Alle på topp: Hurtig Grov - 2023 Klasse: A B C oppdatert 8.januar 2024
krav 575 540 500 Trykk Ctrl-F for tekstsøk
Res. skutt siste 21 dager uthevet Norsk bestenotering: 595 Erik Bækkevold 227 skyttere ( -28 )
2022 pl Navn, Klubb klasse Sum 2022 Dato type Sted Arr.
-   1 Pål Hembre, Bærum PK V55 588 -3 8.jul Aronsløkka Aron SK Drammen
+17 2 Tore Vrålstad, Greipstad PK 581 +16 24.sep Fevikhallen Grimstad SS
+1 2 Eirik Sjemmedal Ekeberg, Bærum PK   581   - 15.jun mil LK Thun CISM Suisse
+126 4 Stian Flotvik Lauvrak, Grimstad SS 579 +72 28.okt Fevikhallen Grimstad SS
+3 4 Runar Magnussen, Sola PK 579 +2 6.apr Sola Skytehall Sola PK
-3 6 Lasse Hovd, Bærum PK   578 -3 29.jul NM Sankthansholet Ørland SS
-5 7 Ole-Harald Aas, Bærum PK 577 -7 29.jul NM Sankthansholet Ørland SS
+2 7 Frank Lien, Bærum PK V55 577 +3 26.mar Brevik Porsgrunn PK
+3 7 Marius Westgård, Hafrsfjord PK   577 +6 29.jul NM Sankthansholet Ørland SS
+26 10 Roar Haugan, Støren SSK 573 +18 29.jul NM Sankthansholet Ørland SS
+20 11 Erik Eknes, Numedal SS 572 +16 15.jun mil LK Thun CISM Suisse
-7 12 Ludvik Hembre, Bærum PK   571 -9 29.jul NM Sankthansholet Ørland SS
+9 13 Ingunn Marie Engelsen, Greipstad PK Kv V55 570 +6 7.des Nodelandshallen Greipstad PK
-8 14 Jan Arild Myrhaug, Trondhjems PK 569 -9 27.mai Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 15 Gunrid Kjellmark, Trondheim SS Kv 565 ny 22.aug   Jonsvatnet Trondhjems PK
+16 15 Arild Inge Wollan, Støren SSK V55 565 +9 26.des Brekstad Ørland SS
ny 15 Artem Yastrebov, Hafrsfjord PK 565 ny 29.jul NM Sankthansholet Ørland SS
-4 15 Roar Hembre, Trondheim SS V55 565 -5 29.jul NM Sankthansholet Ørland SS
+21 19 Håvard Hoff, Ørland SS 563 +10 29.jul NM Sankthansholet Ørland SS
ny 19 Erik Bækkevold, Brumunddal PK V55 563 ny 29.jul NM Sankthansholet Ørland SS
+3 21 Kjell Eivind Lund, Kvinesdal PK   562 +1 4.jun   Kvinesdalhallen Kvinesdal PK
ny 21 Hans Petter Løberg, Brumunddal PK 562 ny 4.feb Bangshallen Brumunddal PK
+6 21 Asmund Sigvald Broks, Farris SS - Larvik V73 562 +4 26.mar Brevik Porsgrunn PK
+1 24 Gunn Heidi Sønsterud Haugen, Numedal SS Kv 561 +1 29.jul NM Sankthansholet Ørland SS
ny 25 Ole Henning Fjeld, Namnå PK V55 560 ny 29.jul NM Sankthansholet Ørland SS
+20 25 Mariell Olsen Vestnes, Finnsnes PK Kv 560 +9 29.jul NM Sankthansholet Ørland SS
-11 25 Stian Rustøen, Greipstad PK   560 -8 29.jul NM Sankthansholet Ørland SS
-9 28 Espen Sivertsen, Greipstad PK V55 559 -6 21.sep Nodelandshallen Greipstad PK
+7 29 Rune Kristian Hansen, Ørland SS V55 558 +3 14.mar Buran Trondhjems PK
+25 29 Viggo Olden, Ørland SS   558 +12 27.mai   Jonsvatnet Trondhjems PK
+32 29 Roar Skeisvoll, Kopervik PK V55 558 +16 1.apr Blikshavn Kopervik PK
ny 29 Bjørn Martin Bruun, Trondheim SS V55 558 ny 29.jul NM Sankthansholet Ørland SS
-5 33 Rune Hammer, Aron SK Drammen V65 557   - 24.mai   Aronsløkka Aron SK Drammen
-12 34 Jo Geir Lint, Haugesund PK V55 556 -8 10.jun Blikshavn Kopervik PK
+65 34 Janik Kim Mikkelsen, Kirkenes PK 556 +27 17.jun Vinterveiskaret Kirkenes PK
+27 34 Arne Landsverk, Marnar PL   556 +14 24.aug   Nodelandshallen Greipstad PK
-19 34 Eirik Djønne, Odda PK 556 -11 10.jun Blikshavn Kopervik PK
+43 38 Erik Sveum, Aron SK Drammen V55 555 +20 30.sep Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 38 Bjørn Egil Martinsen, Ørland SS V55 555 ny 14.nov   Blinken Ørland SS
+8 40 Tor Jonassen, Sandnes PK V55 554 +5 10.feb Karmøyhallen Kopervik PK
-27 40 Morten Antonsen, Ørland SS 554 -15 14.nov Blinken Ørland SS
+88 42 Håvard Mathias Ellefsen, Trondheim SS   553 +46 12.aug   Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 42 Tore Myrvold, Brumunddal PK 553 ny 4.feb Bangshallen Brumunddal PK
-25 42 Rune Berven-Hanssen, Sola PK 553 -13 10.jun Blikshavn Kopervik PK
-34 45 Britt Elena Wollan, Støren SSK Kv 552 -18 29.jul NM Sankthansholet Ørland SS
+13 45 Bjørn Harald Vik, Ørland SS V55 552 +8 22.jan Brekstad Ørland SS
+3 47 Henrik Holen, Vigra og Valderøy PK 550 +2 14.nov Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
+3 47 Terje Storholt, Oslo PK V65 550 +2 21.jan   Bommestad Farris SS - Larvik
ny 47 Espen Magnussen, Sola PK 550 ny 6.apr Sola Skytehall Sola PK
+104 47 Pål Kristoffer Sørvoll, Tønsberg O. PK V55 550 +56 18.nov Løvenskiold Bærum PK
+14 47 Bjørn Aage Matheson Orø, Bodø SSK V65 550 +8 4.sep   Bestemorenga Bodø SSK
+21 52 Reidun Ann Støle, Haugesund PK Kv V55 549 +12 6.aug Kuleisen Haugesund PK
-33 52 Mattis Hembre, Bærum PK 549 -16 29.jul NM Sankthansholet Ørland SS
ny 54 Esten Murbreck, Hamar SSK V65 547 ny 29.jul NM Sankthansholet Ørland SS
-29 54 Ingar Woll, Bærum PK 547 -13 2.jan Ekeberg OKTS
-23 54 Jakob Kråkevik, Odda PK V65 547 -9 7.nov Ragdehallen Odda PK
-3 57 Bjørn Anton Jakobsen, Trondheim SS V73 546   - 27.mai   Jonsvatnet Trondhjems PK
-17 57 Bjørn Johannes Øyestaul, Farris SS - Larvik V55 546 -7 22.jul Fevikhallen Grimstad SS
+39 57 Åge Lier, Stjørdal SSK V65 546 +16 3.des Skatval Stjørdal SSK
-24 60 Bjørn Berven-Hanssen, Sola PK V55 545 -10 10.jun   Blikshavn Kopervik PK
ny 60 Erik Haglund, Grimstad SS Menn Jr 545 ny 31.aug Fjæreheia Grimstad SS
+30 62 Thomas Håkerud-Kongsvik, Asker SK 544 +13 30.sep Aronsløkka Aron SK Drammen
+25 63 Roger Hugo Solvang, Mosjøen PK V55 542 +9 27.aug   Sagforsen Mosjøen PK
ny 63 Harald Strømmegjerde, Sunndal SSK 542 ny 14.feb Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
-5 65 Bjørn Johan Mariboe, Ringerike PK 541 -2 30.sep Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 66 Aleksander Olsen, Svalbard Turn Pgr   540 ny 8.jul   Kvenvikmoen Alta SSK
-21 67 Gisle Enge, Odda PK 539 -11 10.jun Blikshavn Kopervik PK
ny 67 Magne Mæland, Sandnes PK 539 ny 6.apr Sola Skytehall Sola PK
-8 69 Tor Raymond Grindhaug, Kopervik PK   538 -4 1.apr   Blikshavn Kopervik PK
+15 69 Sonja Lillesand, Trondhjems PK Kv V55 538 +4 15.feb Buran Trondhjems PK
-54 69 Knut Inge Kjesbu, Verdal SSL 538 -29 27.mai Jonsvatnet Trondhjems PK
+43 72 Rune Finstad, OKTS V65 537 +19 26.aug   Myhrespiten Hokksund PK
ny 72 Øivind Maanum, Brumunddal PK V55 537 ny 6.mar Ankerskogen Hamar SSK
+34 72 Målfrid Pernille Vannebo, Numedal SS Kv V55 537 +12 30.sep Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 75 Tarjei Ravn, Grimstad SS   536 ny 24.sep   Fevikhallen Grimstad SS
ny 75 Eirik Lygre, Askøy PK V55 536 ny 29.jul NM Sankthansholet Ørland SS
-49 77 Eirik Andreassen, Oslo Vestre SS 535 -22 16.des Løvenskiold Bærum PK
-12 78 Oddmund Fjerdingen, Rømskog PK V65 534 -7 19.mar   Hula bak brannstasjon Askim PK
+41 78 Thoralf Moen, Trondhjems PK 534 +19 15.nov Buran Trondhjems PK
+59 80 Kristoffer Helgøy Henriksen, Sola PK Menn Jr 532 +30 29.jul NM Sankthansholet Ørland SS
-10 80 Tore Stensby, Hamar SSK V55 532 -7 29.jul NM Sankthansholet Ørland SS
-37 80 Frank Henning Lillebuen, Åsane PK 532 -20 29.jul NM Sankthansholet Ørland SS
+13 83 Gunnar Lier, Oslo FS V55 531 +1 2.jan Ekeberg OKTS
+26 84 Richard Aaserud, Ringerike PK   530 +10 6.mai   Aronsløkka Aron SK Drammen
-18 84 Lars Erik Fjelldal, Hafrsfjord PK 530 -11 29.jul NM Sankthansholet Ørland SS
+52 86 Marius Ugge Eliassen, Fredrikstad SS 529 +26 29.jul NM Sankthansholet Ørland SS
+32 87 Jon Rune Lithander, Sarpsborg PK V55 528 +13 19.mar   Hula bak brannstasjon Askim PK
-33 87 Even Lien Akre, Hafrsfjord PK Menn Jr 528 -18 29.jul NM Sankthansholet Ørland SS
ny 87 Alf Jostein Dale, Kopervik PK 528 ny 19.apr Karmøyhallen Skudenes PK
ny 87 Morten Nygård Bergheim, Eide og Fræna PK   528 ny 29.jan   Bjørnehaugen Kristiansund SS
+57 91 Tormod Strand, Kristiansand PS V55 527 +32 18.mar Bommestadhallen Farris SS - Larvik
-14 92 Terje Manfred Teigen Arnesen, Aron SK Drammen V55 526 -10 18.mar Bommestadhallen Farris SS - Larvik
ny 92 Odd Johannessen, Trondhjems PK V55 526 ny 3.sep   Jonsvatnet Trondhjems PK
-10 94 Mona Gjelstad, Farris SS - Larvik Kv 525 -9 29.jul NM Sankthansholet Ørland SS
-6 94 Roger Vik, Ørland SS V55 525 -8 22.jan Brekstad Ørland SS
+10 94 Erik Stai, Levanger SSL V73 525 -1 11.mai   Tromsdal Verdal SSL
ny 97 Terje Fallmyr, Rissa PK V55 524 ny 22.jan Brekstad Ørland SS
+33 97 Gunnar Terje Olaussen, Melhus SS V65 524 +17 13.mar Støren Skytesenter Støren SSK
-68 99 Arnt Inge Sandvik, Tromsø PK V55 523 -33 29.jul NM Sankthansholet Ørland SS
ny 99 Onar Torbjørnsen, Kopervik PK V55 523 ny 11.mar Karmøyhallen Kopervik PK
ny 99 Alexander Somby Larsen, Alta SSK 523 ny 13.mai Kvenvikmoen Alta SSK
ny 99 Tor Egil Hannestad, Brumunddal PK   523 ny 4.feb   Bangshallen Brumunddal PK
+76 103 Holger Hanssen Vilter, Bodø SSK V65 522 +50 27.aug Sagforsen Mosjøen PK
ny 103 Arne Vemund Bækken, Hamar SSK V55 522 ny 29.jul NM Sankthansholet Ørland SS
ny 105 Berner Helland, Marnar PL   521 ny 24.sep   Fevikhallen Grimstad SS
+18 105 Per Arve Iversen, Farris SS - Larvik V55 521 +9 18.mar Bommestadhallen Farris SS - Larvik
+25 105 Oddvin Blindheim, Vigra og Valderøy PK V65 521 +14 14.mar Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 108 Jan Olav Nordhagen, Hamar SSK   519 ny 6.mar   Ankerskogen Hamar SSK
-68 108 Ole Arnfinn Molvær, Lena SS V65 519 -34 6.mar Ankerskogen Hamar SSK
ny 110 Harald Dingstad, Askim PK 518 ny 19.mar Hula bak brannstasjon Askim PK
ny 110 Tim Leo Hembre, Bærum PK Menn Jr 518 ny 29.jul NM Sankthansholet Ørland SS
ny 110 Lars Petter Barstad, Arendal PK 518 ny 7.des Nodelandshallen Greipstad PK
ny 110 Tormod Bjerland, Mosjøen PK V55 518 ny 27.aug Sagforsen Mosjøen PK
-   110 Per Rune Magnussen, Sola PK V55 518 -2 10.jun   Blikshavn Kopervik PK
ny 115 Roy Blokhus, Mo PK V55 516 ny 27.aug Sagforsen Mosjøen PK
+101 116 Ståle Birger Emil Johansen, Alta SSK 515 +112 13.mai Kvenvikmoen Alta SSK
-12 116 Per Morten Bølstad, Oslo PK V55 515 -11 12.mar   Løvenskiold Bærum PK
+10 118 Helge Olden, Ørland SS V65 514 +6 29.jul NM Sankthansholet Ørland SS
-82 118 Kjell Jomar Heltne, Florø PK 514 -41 29.jul NM Sankthansholet Ørland SS
-26 118 Frode Oplenskedal, Sola PK   514 -17 17.sep   Skurve Hafrsfjord PK
ny 121 Liss-Kristin Olsen Saur, Mo PK Kv 512 ny 27.aug Sagforsen Mosjøen PK
ny 121 Ragnar Opdøl, Sunndal SSK 512 ny 29.jan Bjørnehaugen Kristiansund SS
+42 123 Svenn Mikal Bergeng, Kirkenes PK   511 +31 17.jun   Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 124 Vidar Vinje Paulsen, Hafrsfjord PK 510 ny 29.jul NM Sankthansholet Ørland SS
ny 124 Thorbjørn Barrett Sele, Asker SK 510 ny 30.sep Aronsløkka Aron SK Drammen
-   124 Kjell Ove Torsvik, Farris SS - Larvik V65 510 -1 18.feb   Bommestad Farris SS - Larvik
ny 124 Øystein Skogstad, Gildeskål SSK 510 ny 27.aug Sagforsen Mosjøen PK
+11 128 Cato André Syvertsen, Vigra og Valderøy PK V55 507 +5 17.okt Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
+91 129 Allan Ludvigsen, Grimstad SS   506 +114 19.feb   Fevikhallen Grimstad SS
-29 130 Jøran Stokvik Nilssen, Mo PK 505 -23 27.aug Sagforsen Mosjøen PK
-27 130 Bjørnar Vestnes, Farris SS - Larvik V55 505 -22 18.mar Bommestadhallen Farris SS - Larvik
ny 130 Victor Stiansen, Arendal PK   505 ny 2.okt   Stueneshallen Arendal PK
-55 133 Rolf Hindal, Haugesund PK 503 -33 10.jun Blikshavn Kopervik PK
+29 133 Geir Kåre Flo, Ringerike PK V55 503 +21 6.mai Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 135 Hans Petter Paulsen, Skjåk PK   502 ny 15.apr   Skjåk snikkeri Skjåk PK
ny 135 Svein Olav Hagbø, NOP/Vatne V55 502 ny 9.sep Svartemyr NOP/Vatne
-16 135 Øystein Nirisen, Porsgrunn PK V65 502 -13 26.mar Brevik Porsgrunn PK
-51 135 Morten Støen, Bærum PK V65 502 -32 12.mar   Løvenskiold Bærum PK
ny 135 Sun Bore, Sola PK SH 1 502 ny 6.apr Sola Skytehall Sola PK
ny 140 Robert Mettälä-Larsson, Stord PK 500 ny 19.nov Prestegardsskogen Stord PK
-31 141 Kenneth Eliussen Kristoffersen, Kopervik PK   499 -21 1.apr   Blikshavn Kopervik PK
ny 141 Henning Harry Thorsen, Hafrsfjord PK V55 499 ny 29.jul NM Sankthansholet Ørland SS
+51 143 Joakim Paatur Hauge, Birkenes & Lillesand SSL 497 +45 24.sep Fevikhallen Grimstad SS
ny 144 Ole Petter Holmestrand, Grimstad SS   495 ny 19.feb   Fevikhallen Grimstad SS
ny 144 Bård Terje Løklingholm, Stord PK 495 ny 19.nov Prestegardsskogen Stord PK
ny 144 Mats Andre Amdal, Stavanger PK 495 ny 6.apr Sola Skytehall Sola PK
+40 147 Finn Eric Tjørve, Kvinesdal PK V65 494 +34 19.feb   Kvinesdalhallen Kvinesdal PK
ny 148 Eivind Espenes, OKTS 492 ny 6.feb Ekeberg OKTS
ny 148 Amanda Kristine Hansen, Fredrikstad SS Kv 492 ny 29.jul NM Sankthansholet Ørland SS
ny 150 Geir Sverre Gjendem, Stjørdal SSK V55 487 ny 16.jul   Skatval Stjørdal SSK
-4 151 Asbjørn Nikolaisen, Aron SK Drammen 485 -13 6.mai Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 152 Daniel Olaussen, Melhus SS Menn Jr 484 ny 27.mai Jonsvatnet Trondhjems PK
-44 153 Ole-Martin Berge Haga, Sola PK   482 -41 6.apr   Sola Skytehall Sola PK
ny 154 Raymond Thorjussen, Porsgrunn PK 481 ny 24.mar Brevik Porsgrunn PK
ny 154 Kenneth Pedersen Hopstad, Støren SSK 481 ny 29.jul NM Sankthansholet Ørland SS
ny 156 Hans Olav Løen, Hokksund PK V55 480 ny 30.sep   Aronsløkka Aron SK Drammen
-21 156 Audun Edgar Klette, Ørland SS V55 480 -24 29.jul NM Sankthansholet Ørland SS
ny 158 Svein Arne Hagen, Årdal SSL 479 ny 20.aug Mjøen Årdal SSL
-35 159 Leif Tronslien Andressen, Lillestrøm OP V73 478 -33 6.feb   Ekeberg OKTS
+44 159 Roy Wollvik, Stavanger PK V55 478 +44 10.jun Blikshavn Kopervik PK
-35 161 Christer Rene Nordanger, Odda PK 476 -34 7.nov Ragdehallen Odda PK
+11 162 Per Arne Clemensen, Alta SSK V65 475 -1 8.jul   Kvenvikmoen Alta SSK
ny 162 Arve Guldhav, Kvinesdal PK V65 475 ny 19.feb Kvinesdalhallen Kvinesdal PK
-93 164 Per Christian Lie, Bærum PK V55 474 -64 16.des Løvenskiold Bærum PK
+34 165 Torfinn Kirkerud, Aron SK Drammen V55 472 +30 24.mai   Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 166 Tor Ole Arnesen, Alta SSK 468 ny 8.jul Kvenvikmoen Alta SSK
ny 167 Jørn-Petter Hjorth, Rygge PK V65 467 ny 2.sep Regimentsmyra Fredrikstad SS
ny 167 Heidi Myrvold Hval, Hokksund PK Kv 467 ny 17.jun   Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 169 Per Morten Aarak, Haugesund PK V55 466 ny 11.mar Karmøyhallen Kopervik PK
ny 170 Christer Skotnes Lukassen, Mosjøen PK 465 ny 27.aug Sagforsen Mosjøen PK
ny 171 Sverre Kallevig, Stavanger PK V55 461 ny 17.sep   Skurve Hafrsfjord PK
ny 171 Jørn Morten Sletta, Lora SS V55 461 ny 15.apr Skjåk snikkeri Skjåk PK
ny 173 Knut Inge Hildonen, Vadsø SSK V55 460 ny 17.jun Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 174 Rune Kimo, Rissa PK   459 ny 22.jan   Brekstad Ørland SS
+34 175 Bror Knut Skjeggedal, Arendal PK 455 +28 31.aug Fjæreheia Grimstad SS
ny 175 Roger Ulstein, Vigra og Valderøy PK 455 ny 14.feb Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 175 Ulf-kristian Svensson, Hurum SSK V73 455 ny 2.sep   Regimentsmyra Fredrikstad SS
+14 178 Alastair Allan Collins, Arendal PK V65 454 +1 20.feb Stueneshallen Arendal PK
+17 179 Dagfinn Hauge, Birkenes & Lillesand SSL 449 +2 24.sep Fevikhallen Grimstad SS
ny 179 Martin Johnsrud, Modum PK   449 ny 12.mar   Løvenskiold Bærum PK
+17 179 Jan Eirik Roska, Vadsø SSK 449 +2 7.mai Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 182 Peter Hirth, Nedre Eiker PK V73 445 ny 30.sep Aronsløkka Aron SK Drammen
+19 183 Morten Aronsen, Svelvik SS   444 +7 8.jul   Aronsløkka Aron SK Drammen
-3 184 Arnt Robert Johnsen, Alta SSK V55 442 -27 13.mai Kvenvikmoen Alta SSK
ny 185 Randi Margrete Strøm, Orkla PK Kv V55 440 ny 3.sep Jonsvatnet Trondhjems PK
ny 186 Jone Fuglestad, OKTS   439 ny 17.apr   Ekeberg OKTS
ny 187 Frode Paulsen, Hjørungavåg PK 434 ny 14.feb Giske idrettshall Vigra og Valderøy PK
ny 188 Tom Erik Olsen, Grimstad SS 431 ny 24.feb Fevikhallen Grimstad SS
ny 188 Odd-Steinar Mathisen, Tana og Nesseby PK V55 431 ny 17.jun   Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 188 Ronald Storesæther Eikefjord, Egersund PK V55 431 ny 11.jun Egersund Egersund PK
ny 191 Håvard Haakonsen, Stjørdal SSK V55 427 ny 22.aug Jonsvatnet Trondhjems PK
+14 192 Gjermund Nygårdseter, Kongsvinger SS V55 424 -5 4.feb   Bangshallen Brumunddal PK
ny 193 Jon Arne Brekken, Sunndal SSK V65 423 ny 29.jan Bjørnehaugen Kristiansund SS
ny 194 Frode Naustvik, Stavanger PK 420 ny 30.mai Vatne NOP/Vatne
ny 195 Geir Atle Småvik, Orkla PK V55 419 ny 15.feb   Buran Trondhjems PK
ny 196 Kristian Årstad Hauge, Time PK 417 ny 15.okt Orstadhuset Time PK
ny 197 Tom Wiggo Indahl, Sandnes PK V55 416 ny 11.mar Karmøyhallen Kopervik PK
ny 198 Andreas Torheim, Eide og Fræna PK   414 ny 29.jan   Bjørnehaugen Kristiansund SS
ny 199 Andre Lægreid, Årdal SSL 409 ny 20.aug Mjøen Årdal SSL
ny 200 Liv Ingrid Kavli, Oslo PK Kv V65 404 ny 30.sep Aronsløkka Aron SK Drammen
+10 201 Eivind Harald Klausen, Oslo PK V65 403 -22 12.mar   Løvenskiold Bærum PK
ny 202 Steffen Skrove, Grimstad SS 402 ny 30.mar Fevikhallen Grimstad SS
+17 203 Terje Charles Lunde, Haugesund PK V55 400 +8 6.aug Kuleisen Haugesund PK
+5 204 Tore Jonny Kjeldsberg, Alta SSK V55 390 -37 13.mai   Kvenvikmoen Alta SSK
ny 205 Jan Helmen, Aron SK Drammen V65 387 ny 8.jul Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 206 Frode Hegge, Støren SSK 383 ny 26.des Brekstad Ørland SS
+36 207 Øystein Sandbu Ryeng, Kirkenes PK   382 +152 17.jun   Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 208 Trond Morten Høyesveen, Lismarken PK V55 381 ny 4.feb Bangshallen Brumunddal PK
ny 209 Sivert Myrbostad, Eide og Fræna PK 374 ny 29.jan Bjørnehaugen Kristiansund SS
ny 210 Lars Mikael Jaurakkajærvi Larsen, Kvalsund IL   370 ny 8.jul   Kvenvikmoen Alta SSK
ny 211 Børge Flått, Mo PK V55 369 ny 12.jun Åenget Pistolbane Mo PK
ny 212 Morten Nyhus, Lismarken PK V55 356 ny 4.feb Bangshallen Brumunddal PK
ny 213 Marcus Berge, Hafrsfjord PK   322 ny 17.sep   Skurve Hafrsfjord PK
ny 214 Gunnar Nyhus, Årdal SSL V55 321 ny 20.aug Mjøen Årdal SSL
ny 215 Ken Arne Nørgaard, Kongsvinger SS 300 ny 4.feb Bangshallen Brumunddal PK
ny 216 Jan-Wolfgang Krüger, Farris SS - Larvik V55 299 ny 18.mar   Bommestadhallen Farris SS - Larvik
ny 217 Lars Erik Johansen, Porsgrunn PK 298 ny 5.nov Brevik Porsgrunn PK
ny 218 Pål Pedersen, Båtsfjord PK 294 ny 17.jun Vinterveiskaret Kirkenes PK
ny 219 Are Lyftingsmo, Lora SS V65 285 ny 15.apr   Skjåk snikkeri Skjåk PK
-   220 Gunnar Haugen, Alta SSK V55 282 -110 8.jul Kvenvikmoen Alta SSK
ny 221 Ole Aunebakk Hunnes, Sunndal SSK 278 ny 29.jan Bjørnehaugen Kristiansund SS
ny 222 Kjell Gallavara, Alta SSK   234 ny 8.jul   Kvenvikmoen Alta SSK
ny 223 Albert Bolstad, Akademisk SL V55 230 ny 12.mar Løvenskiold Bærum PK
ny 224 Trond Eriksen, NOP/Vatne 205 ny 30.mai Vatne NOP/Vatne
ny 225 Kåre Runestad, Skudenes PK V55 202 ny 19.apr   Karmøyhallen Skudenes PK
ny 226 Stine Fiskebeck, Kirkenes PK Kv 195 ny 17.jun Vinterveiskaret Kirkenes PK
+27 227 Ulf Fjotland, Kvinesdal PK 116 +81 2.des Kvinesdalhallen Kvinesdal PK