Alle på topp: Fri - 2023 Klasse: A B C oppdatert 8.januar 2024
krav 525 495 450 Trykk Ctrl-F for tekstsøk
Res. skutt siste 21 dager uthevet Norsk bestenotering: 571 John Rødseth 88 skyttere ( -6 )
2022 pl Navn, Klubb klasse Sum 2022 Dato type Sted Arr.
+3 1 Ludvik Hembre, Bærum PK 534 +4 15.jun Løvenskioldbanen Bærum PK
-1 2 Ingar Woll, Bærum PK 532 -11 14.aug Maridalen OKTS
+7 2 Peder Sperstad, Bærum PK V55 532 +25 9.sep   Løvenskiold Bærum PK
+1 2 Pål Hembre, Bærum PK V55 532 -1 11.mai Løvenskioldbanen Bærum PK
-3 5 Ole-Harald Aas, Bærum PK 530 -6 25.aug VM Baku ISSF
+13 6 Frank Roy Haugland, Bærum PK V65 520 +25 15.jun   Løvenskioldbanen Bærum PK
-2 7 Mattis Hembre, Bærum PK 517 -2 15.jun Løvenskioldbanen Bærum PK
+6 8 Lasse Hovd, Bærum PK 513 +15 24.aug Løvenskiold Bærum PK
-1 9 Bernt Johannessen, Oslo PK V55 512 +4 24.aug   Løvenskiold Bærum PK
ny 10 Kjell Jomar Heltne, Florø PK 511 ny 29.okt Florø Florø PK
+8 11 Svein Erik Dalland, Tysnes SSK V55 510 +15 13.aug Jonahola Åsane PK
ny 12 Lars Rune Korneliussen, Bærum PK V55 509 ny 9.sep   Løvenskiold Bærum PK
ny 13 Yuri Tsaplin, Hafrsfjord PK 506 ny 8.okt Kuleisen Haugesund PK
-8 14 Frank Lien, Bærum PK V55 504 -12 20.mai Lillegårdsseter Porsgrunn PK
ny 15 Jørgen Dybsland Olsen, Hitra SS   503 ny 11.jul int Guernsey NIIG
+37 16 Håvard Mathias Ellefsen, Trondheim SS 499 +60 14.mai Myråsen Selbu SS
+42 17 Roger Stavland, Haugesund PK 498 +77 16.jun Kuleisen Haugesund PK
ny 17 Olve Marvik, Stord PK   498 ny 29.okt   Florø Florø PK
-5 19 Raymond Thorjussen, Porsgrunn PK 496 -2 6.aug Lillegårdseter Porsgrunn PK
-2 20 Bjørn Martin Bruun, Trondheim SS V55 494 -3 3.sep Skatval Stjørdal SSK
ny 21 Eirik Lygre, Askøy PK V55 493 ny 13.aug   Jonahola Åsane PK
-15 22 Espen Børsum Jensen, Aron SK Drammen SH 1 492 -21 3.mai int ISCH - Hannover NSSV
ny 23 Alf Jostein Dale, Kopervik PK 491 ny 8.okt Kuleisen Haugesund PK
+14 24 Rune Hammer, Aron SK Drammen V65 489 +24 14.aug   Maridalen OKTS
ny 24 Thoralf Moen, Trondhjems PK 489 ny 19.aug Myråsen Selbu SS
ny 24 Johannes Martin Eileraas Jr, Haugesund PK 489 ny 8.okt Kuleisen Haugesund PK
ny 27 Arvid Lande, Stord PK V73 488 ny 16.jun   Kuleisen Haugesund PK
ny 28 Viggo Olden, Ørland SS 487 ny 17.jun Myråsen Selbu SS
ny 29 Bjørn Berven-Hanssen, Sola PK V55 479 ny 8.okt Kuleisen Haugesund PK
+20 30 Tor Helge Haltvik, Frosta SSL   478 +32 16.aug   Torsbustaden Levanger SSL
-16 30 Roar Hembre, Trondheim SS V55 478 -20 19.aug Myråsen Selbu SS
-5 32 Reidun Ann Støle, Haugesund PK Kv V55 475 -11 8.okt Kuleisen Haugesund PK
-7 32 Asmund Sigvald Broks, Farris SS - Larvik V73 475 -12 20.mai   Lillegårdsseter Porsgrunn PK
ny 34 Pål Kristoffer Sørvoll, Tønsberg O. PK V55 474 ny 6.aug Lillegårdseter Porsgrunn PK
-11 35 Kjell Erik Olaisen, Haugesund PK V55 473 -19 8.okt Kuleisen Haugesund PK
ny 36 Geir Berg, Ringerike PK V55 472 ny 9.sep   Løvenskiold Bærum PK
ny 36 Marius Haugerud, Bodung PK 472 ny 14.aug Maridalen OKTS
ny 38 Tim Leo Hembre, Bærum PK Menn Jr 471 ny 9.sep Løvenskiold Bærum PK
ny 39 Roy Aune, Hitra SS V55 470 ny 11.jul int Guernsey NIIG
ny 39 Tor Olav Sande, Florø PK 470 ny 29.okt Florø Florø PK
ny 41 Jarle Folkestad, Bergen PK V55 468 ny 13.aug Jonahola Åsane PK
-14 42 Sigurd Nes, Åsane PK V55 467 -17 13.aug   Jonahola Åsane PK
+15 43 Eva Olaug Iversen, Trondheim SS Kv 466 +39 19.aug Myråsen Selbu SS
ny 43 Åge Ånensen, Stord PK 466 ny 8.okt Kuleisen Haugesund PK
ny 45 Odd Helge Almeland, NOP/Voss V55 465 ny 13.aug   Jonahola Åsane PK
-14 46 Nils Håvard Dahl, Verdal SSL V65 463 -11 7.mai Skatval Stjørdal SSK
-10 47 Harald Andreas Sæle, Porsgrunn PK V55 462 -5 6.aug Lillegårdseter Porsgrunn PK
-23 48 Jakob Kråkevik, Odda PK V65 460 -27 13.aug   Jonahola Åsane PK
ny 48 Jon Aasmund Zapffe Andersen, Aron SK Drammen 460 ny 15.jun Løvenskioldbanen Bærum PK
ny 50 Vegard Lorentzen, Trondheim SS 457 ny 19.aug Myråsen Selbu SS
-16 50 Ole Martin Epland Bentsen, Haugesund PK   457 -15 8.okt   Kuleisen Haugesund PK
-38 52 Eirik Djønne, Odda PK 452 -46 13.aug Jonahola Åsane PK
+2 52 Unni Heidi Ramsvik Halvorsen, Farris SS - Larvik Kv 452 +14 6.aug Lillegårdseter Porsgrunn PK
ny 54 Jo Geir Lint, Haugesund PK V55 451 ny 8.okt   Kuleisen Haugesund PK
+11 55 Sven Olav Hokholt, Oppegård SL 450 +43 9.sep Løvenskiold Bærum PK
+19 56 Espen Alexander Halvorsen, Farris SS - Larvik V55 447 +73 6.aug Lillegårdseter Porsgrunn PK
+12 56 Bård Ivar Bru, Haugesund PK   447 +43 13.aug   Jonahola Åsane PK
+15 58 Geir Kåre Flo, Ringerike PK V55 440 +61 14.aug Maridalen OKTS
ny 58 Knut Stamland, Porsgrunn PK V55 440 ny 6.aug Lillegårdseter Porsgrunn PK
+2 60 Gunnar Terje Olaussen, Melhus SS V65 435 +20 17.jun   Myråsen Selbu SS
-9 61 Espen Bo Nytun, Åsane PK V55 434 -8 13.aug Jonahola Åsane PK
-27 62 Erik Stai, Levanger SSL V73 431 -40 16.aug Torsbustaden Levanger SSL
ny 63 Åge Lier, Stjørdal SSK V65 430 ny 7.mai   Skatval Stjørdal SSK
-16 63 Harald Andre Knoop, Sola PK V65 430 -21 8.okt Kuleisen Haugesund PK
-27 65 Helge Olden, Ørland SS V65 428 -37 17.jun Myråsen Selbu SS
+4 66 Kjetil Skogshagen, Farris SS - Larvik V55 427 +26 20.mai   Lillegårdsseter Porsgrunn PK
-5 67 Knut Tore Forberg, Bergen PK SH 1 422 +7 13.aug Jonahola Åsane PK
+9 68 Tore Alstadvoll, Frosta SSL V55 417 +47 16.aug Torsbustaden Levanger SSL
+4 69 Olav Johny Ludviksen, Porsgrunn PK V65 409 +30 20.mai   Lillegårdsseter Porsgrunn PK
-26 70 Bjørn Johannes Øyestaul, Farris SS - Larvik V55 404 -55 20.mai Lillegårdsseter Porsgrunn PK
+8 71 Per Morten Aarak, Haugesund PK V55 402 +49 8.okt Kuleisen Haugesund PK
ny 72 André Düring, Porsgrunn PK   399 ny 6.aug   Lillegårdseter Porsgrunn PK
-33 73 Sondre Risan Haltvik, Frosta SSL Menn Jr 383 -80 16.aug Torsbustaden Levanger SSL
ny 74 Vetle Bjørntvedt Kåsa, Porsgrunn PK 378 ny 20.mai Lillegårdsseter Porsgrunn PK
ny 75 Jon Arne Valen, Haugesund PK V65 363 ny 8.okt   Kuleisen Haugesund PK
ny 76 Howard Neufeld, OKTS V55 358 ny 14.aug Maridalen OKTS
ny 77 Verner Soldal, Grenland SSK V55 348 ny #N/A #N/A #N/A #N/A
-13 78 Øyvind Aurstad, Verdal SSL V55 343 -70 16.aug   Torsbustaden Levanger SSL
ny 79 Øystein Nirisen, Porsgrunn PK V65 336 ny 6.aug Lillegårdseter Porsgrunn PK
ny 80 Petter Helgevold Reed, OKTS 311 ny 4.jul Maridalen OKTS
ny 81 Bjørn Markset, Porsgrunn PK   310 ny 20.mai   Lillegårdsseter Porsgrunn PK
ny 82 Andreas Kiltvik, Selbu SS 302 ny 17.jun Myråsen Selbu SS
-2 83 Harald Setsaas, Selbu SS V65 299 -22 16.aug Torsbustaden Levanger SSL
ny 84 Peter Bergheim, Sandane PK V55 270 ny 29.okt   Florø Florø PK
ny 85 Per Arne Øvrum, Porsgrunn PK 259 ny 20.mai Lillegårdsseter Porsgrunn PK
+6 86 André Hansen, Porsgrunn PK 253 +75 20.mai Lillegårdsseter Porsgrunn PK
ny 87 Gerhard Fisch Vågen, Bergen PK V73 246 ny 13.aug   Jonahola Åsane PK
ny 88 Tommy Anthoni Anthonisen, Porsgrunn PK V55 229 ny 20.mai Lillegårdsseter Porsgrunn PK