Alle på topp: Fri-B - 2023 Klasse: A B C oppdatert 8.januar 2024
krav 525 495 450 Trykk Ctrl-F for tekstsøk
Res. skutt siste 21 dager uthevet Norsk bestenotering: 570 Pål Hembre 133 skyttere ( +37 )
2022 pl Navn, Klubb klasse Sum 2022 Dato type Sted Arr.
-   1 Ingar Woll, Bærum PK 541 -11 23.jan Ekeberg OKTS
ny 2 Erik Eknes, Numedal SS 524 ny 24.jul NM Sankthansholet Ørland SS
ny 3 Mattis Hembre, Bærum PK   520 ny 24.jul NM Sankthansholet Ørland SS
ny 4 Ole-Harald Aas, Bærum PK 518 ny 24.jul NM Sankthansholet Ørland SS
+7 5 Bjørn Aage Matheson Orø, Bodø SSK V65 515 +13 17.sep Bestemorenga Bodø SSK
-2 5 Jan Arild Myrhaug, Trondhjems PK   515 -1 1.feb   Buran Trondhjems PK
ny 7 Pål Hembre, Bærum PK V55 514 ny 24.jul NM Sankthansholet Ørland SS
ny 8 Ludvik Hembre, Bærum PK 513 ny 24.jul NM Sankthansholet Ørland SS
+8 8 Håvard Hoff, Ørland SS   513 +17 6.jun   Sankthansholet Ørland SS
+28 10 Pål Kristoffer Sørvoll, Tønsberg O. PK V55 512 +48 18.des Ekeberg OKTS
ny 11 Frank Lien, Bærum PK V55 511 ny 26.feb Ringerikshallen Ringerike PK
-6 12 Raymond Thorjussen, Porsgrunn PK   506 -9 6.okt   Brevik Porsgrunn PK
+21 12 Frank Roy Haugland, Bærum PK V65 506 +34 4.des Ekeberg OKTS
ny 14 Bjørn Martin Bruun, Trondheim SS V55 503 ny 24.jul NM Sankthansholet Ørland SS
-12 14 Peder Sperstad, Bærum PK V55 503 -25 24.jul NM Sankthansholet Ørland SS
ny 16 Kjell Erik Olaisen, Haugesund PK V55 502 ny 16.nov Prestegardsskogen Stord PK
ny 17 Viggo Olden, Ørland SS 501 ny 6.jun Sankthansholet Ørland SS
ny 17 Geir Berg, Ringerike PK V55 501 ny 9.okt   Ekeberg OKTS
+2 19 Svein Erik Dalland, Tysnes SSK V55 500 +10 3.jun Laksevåg Bergen PK
ny 20 Lasse Hovd, Bærum PK 499 ny 24.jul NM Sankthansholet Ørland SS
-2 21 Holger Hanssen Vilter, Bodø SSK V65 498 +6 19.nov   Hunstad Bodø SSK
+22 22 Roger Stavland, Haugesund PK 497 +44 12.mai Kuleisen Haugesund PK
ny 22 Bjørn Berven-Hanssen, Sola PK V55 497 ny 3.des Bjergsted Hafrsfjord PK
+41 24 Olve Marvik, Stord PK   496 +102 8.jun   Prestegardsskogen Stord PK
+3 25 Erik Sveum, Aron SK Drammen V55 495 +14 18.jun Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 25 Eirik Lygre, Askøy PK V55 495 ny 3.jun Laksevåg Bergen PK
ny 27 Marius Westgård, Hafrsfjord PK   493 ny 3.des   Bjergsted Hafrsfjord PK
-17 28 Jakob Kråkevik, Odda PK V65 491 -13 15.jan Ragdehallen Odda PK
ny 29 Alf Jostein Dale, Kopervik PK 482 ny 20.mar Kuleisen Haugesund PK
+4 30 Jostein Hermansen, Haugesund PK   481 +11 20.feb   Kuleisen Haugesund PK
ny 30 Tor Helge Haltvik, Frosta SSL 481 ny 24.jul NM Sankthansholet Ørland SS
+15 30 Åge Ånensen, Stord PK 481 +29 16.nov Prestegardsskogen Stord PK
ny 33 Arne Hodne, Hafrsfjord PK   480 ny 3.des   Bjergsted Hafrsfjord PK
ny 33 Tore Stensby, Hamar SSK V55 480 ny 24.jul NM Sankthansholet Ørland SS
-12 33 Bjørn Johannes Øyestaul, Farris SS - Larvik V55 480 -10 28.apr Brevik Porsgrunn PK
-7 36 Tom Lauritzen, Bodø SSK V65 479   - 19.nov   Hunstad Bodø SSK
ny 37 Arild Lysfjord, Sandnessjøen PK V55 478 ny 27.apr Leirfjordhallen Sandnessjøen PK
-24 38 Harald Andreas Sæle, Porsgrunn PK V55 477 -23 15.des Brevik Porsgrunn PK
-   39 Arvid Lande, Stord PK V73 476 +14 16.nov   Prestegardsskogen Stord PK
ny 40 Mona Gjelstad, Farris SS - Larvik Kv 473 ny 8.sep Brevik Porsgrunn PK
-17 40 Frank Hansen, Bodø SSK V55 473 -13 23.apr Hunstad Bodø SSK
-39 42 Audun Kvandal, Odda PK   471 -45 3.jun   Laksevåg Bergen PK
ny 43 Roar Hembre, Trondheim SS V55 470 ny 24.jul NM Sankthansholet Ørland SS
ny 44 Håvard Mathias Ellefsen, Trondheim SS 469 ny 24.jul NM Sankthansholet Ørland SS
ny 44 Tim Leo Hembre, Bærum PK Menn Jr 469 ny 24.jul NM Sankthansholet Ørland SS
ny 44 Eva Olaug Iversen, Trondheim SS Kv 469 ny 24.jul NM Sankthansholet Ørland SS
ny 47 Kristoffer Helgøy Henriksen, Sola PK Menn Jr 468 ny 24.jul NM Sankthansholet Ørland SS
ny 47 Reidun Ann Støle, Haugesund PK Kv V55 468 ny 24.jul NM Sankthansholet Ørland SS
+5 49 Sven Olav Hokholt, Oppegård SL 467 +40 9.okt Ekeberg OKTS
-31 50 Rune Hammer, Aron SK Drammen V65 466 -26 18.jun Aronsløkka Aron SK Drammen
ny 50 Even Lien Akre, Hafrsfjord PK Menn Jr 466 ny 24.jul NM Sankthansholet Ørland SS
ny 50 Per Arve Iversen, Farris SS - Larvik V55 466 ny 24.jul NM Sankthansholet Ørland SS
-35 53 Eirik Djønne, Odda PK 464 -31 15.jan Ragdehallen Odda PK
ny 54 Vegard Lorentzen, Trondheim SS   462 ny 24.jul NM Sankthansholet Ørland SS
-42 55 Anders Egil Lund, Sarpsborg PK V65 460 -41 5.nov Kulås Sarpsborg PK
ny 55 Terje Storholt, Oslo PK V65 460 ny 10.feb Brevik Porsgrunn PK
-39 55 Rune Kristian Hansen, Ørland SS V55 460 -36 1.feb   Buran Trondhjems PK
ny 58 Morten Teinum, Kristiansand PS 458 ny 22.des Nodelandshallen Greipstad PK
ny 58 Bjørn Kristensen, Askim PK V55 458 ny 5.nov Kulås Sarpsborg PK
-13 60 Jon Helland Bogstrand, Bodø SSK V55 457 +7 24.jul NM Sankthansholet Ørland SS
ny 60 Sondre Risan Haltvik, Frosta SSL Menn Jr 457 ny 24.jul NM Sankthansholet Ørland SS
-26 62 Helge Olden, Ørland SS V65 456 -9 6.jun Sankthansholet Ørland SS
-36 62 Arnt Olav Flønes, Stavanger PK V65 456 -28 3.des   Bjergsted Hafrsfjord PK
-22 64 Knut Tore Forberg, Bergen PK SH 1 453 -5 12.mai Kuleisen Haugesund PK
ny 65 Ingunn Marie Engelsen, Greipstad PK Kv V55 451 ny 24.jul NM Sankthansholet Ørland SS
ny 66 Johannes Martin Eileraas Jr, Haugesund PK   449 ny 20.mar   Kuleisen Haugesund PK
ny 66 Thorfinn Aksel Larsos, Sandnessjøen PK V65 449 ny 27.apr Leirfjordhallen Sandnessjøen PK
-36 68 Arnt Inge Sandvik, Tromsø PK V55 447 -27 24.jul NM Sankthansholet Ørland SS
ny 68 Per Morten Aarak, Haugesund PK V55 447 ny 16.nov   Prestegardsskogen Stord PK
ny 70 Marius Haugerud, Bodung PK 446 ny 23.jan Ekeberg OKTS
ny 71 Ole Johan Kjeserud, Sarpsborg PK V55 445 ny 5.nov Kulås Sarpsborg PK
-20 72 Bård Ivar Bru, Haugesund PK   443 +14 8.jun   Prestegardsskogen Stord PK
-9 73 Gunnar Lier, Oslo FS V55 442 +46 23.jan Ekeberg OKTS
ny 74 Kjell Edmund Ims, Bergen PK 435 ny 3.jun Laksevåg Bergen PK
-22 75 Olav Johny Ludviksen, Porsgrunn PK V65 434 +6 27.jan   Brevik Porsgrunn PK
ny 76 Vidar Flesvik, Nesbyen PK 429 ny 18.jun Aronsløkka Aron SK Drammen
-11 77 Geir Kåre Flo, Ringerike PK V55 426 +33 10.apr Ekeberg OKTS
ny 78 Audun Edgar Klette, Ørland SS V55 425 ny 24.jul NM Sankthansholet Ørland SS
ny 79 Henning Harry Thorsen, Hafrsfjord PK V55 423 ny 3.des Bjergsted Hafrsfjord PK
ny 80 Jostein Utstrand, Ørland SS V55 420 ny 24.jul NM Sankthansholet Ørland SS
ny 81 Roy Andre Wahl, Trondhjems PK   419 ny 24.jul NM Sankthansholet Ørland SS
-39 82 Gunnar Terje Olaussen, Melhus SS V65 416 -38 24.jul NM Sankthansholet Ørland SS
ny 83 Bjørn Harald Vik, Ørland SS V55 415 ny 24.jul NM Sankthansholet Ørland SS
-58 83 Bjørn Markset, Porsgrunn PK   415 -70 27.jan   Brevik Porsgrunn PK
ny 85 Tommy Westby, Porsgrunn PK 414 ny 15.des Brevik Porsgrunn PK
ny 86 Øyvind Vaaland, Hafrsfjord PK V55 412 ny 3.des Bjergsted Hafrsfjord PK
ny 87 Geir Lau, Ringerike PK   400 ny 26.feb   Ringerikshallen Ringerike PK
ny 88 Ole Morten Valø, Askim PK V55 396 ny 5.nov Kulås Sarpsborg PK
ny 89 Roy Wollvik, Stavanger PK V55 395 ny 3.des Bjergsted Hafrsfjord PK
-40 90 Hugo Haug, OKTS V55 393 -47 20.mar   Ekeberg OKTS
ny 91 Bjørn Solheim, OKTS V55 392 ny 30.okt Ekeberg OKTS
ny 92 Ole-Martin Berge Haga, Sola PK 382 ny 12.mai Kuleisen Haugesund PK
ny 93 Knut Vikse Lyngholm, Haugesund PK V55 381 ny 20.mar   Kuleisen Haugesund PK
ny 94 Svein Olav Haarberg, Bodø SSK V65 372 ny 17.sep Bestemorenga Bodø SSK
ny 94 Knut Djuve, Bergen PK V55 372 ny 3.jun Laksevåg Bergen PK
-35 96 Ketil Andre Høglund, Sarpsborg PK   371 -37 5.nov   Kulås Sarpsborg PK
ny 97 Jon Arne Valen, Haugesund PK V65 366 ny 8.jun Prestegardsskogen Stord PK
ny 98 Jone Fuglestad, OKTS 354 ny 10.apr Ekeberg OKTS
ny 99 Morten Andersen, Trondhjems PK   345 ny 1.feb   Buran Trondhjems PK
-20 100 Reidar Andre Hundstad, OKTS 335 -8 20.mar Ekeberg OKTS
-17 101 Lars Inge Aga, Odda PK V73 334 +12 15.jan Ragdehallen Odda PK
ny 102 Kristian Isdahl, Stord PK   332 ny 16.nov   Prestegardsskogen Stord PK
ny 103 Tom Arne Taraldsrud, Porsgrunn PK 327 ny 6.okt Brevik Porsgrunn PK
ny 104 Håvard Sulebakk, Haugesund PK 324 ny 20.feb Kuleisen Haugesund PK
ny 105 Kristoffer Williams Hauen, Porsgrunn PK   320 ny 15.des   Brevik Porsgrunn PK
-14 106 Gjermund Nygårdseter, Kongsvinger SS V55 317 +42 4.des Ekeberg OKTS
-32 107 André Hansen, Porsgrunn PK 316 -34 15.des Brevik Porsgrunn PK
-37 108 Svein Kåre Lamøy, Sandnessjøen PK V65 313 -59 27.apr   Leirfjordhallen Sandnessjøen PK
-69 109 Knut Andreas Jørgensen, Porsgrunn PK V55 310 -150 27.jan Brevik Porsgrunn PK
-35 110 Tommy Anthoni Anthonisen, Porsgrunn PK V55 308 -42 10.feb Brevik Porsgrunn PK
ny 111 Magne Olav Illøkken, Aron SK Drammen V55 282 ny 18.jun   Aronsløkka Aron SK Drammen
-34 112 Harald Setsaas, Selbu SS V65 278 -70 19.feb Selbuhallen Selbu SS
-22 113 Dag Ståle Strømstad, Kongsvinger SS V55 269 -18 30.okt Ekeberg OKTS
ny 113 Jim Nilsen, Bodø SSK   269 ny 19.nov   Hunstad Bodø SSK
ny 115 Emeli Vaardal-Lunde, Bergen PK Kv 266 ny 3.jun Laksevåg Bergen PK
ny 116 Elida Elisabeth Schmid, Sola PK Kv U16 252 ny 24.jul NM Sankthansholet Ørland SS
ny 117 Per Arne Øvrum, Porsgrunn PK   246 ny 6.okt   Brevik Porsgrunn PK
ny 118 Ole Jørgen Vold, Ringerike PK 244 ny 26.feb Ringerikshallen Ringerike PK
ny 119 Geir Ove Oen, Stord PK 243 ny 8.jun Prestegardsskogen Stord PK
ny 120 Daniel Ringbakken Eriksen, Porsgrunn PK   239 ny 15.des   Brevik Porsgrunn PK
ny 121 Sven Olav Løvsjø, Porsgrunn PK 210 ny 15.des Brevik Porsgrunn PK
ny 122 Kristian Rundhovde, Stord PK 200 ny 16.nov Prestegardsskogen Stord PK
ny 123 Sigmund Mongstad Hope, Stord PK   198 ny 8.jun   Prestegardsskogen Stord PK
ny 124 Simen Klavenes, OKTS 196 ny 9.okt Ekeberg OKTS
ny 125 Trond Brask Jensen, Porsgrunn PK 183 ny 15.des Brevik Porsgrunn PK
ny 126 Kåre Eivind Iversen, Sandnessjøen PK V73 180 ny 27.apr   Leirfjordhallen Sandnessjøen PK
ny 127 Selma Vaardal-Lunde, Bergen PK Kv U14 167 ny 3.jun Laksevåg Bergen PK
ny 128 Ken Arne Nørgaard, Kongsvinger SS 153 ny 23.jan Ekeberg OKTS
ny 129 Daniel Guttormsen, Porsgrunn PK   152 ny 15.des   Brevik Porsgrunn PK
ny 130 Russell Cruz Carullo, Haugesund PK 140 ny 20.feb Kuleisen Haugesund PK
ny 131 Kjell Holen, OKTS V55 95 ny 9.okt Ekeberg OKTS
ny 132 Nasir Aziz, OKTS   93 ny 9.okt   Ekeberg OKTS
ny 133 Evelyn Tagacanao Løvsjø, Porsgrunn PK Kv 62 ny 15.des Brevik Porsgrunn PK