn Jr 237 ny 30.sep   Refsland Hå PK
ny 519 Bjørn Johannesson, Haugesund PK V65 237 ny 7.des Kuleisen Haugesund PK
ny 519 Jens Petter Skjærvø, Støren SSK 237 ny 13.mar Støren Skytesenter Støren SSK
-215 519 Per Lund, Marnar PL V65 237 -23 4.mar   Nodelandshallen Greipstad PK
ny 526 Karianne Middelthun Breiseth Bogø, Stjørdal SSK Kv 236 ny 4.apr Vinne Skole Verdal SSL
ny 526 Sebastian Ødegård Skaug, Farris SS - Larvik 236 ny 30.mai Åres Farris SS - Larvik
ny 526 Svein Helge Dyrskog, Hafrsfjord PK   236 ny 26.apr   Bjergsted Pistolbane Hafrsfjord PK
-8 529 Ismo Hiltunen, Haugesund PK 235 +17 2.mar Kuleisen Haugesund PK
ny 529 Ralfs Rudolfs Zass, Skudenes PK 235 ny 20.sep Karmøyhallen Skudenes PK
ny 529 Jan Helmen, Aron SK Drammen V65 235 ny 8.jul   Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 532 Sven Olav Løvsjø, Porsgrunn PK 234 ny 1.des Brevik Porsgrunn PK
ny 532 Leif Eivind Hjertaker-Nesse, Haugesund PK 234 ny 5.okt Kuleisen Haugesund PK
+7 532 Diogo Filipe Dos Santos Valente, Eide og Fræna PK   234 +22 22.jan   Bollitun Eide og Fræna PK
ny 532 Tomasz Suchowiecki, Hå PK 234 ny 30.sep Refsland Hå PK
ny 532 Odd Tode Langåker Torbergsen, Haugesund PK 234 ny 7.des Kuleisen Haugesund PK
ny 532 Stine Tofte Sørensen, Marnar PL Kv 234 ny 16.des   Vigeland Marnar PL
-153 532 Johan Forsberg, Hokksund PK 234 -16 6.mai Myhrespiten Hokksund PK
ny 532 Kristian Arne Fuglestad, Hå PK V73 234 ny 30.sep Refsland Hå PK
-85 532 Morten Aronsen, Svelvik SS   234 -2 7.jun   Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 532 Gunn Mary Andersen, Verdal SSL Kv V65 234 ny 4.apr Vinne Skole Verdal SSL
ny 542 Jan Kato Tjensvoll, Hå PK 233 ny 30.sep Refsland Hå PK
ny 542 Alin-Eugen Burlan, Skudenes PK   233 ny 20.sep   Karmøyhallen Skudenes PK
ny 542 Tore Engvig, Oslo Vestre SS 233 ny 12.aug Løvenskiold Oslo Vestre SS
-85 542 Kåre Nord-Varhaug, Hå PK 233 -1 30.sep Refsland Hå PK
ny 542 Guido Stuttgen, Haugesund PK V55 233 ny 5.okt   Kuleisen Haugesund PK
-176 547 Ronny-Andre Sjåfjell, Narvik PK 232 -19 18.mar Narvik Narvik PK
ny 547 Odd Arnold Terjesen, Grimstad SS 232 ny 25.mai Fevikhallen Grimstad SS
ny 547 Steinar Gravem, Eide og Fræna PK   232 ny 2.okt   Bollitun Eide og Fræna PK
ny 550 Hannah Elisabeth Tombre Christensen, Tromsø PK Kv Jr 231 ny 26.jul Sankthansholet Ørland SS
ny 550 Lom-Ali Sjamalajlovitsj Osmajev, Haugesund PK 231 ny 1.jun Kuleisen Haugesund PK
ny 550 Kim Christopher Fjeld Tyrihjell, Marnar PL   231 ny 11.nov   Vigeland Marnar PL
ny 553 Håvard Estensvoll, Støren SSK 230 ny 13.mar Støren Skytesenter Støren SSK
ny 553 Bjarne Engstrøm, Farris SS - Larvik 230 ny 25.apr Åres Farris SS - Larvik
ny 553 Jostein Kløvjan, Verdal SSL V55 230 ny 3.okt   Vinne Verdal SSL
ny 553 Lars Oddvar Strand, Steigen PK 230 ny 6.jun Steigen Steigen PK
ny 553 Geir Bornø, Harstad PK V55 230 ny 18.mar Narvik Narvik PK
ny 553 Bjørn Tore Hammerhaug Eriksen, Stjørdal SSK V55 230 ny 5.nov   Skatval Stjørdal SSK
+81 553 Johann Berg Berri, Verdal SSL 230 +61 21.feb Vinne Skole Verdal SSL
ny 560 Elise Roysdatter, Kristiansand PS Kv 229 ny 26.mar Vigeland Marnar PL
+25 560 Espen Friberg, Marnar PL   229 +33 26.mar   Vigeland Marnar PL
ny 562 Eivind Vea, Skudenes PK 228 ny 8.mar Karmøyhallen Skudenes PK
ny 562 Lars Erik Berge, Narvik PK 228 ny 18.mar Narvik Narvik PK
ny 562 Steinar Foss, Orkla PK V55 228 ny 1.sep   Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 562 Terje Rødseth, Eide og Fræna PK 228 ny 6.feb Bollitun Eide og Fræna PK
ny 562 Lill Tonje Brekstad-Korsvik, Stjørdal SSK Kv 228 ny 5.nov Skatval Stjørdal SSK
-105 562 Rolf Magne Østhus, Verdal SSL   228 -6 21.feb   Vinne Skole Verdal SSL
+48 568 Cecilie Aastrand, Stavanger PK Kv 227 +49 16.okt Skurve Stavanger PK
-213 568 Memduh Sualp, OKTS V65 227 -26 8.jul Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 568 Mads Kristian Strand, Verdal SSL   227 ny 21.feb   Vinne Skole Verdal SSL
ny 571 Geir Vidar Berglind, Asker SK V55 226 ny 28.jan Olledalen Asker SK
ny 571 Sivert Storø Jr., Støren SSK 226 ny 11.des Støren Skytesenter Støren SSK
-154 571 Marie Charlotte Moilanen Kettunen, Haugesund PK Kv 226 -17 5.jan   Kuleisen Haugesund PK
ny 571 Tommy Meyer, Sarpsborg PK V55 226 ny 15.sep Bjørndalen Sarpsborg PK
-207 571 Marius Emil Eriksen, Tromsø PK 226 -26 18.mar Narvik Narvik PK
ny 576 Gunnar Erik Eide Barstad, Hå PK   225 ny 30.sep   Refsland Hå PK
+11 576 Mindaugas Beniusis, Hå PK 225 +30 30.sep Refsland Hå PK
ny 578 Johan Martin Rønning Tennøy, Ålesund PK 224 ny 27.des Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 578 Paweena Eriksen, Narvik PK Kv 224 ny 21.okt   Narvik Narvik PK
-174 578 Jan Henry Halvorsen, Stord PK V65 224 -22 13.jun Prestegardsskogen Stord PK
ny 581 Sander Hansen, Greipstad PK 223 ny 30.sep Nodelandshallen Greipstad PK
ny 581 Arvid Klavenes, Stavanger PK V55 223 ny 18.sep   Skurve Stavanger PK
ny 581 Melvin Benkestok Vesterhus, Kvinesdal PK Menn Jr 223 ny 11.nov Vigeland Marnar PL
ny 581 Frank Sørensen, Greipstad PK V55 223 ny 30.sep Nodelandshallen Greipstad PK
ny 585 Jan-Helge Dragsnes Rygh, Stjørdal SSK   221 ny 3.des   Skatval Stjørdal SSK
ny 585 Heidi Iren Rosenby, Steigen PK Kv 221 ny 6.jun Steigen Steigen PK
ny 585 Torbjørn Pedersen, OKTS V73 221 ny 17.apr Ekeberg OKTS
ny 585 Sigmund Mongstad Hope, Stord PK   221 ny 13.jun   Prestegardsskogen Stord PK
ny 589 Harald Høgseth Danielsen, Steigen PK 220 ny 6.jun Steigen Steigen PK
ny 589 Tor andreas Danielsen, Narvik PK 220 ny 21.okt Narvik Narvik PK
ny 589 Bazi Ahmad, Sarpsborg PK   220 ny 15.sep   Bjørndalen Sarpsborg PK
ny 589 Jessica Köhler, Egersund PK Kv 220 ny 30.sep Refsland Hå PK
ny 593 Anders Hansen Berg, Steigen PK 219 ny 6.jun Steigen Steigen PK
ny 593 Andreas Tegle, Haugesund PK   219 ny 2.feb   Kuleisen Haugesund PK
-310 593 Arnt Børtveit, Stord PK V73 219 -43 13.jun Prestegardsskogen Stord PK
ny 596 Christopher Berglind, Asker SK 218 ny 28.jan Olledalen Asker SK
-   596 Bård Flatin, OKTS V55 218 +30 3.apr   Ekeberg OKTS
-53 596 Ulf Fjotland, Kvinesdal PK 218 +7 16.des Vigeland Marnar PL
ny 599 Karoline Bauer-Nilsen, Marnar PL Kv 217 ny 26.mar Vigeland Marnar PL
ny 599 Roger Tjelta, Stavanger PK   217 ny 18.sep   Skurve Stavanger PK
ny 599 Arne Henning Lothe, Stavanger PK 217 ny 16.okt Skurve Stavanger PK
+88 599 Kenneth Strand Storvik, Eide og Fræna PK 217 +119 4.des Bollitun Eide og Fræna PK
-99 603 Kristian Sivert Jensen, Asker SK V55 216 -7 28.jan   Olledalen Asker SK
-92 603 Jan Ståle Øvrebø, Haugesund PK 216 -5 2.mar Kuleisen Haugesund PK
ny 605 Panagiotis Kalogerakis, Oslo Vestre SS 215 ny 12.aug Løvenskiold Oslo Vestre SS
-109 605 Anders Johnsen, Støren SSK   215 -10 20.feb   Støren Skytesenter Støren SSK
ny 607 Jonas Rørapet Adriansen, Mo PK 214 ny 23.aug Åenget Mo PK
ny 607 Mats Andvig, Asker SK 214 ny 28.jan Olledalen Asker SK
ny 607 Tobias Stangeland, Hafrsfjord PK Menn Jr 214 ny 27.sep   Bjergsted Hafrsfjord PK
+11 607 Roar Ludvigsen, Bergen PK V73 214 +37 15.jun Laksevåg Bergen PK
ny 607 Lasse Nilsen, Aron SK Drammen 214 ny 8.jul Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 612 Jan Kristian Myge, Haugesund PK   213 ny 1.jun   Kuleisen Haugesund PK
ny 612 Rebekka Instøy Dalland, Tysnes SSK Kv 213 ny 31.aug Vevatne Tysnes SSK
ny 612 Joakim Rønneberg Nilsen, Ringerike PK 213 ny 6.apr Ringerikshallen Ringerike PK
-46 615 Tor Arne Hage, Melhus SS   212 +9 9.jan   Støren skytesenter Støren SSK
-100 615 Pål Backstrøm, Marnar PL 212 -7 26.mar Vigeland Marnar PL
ny 615 Oliver Stokka Netland, Hå PK Menn U16 212 ny 30.sep Refsland Hå PK
ny 618 Dag Erik Eriksen, Stord PK   211 ny 13.jun   Prestegardsskogen Stord PK
ny 618 Roland Vajda, Halden PK 211 ny 15.sep Bjørndalen Sarpsborg PK
ny 618 Anders Wahl, Trondhjems PK V55 211 ny 1.sep Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 618 Odd Ivar Hatle, Eide og Fræna PK   211 ny 6.feb   Bollitun Eide og Fræna PK
ny 618 Ronja Ellertsen, Egersund PK Kv Jr 211 ny 30.sep Refsland Hå PK
-195 618 John Knutsen, Støren SSK 211 -31 9.jan Støren skytesenter Støren SSK
ny 624 Tomasz Stanislaw Smol, Verdal SSL   210 ny 21.feb   Vinne Skole Verdal SSL
ny 624 Britt Helene Dahl, Porsgrunn PK Kv V55 210 ny 1.des Brevik Porsgrunn PK
ny 624 Jann Rønning, Kotsøy PK V55 210 ny 17.apr Støren Skytesenter Støren SSK
ny 627 Terje Magnar Ulltang, Stord PK V55 209 ny 14.nov   Prestegardsskogen Stord PK
ny 628 Thord Hegre, Hafrsfjord PK 208 ny 26.apr Bjergsted Pistolbane Hafrsfjord PK
-236 628 Nils Harald Smedvik, Stord PK V55 208 -40 7.mar Prestegardsskogen Stord PK
ny 630 Bengt Erik Erlandsen, Ørland SS V55 207 ny 28.nov   Brekstad Ørland SS
ny 630 Martin Andreassen Olsen, Verdal SSL 207 ny 21.feb Vinne Skole Verdal SSL
ny 630 Espen Hagen Thomsen, Skudenes PK 207 ny 20.sep Karmøyhallen Skudenes PK
ny 630 Daniel Bye Robertsen, Kirkenes PK   207 ny 23.mai   Vinterveiskaret Kirkenes PK
-84 630 Aina Irene Thune, OKTS Kv V55 207 -3 20.feb Ekeberg OKTS
-383 635 Heine Gulliksen, Stord PK V73 206 -59 13.jun Prestegardsskogen Stord PK
ny 636 Janne Agnete Kristiansen, Stjørdal SSK Kv 205 ny 5.nov   Skatval Stjørdal SSK
ny 636 Kenneth Hansen, Farris SS - Larvik 205 ny 30.mai Åres Farris SS - Larvik
ny 636 Andries Georges Mario Ferla, Haugesund PK 205 ny 2.nov Kuleisen Haugesund PK
ny 639 Ole Andreas Eriksen Stenberg, Stord PK   204 ny 13.jun   Prestegardsskogen Stord PK
ny 639 Kjell Heggelund, Verdal SSL 204 ny 3.okt Vinne Verdal SSL
ny 639 Per Arne Øvrum, Porsgrunn PK 204 ny 24.mar Brevik Porsgrunn PK
ny 639 Geir Ramberg, Farris SS - Larvik   204 ny 25.apr   Åres Farris SS - Larvik
-42 639 Walter Rodolphe Geoffroy, Stord PK 204 +17 7.mar Prestegardsskogen Stord PK
ny 644 Einar Lundereng, Stjørdal SSK V55 203 ny 3.des Skatval Stjørdal SSK
ny 644 Vidar Rognes, Stjørdal SSK   203 ny 15.jan   Skatval Stjørdal SSK
ny 646 Håvard Sulebakk, Haugesund PK 201 ny 2.feb Kuleisen Haugesund PK
ny 646 Robin Lindberg Frøhaug, Grimstad SS 201 ny 26.jan Fevikhallen Grimstad SS
ny 646 Håvard Idsøe, Stord PK   201 ny 13.jun   Prestegardsskogen Stord PK
ny 649 Sigurd Kirste, Verdal SSL 200 ny 3.okt Vinne Verdal SSL
ny 649 Even Lohne Jørgensen, Lindesnes PK 200 ny 26.mar Vigeland Marnar PL
ny 649 Sonder Brekstad Hagemo, Støren SSK   200 ny 17.apr   Støren Skytesenter Støren SSK
ny 652 Tore Hakvaag, Steigen PK V55 199 ny 6.jun Steigen Steigen PK
ny 652 Steinar Paulsen, Asker SK V65 199 ny 28.jan Olledalen Asker SK
-105 654 Pål Eric Braathen, Grimstad SS   198 -11 26.jan   Fevikhallen Grimstad SS
ny 654 Christoffer Olsen Nilsen, Verdal SSL 198 ny 21.feb Vinne Skole Verdal SSL
ny 654 Eivind Lærum Bie, Grimstad SS 198 ny 26.jan Fevikhallen Grimstad SS
ny 657 Michal Haponik, Farris SS - Larvik   196 ny 12.sep   Åres Farris SS - Larvik
ny 658 Kåre Ormestad, Marnar PL 194 ny 16.des Vigeland Marnar PL
ny 658 Birgit Hansen Gordon, Haugesund PK Kv V55 194 ny 5.okt Kuleisen Haugesund PK
ny 658 Espen Monclair, Stord PK   194 ny 14.nov   Prestegardsskogen Stord PK
ny 658 Glenn Lothe, Stavanger PK 194 ny 18.sep Skurve Stavanger PK
ny 658 Inge Olsen, Verdal SSL 194 ny 21.feb Vinne Skole Verdal SSL
ny 663 Edvard Jensen, Farris SS - Larvik   192 ny 25.apr   Åres Farris SS - Larvik
ny 664 Andreas Tang Wa Pedersen, Skudenes PK Menn U12 191 ny 20.sep Karmøyhallen Skudenes PK
ny 665 Ingelin With Ottesen, Haugesund PK Kv U16 190 ny 2.nov Kuleisen Haugesund PK
ny 665 Jeanett Lint Grindhaug, Haugesund PK Kv 190 ny 7.sep   Kuleisen Haugesund PK
ny 665 Frank Gulliksen, Støren SSK V55 190 ny 13.mar Støren Skytesenter Støren SSK
ny 668 Christian E Ausland Fjellheim, Odda PK 189 ny 12.des Ragdehallen Odda PK
ny 668 Endre Ferkingstad, Skudenes PK   189 ny 8.feb   Karmøyhallen Skudenes PK
ny 668 Bjørn André Karlsen, Hå PK 189 ny 30.sep Refsland Hå PK
ny 668 Henrik Gudmundsen Johannessen, Tromsø PK Menn U14 189 ny 21.okt Narvik Narvik PK
ny 672 Jostein Lygre, Haugesund PK V55 188 ny 6.apr   Kuleisen Haugesund PK
ny 672 Kjetil Slatlem, Eide og Fræna PK 188 ny 6.nov Bollitun Eide og Fræna PK
ny 674 Eivind Hatlestad, Haugesund PK 187 ny 2.feb Kuleisen Haugesund PK
ny 674 Ole Petter Holmestrand, Grimstad SS   187 ny 25.mai   Fevikhallen Grimstad SS
ny 674 Jon Sigve Ring Sjølyst, Farris SS - Larvik 187 ny 10.okt Åres Farris SS - Larvik
ny 674 Stian Aksnes, Verdal SSL 187 ny 4.apr Vinne Skole Verdal SSL
-115 674 Arne Kristian Stensby, Folldal PK V55 187 -20 9.jan   Støren skytesenter Støren SSK
ny 679 Torbjørn Staalesen, Haugesund PK V73 186 ny 17.des Kuleisen Haugesund PK
ny 679 Karine Bjørnestad, Grimstad SS Kv 186 ny 26.jan Fevikhallen Grimstad SS
-262 679 Per Atle Andersen, Haugesund PK V55 186 -57 5.jan   Kuleisen Haugesund PK
-139 682 Tom Hjelden, Eide og Fræna PK 185 -26 6.feb Bollitun Eide og Fræna PK
ny 683 Przemyslaw Mikolaj Mroz, Haugesund PK 184 ny 1.jun Kuleisen Haugesund PK
ny 683 Russell Cruz Carullo, Haugesund PK   184 ny 1.jun   Kuleisen Haugesund PK
ny 683 Stig Nuth, Lindesnes PK 184 ny 11.nov Vigeland Marnar PL
ny 686 Daniel Ringbakken Eriksen, Porsgrunn PK 183 ny 1.des Brevik Porsgrunn PK
ny 687 Harald Kristiansen, Haugesund PK   181 ny 7.des   Kuleisen Haugesund PK
ny 688 Stine Fiskebeck, Kirkenes PK Kv 180 ny 23.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
-84 688 John Henrik Stiansen, Arendal PK 180 -2 22.aug Vestre Saltrød Arendal PK
ny 688 Henrik Thomassen, Hokksund PK   180 ny 6.mai   Myhrespiten Hokksund PK
ny 691 Per Aalstad, Steigen PK 179 ny 6.jun Steigen Steigen PK
ny 692 Christian Marstrander Fodnes, OKTS 177 ny 20.feb Ekeberg OKTS
-37 693 Pernilla Iseline Rogander Karlsen, Narvik PK Kv 174 +29 18.mar   Narvik Narvik PK
-122 694 Svein Olav Vollan, Narvik PK 172 -30 18.mar Narvik Narvik PK
ny 694 Marteinn Tryggvi Sigurolason, Grimstad SS 172 ny 25.mai Fevikhallen Grimstad SS
ny 696 Dwight Northrop Putnam, Odda PK V73 171 ny 12.des   Ragdehallen Odda PK
ny 697 Stig Riise Pettersen, Haugesund PK V55 170 ny 5.okt Kuleisen Haugesund PK
ny 697 Stein Ragnar Emsøy, Hafrsfjord PK V65 170 ny 27.sep Bjergsted Hafrsfjord PK
-151 697 Erik Skolem, Asker SK   170 -40 28.jan   Olledalen Asker SK
-18 697 Anette Søraa Jensen, Asker SK Kv 170 +45 28.jan Olledalen Asker SK
ny 701 Tiago Julian Gjetrang Luis, OKTS 169 ny 20.feb Ekeberg OKTS
ny 701 Erling Christensen, Grimstad SS   169 ny 25.mai   Fevikhallen Grimstad SS
-74 703 Maria Eugenia Perdomo-Asbølmo, Støren SSK Kv 168 -5 13.mar Støren Skytesenter Støren SSK
ny 703 Arnt Eggen, Trondhjems PK V55 168 ny 1.sep Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 705 Jostein Johannessen, Grimstad SS   166 ny 25.mai   Fevikhallen Grimstad SS
-173 706 Karoline Kværner Foss, Asker SK Kv Jr 165 -48 28.jan Olledalen Asker SK
ny 706 Akaki Jobava, OKTS 165 ny 24.aug Maridalen OKTS
-72 706 Jone Næss, Hafrsfjord PK   165 -4 26.apr   Bjergsted Pistolbane Hafrsfjord PK
ny 709 Per Morten Noven, Haugesund PK V55 164 ny 7.des Kuleisen Haugesund PK
ny 709 Hans Kristian Brøndbo, Ringerike PK 164 ny 16.mar Ringerikshallen Ringerike PK
ny 711 Arild-Arne Andersen, Støren SSK V65 163 ny 11.des   Støren Skytesenter Støren SSK
ny 711 Emilia Hoel Jacobsen, Haugesund PK Kv 163 ny 5.okt Kuleisen Haugesund PK
-212 711 Andreas Gaarden, Narvik PK 163 -61 18.mar Narvik Narvik PK
ny 714 Stein Tore Karlsen, Zero PK V73 162 ny 15.mai   Maridalen OKTS
ny 715 Vegard Hotvedt, Stjørdal SSK 161 ny 5.nov Skatval Stjørdal SSK
ny 716 Arnfinn Olav Eriksen, Stord PK V55 160 ny 13.jun Prestegardsskogen Stord PK
ny 717 Ryan Michael Graham, Hafrsfjord PK   159 ny 27.sep   Bjergsted Hafrsfjord PK
ny 717 Liza-Susan Smistad, Kirkenes PK Kv 159 ny 23.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 717 Evy Kathrine Stangeland, Haugesund PK Kv 159 ny 7.sep Kuleisen Haugesund PK
-51 717 Tor Ivar Nielsen, Kirkenes PK V55 159 +22 23.mai   Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 721 Evelyn Tagacanao Løvsjø, Porsgrunn PK Kv 158 ny 1.des Brevik Porsgrunn PK
ny 722 Alexander Jakobsen, Arendal PK 157 ny 25.apr Vestre Saltrød Arendal PK
ny 722 Ken Arne Nørgaard, Kongsvinger SS   157 ny 16.jan   Ekeberg OKTS
ny 724 Sajpuddi Zjamalajlovitsj Osmajev, Haugesund PK 154 ny 2.mar Kuleisen Haugesund PK
ny 724 Nicklas Dreyer Braham, Tromsø PK Menn U14 154 ny 21.okt Narvik Narvik PK
ny 726 Jan Arvid Vikran Kippe Brøndbo, Ringerike PK   150 ny 25.jun   Ringerikshallen Ringerike PK
ny 727 Frida Hatlestad, Haugesund PK Kv Jr 149 ny 2.feb Kuleisen Haugesund PK
ny 728 Brage Benjamin Andersen, Tromsø PK Menn U14 148 ny 21.okt Narvik Narvik PK
ny 728 Sara Cicilie Midtbøen-Svendsen, Farris SS - Larvik Kv Jr 148 ny 30.mai   Åres Farris SS - Larvik
-129 730 Bjørn Sigurd Brekmo, Salangen PK V73 147 -37 21.okt Narvik Narvik PK
ny 730 Alexander Jenssen, Verdal SSL 147 ny 28.nov Vinne Verdal SSL
ny 730 Knut Bjørnar Hoseth, Eide og Fræna PK   147 ny 6.nov   Bollitun Eide og Fræna PK
ny 733 Kai Rune Dagsland, Haugesund PK 145 ny 2.mar Kuleisen Haugesund PK
ny 734 Martin Knut Haara Lothe, Odda PK V65 142 ny 12.des Ragdehallen Odda PK
-112 735 Ørjan Skjæveland, Hafrsfjord PK   140 -36 26.apr   Bjergsted Pistolbane Hafrsfjord PK
ny 736 Dag Ingar Simonsen, Farris SS - Larvik V65 138 ny 25.apr Åres Farris SS - Larvik
ny 737 Trond Henning Jåbæk, Lindesnes PK V55 136 ny 26.mar Vigeland Marnar PL
ny 738 Ole Jonny Lysgård, Aron SK Drammen   135 ny 8.jul   Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 739 Svein Harald Bornø, Harstad PK V55 133 ny 18.mar Narvik Narvik PK
ny 740 Jarle Fuhr Løseth, Eide og Fræna PK 129 ny 6.nov Bollitun Eide og Fræna PK
ny 741 Malin Olea Wold Fikseth, Narvik PK Kv 123 ny 18.mar   Narvik Narvik PK
ny 742 Egil Ame Håskjold, Eide og Fræna PK 122 ny 6.nov Bollitun Eide og Fræna PK
ny 743 Adrijan Landmark-Monge, Hå PK Menn U16 118 ny 30.sep Refsland Hå PK
ny 744 Heidi Nordby Johansen, OKTS Kv 112 ny 20.feb   Ekeberg OKTS
ny 745 Ole Jonny Magerøy, Molde PK 110 ny 4.des Bollitun Eide og Fræna PK
-71 746 Thea Isabell Backstrøm, Marnar PL Kv U14 109 -18 26.mar Vigeland Marnar PL
ny 747 Tore Wirkola, Støren SSK V55 106 ny 13.mar   Støren Skytesenter Støren SSK
ny 748 Reidar Gunnar Adolfsen, Steigen PK V55 104 ny 6.jun Steigen Steigen PK
ny 749 Kim Rune Øyen Hjelden, Eide og Fræna PK 94 ny 6.nov Bollitun Eide og Fræna PK
ny 750 Jan Stokseth, Farris SS - Larvik V65 92 ny 30.mai   Åres Farris SS - Larvik
ny 751 Thomas Lyse Nornes, Skudenes PK 91 ny 20.sep Karmøyhallen Skudenes PK
ny 752 Ken Ståle Vikre, Skudenes PK 87 ny 20.sep Karmøyhallen Skudenes PK
ny 753 Gro Anita Tjøsvoll, Skudenes PK Kv 77 ny 8.mar   Karmøyhallen Skudenes PK
ny 754 Jennifer Panugan Bergstrøm, Farris SS - Larvik Kv 71 ny 25.apr Åres Farris SS - Larvik
ny 755 Ingard Fejzullahu Lundereng, Stjørdal SSK V65 69 ny 3.des Skatval Stjørdal SSK
ny 756 Alin Stefan Muntean, Haugesund PK   67 ny 5.okt   Kuleisen Haugesund PK
-157 757 Egil Hetland, Hå PK V55 64 -121 30.sep Refsland Hå PK
ny 758 Bjørn Stanley Utheim, Lindesnes PK V73 60 ny 26.mar Vigeland Marnar PL
ny 759 Kurt Harald Aase, Stavanger PK V65 45 ny 16.okt   Skurve Stavanger PK
ny 760 Claudia Maria Mindru, Skudenes PK Kv 33 ny 20.sep Karmøyhallen Skudenes PK
ny 761 Hein Inge Berg, Skudenes PK 7 ny 8.mar Karmøyhallen Skudenes PK